МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Григорій Омельченко повторно звернувся до Януковича

09/08/2004 | Майдан-ІНФОРМ
07 вересня 2004 року

Особисто

Прем'єр-міністру України,
кандидату на пост Президента України
Януковичу В. Ф.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
про перешкоджання Прем'єр-міністром,
кандидатом на пост Президента України Януковичем В. Ф.
діяльності народного депутата України
у зв'язку з невиконанням законних вимог
про надання копій судових рішень та інших
документів щодо колишніх судимостей та вчинених злочинів
Януковичем В. Ф.


ПанеЯнукович!

Змушений звернутися до Вас з депутатським запитом у зв'язку з тим, що Ви порушили чинне законодавство, не надавши відповіді на два мої депутатські звернення (від 29 липня та ЗО серпня 2004 року) про надання мені завірених копій судових рішень та інших документів про Ваші колишні судимості. Ці звернення, згідно з розписками, надійшли до Кабінету Міністрів України особисто на Ваше ім'я 2 та 31 серпня 2004 року.

7 вересня 2004 року в сесійному залі Верховної Ради України в присутності групи народних депутатів (В. Червонія, П. Мовчана, А. Шкіля та інших) я особисто вручив Вам ксерокопії зазначених депутатських звернень та розписок про їх отримання і повідомив, що до цього часу не отримав від Вас відповіді на ці звернення та завірених копій судових рішень про Ваші колишні судимості. Я попросив Вас невідкладно виконати мої, як народного депутата України, законні вимоги щодо надання мені завірених копій зазначених судових рішень та інших документів.

Нагадаю, що Українська республіканська партія "Собор" (членом якої я є) у липні цього року провела чергову культурно-просвітницьку експедицію "Соборна Україна — 2004". Ми побували в Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Хмельницькій, Чернівецькій та інших областях. Провели десятки зустрічей з людьми. Не було жодної зустрічі, на якій би мені не ставили запитань щодо Ваших судимостей і про те, як Ви, будучи двічі засудженим, можете балотуватись, а тим більше зайняти (не доведи Боже!) пост Президента України?!

Особливо гостро ці питання ставили офіцери. Адже згідно з Конституцією України Президент є одночасно і Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. Нагадаю Вам, що згідно з чинним законодавством особа, яка була засуджена, не може бути призначена навіть на посаду міліціонера.

Військовослужбовці та працівники правоохоронних органів ставили питання прямо: як може бути Верховним Головнокомандувачем (цитую дослівно): "колишній зек"? Що робити нам, офіцерам, у такій ситуації? Я сам - полковник Служби безпеки України.

Чи можете Ви уявити морально-психологічний стан працівників правоохоронних органів, які Вас, Вікторе Федоровичу, заарештовували й притягували до кримінальної відповідальності за вчинення насильницьких злочинів, а суд, визнавши Вас винним, засуджував Вас двічі до позбавлення волі?! Нагадаю: Ви особисто визнали свою вину у вчиненні цих злочинів і не оскаржували вироки судів.

Сам факт Вашого висунення на пост кандидата в Президенти вже деморалізував роботу правоохоронних органів. У них виникли небезпідставні сумніви - чи ловити сьогодні злочинців? Адже серед них можуть бути майбутні прем'єр-міністри та кандидати в президенти.

За Вашої мовчазної згоди (вперше за роки незалежності України) міністр внутрішніх справ М. Білоконь цинічно заявив, що у разі Вашої перемоги на президентських виборах уся міліція буде пиячити три дні. І з Вашого боку -ніякої реакції на цю заяву!

Нам, офіцерам, які в різні часи виконували інтернаціональні обов'язки за кордоном, пройшли пекло Чорнобильської катастрофи і знають, що таке офіцерська честь та втрата бойових побратимів, навіть у жахливому сні не могло наснитися, що міністрів оборони та внутрішніх справ, Голову Служби безпеки та інших керівників військових формувань України буде призначати (не доведи Боже!) "колишній зек", який до того ж не проходив військової служби!!!

Спілка офіцерів України на своєму з'їзді 3 липня 2004 року одноголосне ухвалила рішення про те, що Ви, Вікторе Федоровичу, не маєте морального права бути Президентом України і Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. Щоб Ви ним не стали, офіцери зроблять все від них залежне.

Ваш колега, кандидат на пост Президента України А. Кінах заявив на радіо "Свобода" (цитую): "Людина, яка має судимості, не може претендувати на посаду Президента. І це вже не проблема тієї людини. Це проблема честі, авторитету, гідності всього суспільства й держави. Не можна робити суспільство, честь і авторитет держави заручниками тих, хто має кримінальне минуле і намагається досягнути влади... Це величезний цинізм у ставленні до свого народу".

Наголошую, що виборці не можуть ознайомитися в повному обсязі з вироками судів про Ваші судимості, постановами слідчого (прокурора) про закриття кримінальних справ, порушених проти Вас за вчинення інших злочинів, та з рішеннями Донецького обласного суду про зняття (погашення) судимості чи Вашої реабілітації за скоєні злочини.

