МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Бюджет – 2005 не відповідає інтересам села”

09/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
і має бути серйозно доопрацьований.

Таке рішення прийняв Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та аграрних відносин. Адже коштів, які призначені стимулювати виробництво на селі, у проекті бюджету лише 1,7 млрд.

Голова Комітету Іван Томич вважає, що на село треба виділяти 10 відсотків бюджету:

- Зруйновано інфраструктуру сільської поселенської мережі. Немає доріг, лікарень, мільйон не має питної води. Це тероризм проти власного народу. Весь світ уже ціле століття живе за принципом, що сільська місцевість не повинна поступатись перед міською за показниками стандартів життя. А у нас?

При всьому тому, що потенційні можливості українського села, вважає Іван Томич, величезні. 30 мільйонів гектарів можуть годувати 650-670 мільйонів громадян.

Сьогодні багато говорять про купівлю-продаж землі. Депутат від блоку Віктора Ющенка аналізував як діяли у країнах які від державної власності переходили до ринку землі, а також у країнах з усталеною системою ринку. І ніде не побачив, щоб у пору соціально-економічної кризи на селі, у сільськогосподарському виробництві держава йшла на купівлю-продаж землі. США у роки великої депресії 30-х років ввели обмеження щодо цього. Не дали розвалити велику кількість фермерських господарств. У нас же 70% збиткових господарств, платоспроможного покупця у сільській місцевості немає, і ми хочемо досягти успіху? Спеціалісти стверджують, що 25-30% пенсіонерів готові позбутися землі за будь-яку ціну. Це означає, що вже першого року після зняття мораторію 40 відсотків земель може бути сконцентровано. У кого? Гадаю ви відповісте самі. Це ті, хто майно, яке належало кожному із нас сконцентрували у своїх руках. Тепер їм треба землі. Отже, мораторій на продаж землі треба продовжувати.

Однак, якщо створити нормальну законодавчу базу і вести на селі нормальну економічну політику, тоді можна поступово вийти і до ринку землі. Проте з 2005 року. Сьогодні реалізувати це святе конституційне право наших громадян неможливе через відсутність цілого ряду законів, які мають регулювати купівлю-продаж землі, - говорить голова парламентського комітету. – Передусім це Земельний кадастр. Потрібен державний земельний іпотечний банк. Але його створення блокується урядом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".