Впродовж останніх місяців ЗМІ не раз оприлюднювали інформацію про те, що Ви були вперше засуджені за розбійницький напад, вдруге - за нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, і обидва рази Вам було призначене покарання у вигляді позбавлення волі. Після відбуття покарання Ви нібито знову скоїли тяжкий злочин - групове зґвалтування, але відкупилися від потерпілої, і кримінальна справа була закрита. В публікаціях також зазначалося, що Ви "організували "шайку бандитів", яка лютувала в Єнакієво й вечорами людям було страшно заходити в під'їзди будинків", "виривали з рук жінок - ветеранів війни та праці сумки з трьома карбованцями", "по-живому виривали з вух дівчат сережки вартістю десять карбованців". Пізніше, коли працювали директором автопідприємства, були заарештовані за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах (на той час за вчинення цього злочину Кримінальним кодексом передбачалася, зокрема, вища міра покарання - смертна кара), але від покарання Вас врятував депутат Верховної Ради колишнього СРСР, льотчик-космонавт Г. Береговий, за поданням якого Президія Донецького обласного суду скасувала обвинувальні вироки, закрила кримінальні справи, а Вас реабілітувала.

Я не знаю наскільки опублікована інформація відповідає дійсності, тому що Ви до цього часу не надали офіційної відповіді на мої депутатські звернення з цього питання. Заяви ж Вашої прес-служби щодо судимостей та інших вчинених Вами злочинів ще більше заплутали ситуацію навколо Вашого кримінального минулого.

Не внесли ясності в це питання й відомості з Ваших автобіографій. Так, у власноручно написаній Вами 18 листопада 2002 року автобіографії, яку Президент України Л. Кучма подав до Верховної Ради України з пропозицією про надання згоди на призначення Вас на посаду Прем'єр-міністра України, Ви вказали (цитую): "В 1968 році малолітнім був засуджений і направлений у колонію для неповнолітніх. В 1970 році був засуджений за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Судимості скасовані",

В автобіографії, поданій Вами, як кандидатом на пост Президента України, до ЦВК України, Ви не вказали, що були раніше засуджені. Де ж правда і що змінилося за ці два роки?

Я, як представник українського народу в парламенті та державної влади, й виборці маємо право знати всю правду про Ваше минуле, яким би воно не було, адже Ви балотуєтесь на пост Президента України. Окрім того, відповідаючи на запитання виборців, я роблю все, щоб не допустити розповсюдження недостовірної (перекрученої) інформації про Ваші колишні судимості та інші вчинені Вами злочини. У зв'язку з цим я й вимагаю від Вас завірені копії зазначених судових рішень та інших документів (які, я впевнений, у Вас є).

Згідно зі ст. 12, 13 Закону України "Про вибори Президента України" я, як виборець, маю право на повну й достовірну інформацію про кандидатів на пост Президента України. Відсутність такої інформації позбавляє мене можливості об'єктивно проводити агітацію "за" чи "проти" кандидата на пост Президента України.

Більше того, відповідно до вимог ст. 51 Закону України "Про вибори Президента України" Ви, Вікторе Федоровичу, особисто дали письмову згоду на оприлюднення біографічних відомостей про себе, в тому числі і про своє ' кримінальне минуле.

Нагадую, що ст. 351 КК України передбачена кримінальна відповідальність за невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68 Конституції України).

У випадку невиконання моїх, як народного депутата України, законних вимог, Ви, як службова особа, вчините злочин, передбачений ст. 351 КК України. В такому випадку я буду змушений звернутися до правоохоронних органів із заявою про порушення щодо Вас кримінальної справи та притягнення Вас до кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного, з метою недопущення розповсюдження недостовірної (перекрученої) інформації про Ваші колишні судимості та інші, вчинені Вами злочини, керуючись ст. 86 Конституції України, ст. 15 Закону України "Про статус народного депутата України" та ст. 12, 13, 51 Закону України "Про вибори Президента України", вимагаю від Вас невідкладно направити мені завірені копії таких документів:

1. Вироки судів, якими Ви були визнані винним у вчиненні насильницьких злочинів і двічі засуджені до позбавлення волі;

2. Постанови Донецького обласного суду про зняття (погашення) Ваших судимостей чи реабілітацію;

3. Постанови слідчого (прокурора) про закриття кримінальних справ, порушених проти Вас за вчинення інших злочинів (за повідомленням ЗМІ - за зґвалтування та розкрадання державних коштів);

4. Клопотання льотчика-космонавта Г. Берегового до Донецького обласного суду.

Народний депутат України
Г.Омельченко

Відповіді

  • 2004.09.08 | vujko

    Сила!

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > ... суд, визнавши Вас винним, засуджував Вас двічі до позбавлення волі?! Нагадаю: Ви особисто визнали свою вину у вчиненні цих злочинів і не оскаржували вироки судів.
    Дійсно, звинуваченого на суді питають, чи він визнає себе винним. Варто було б знайти документальні підтвердження відповіді звинуваченого Януковича на ці запитання. Врешті і в нього самого можна запитати. Під час теледебатів, наприклад.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".