МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як "Соціс" показав ненароком справжній рейтинг Януковича - 20%

09/29/2004 | Максим’як
Обидва повідомлення у рубриці новин на www.ПРАВДА.com.ua, 28.09.2004, тому я цитую тільки ті місця, які говорять про рейтинги Януковича і Ющенка у проведених опитуваннях спільно із "Соцісом"

Згідно цього опитування:

"Такими є результати 10 хвиль дослідження, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” і Центром “Соціс”. Було опитано 2000 респонденті, похибка не перевищує 2.2%. Перша хвиля проведена 1–2 вересня, а десята — 19–20 вересня.


За Ющенка в першому турі готові проголосувати 33%, за Януковича – 27,6%.

За Петра Симоненка у першому турі готові віддати свої голоси 7,1% виборців, Олександра Мороза — 5,9% і Наталю Вітренко — 1,3%. Жоден з решти кандидатів не набирає 1%."

------
Наступне повідомленя у рубриці новин "Ющенку зрадіють більше, ніж Януковичу www.ПРАВДА.com.ua, 28.09.2004

... результати дослідження центра "Соціс", Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і компанії "GFK-USM", повідомили у вівторок у центрі "Соціс".

Відповідаючи на питання, які емоції викликає перемога Януковича на виборах, 20% респондентів відповіли "радість", 14% - роздратування, 13% - розпач, 39% - жодних емоцій, 14% вагались відповісти.

Перемога на виборах Ющенка викличе радість у 33% респондентів, у 12% - роздратування, 8% - розпач, 34% - жодних емоцій, 13% вагались відповісти.

--------------------------------
Так от, прочитавши, всі вже звернули увагу, що відсоток опитуваних, як проголосують Ющенка 33% співпадає із відсотком респондентів, у яких перемога Ющенка викличе радість 33%. Це логічно і зрозуміло.

А от у Януковича сильне розходження - за нього проголосує 27,6%, але радість викличе його перемога тільки у 20%. Зовсім алогічний результат.

Ось так "Соціс" видав реальний рейтинг Януковича 20%. Ненароком чи зумисне - це не наша проблема.

Відповіді

  • 2004.09.30 | Максим’як

    Re: А Павловський зрівняв рейтинги.

    Рейтинги Віктора Ющенка і Віктора Януковича зрівнялися
    29.09.2004 21:18:17
    Це стверджує Російський фонд "Общественное мнение", який посилається на дані власного опитування.

    В першому турі за них готові проголосувати по тридцять два відсотки українців. В другому - по тридцять вісім. Опитування проводилося двадцять першого- двадцять сьомого вересня. Погрішність вибірки - три і чотири відсотки. Результати опитування оприлюднив Російський клуб, одним з засновників якого є московський політолог Гліб Павловський.

    www.5tv.com.ua

    ----------------
    Цікаво, чому клуб називається російським? Глє Павловський хіба русскій?
  • 2004.09.30 | S@nya

    Трeба залишатися пeсимістами

    Цілком можe бути, що люди зі страху (???) часом брeшуть, що голосуватимуть за Януковича. Тому і такe рожоджeння.
    Алe цe - занадто вжe оптимістичe пояснeння :)
    Трeба залишатися пeсимістами. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.30 | Максим’як

      Re: Небоженко дуже кваліфіковано пояснив причини.

      чому рейтинги тримаються близькими і супроводжуються паралельним зростанням. Це чисто технологічні трюки соціологічних служб. Вони досить легко можуть відбирати людей для опитування.

      Але саме такі побічні запитання, як про радість від обрання чи задоволенісь власним життям, чи задоволеність нинішньою політикою уряду іт.п. дає їм справжні цифри.

      Справжні рейтинги є глибока таємниця, оскільки ті параметри за якими вони отримуються є маніпулятивні.

      Нинішні ж рейтинги, які постіно публікуються просто мають чи можуть продемонструвати, що Янукович не може наздогнати Ющенка і Ющенко постійно зберігає необхідну чи достатню віддаль від Якуковича щоб перемогти без проблем.

      Якраз, із цієї мети і виходять павловські і ко, щоб показати "паремагаємість" Ющенка. Правда, вони ж опитуваннями реальними не переймаються. а просто задають на публіку цифри.
  • 2004.09.30 | Seraficus

    Що значать слова Марчука?

    Вчора, на 5му, відповідаючи на питання Скрипіна, чи знає Марчук результати опитувань, що їх проводить СБУ, Марчук сказав, що знає. Результати таких опитувань, за словами Марчука, на 30% - 40% менші ніж ті, що публікуються. Дослівно і без ніяких інших подробиць.

    Хто небудь знає, що це може значити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.30 | Максим’як

      Re: А вони наштовхують на дуже цікаве дослідження!

      Seraficus пише:
      > Вчора, на 5му, відповідаючи на питання Скрипіна, чи знає Марчук результати опитувань, що їх проводить СБУ, Марчук сказав, що знає. Результати таких опитувань, за словами Марчука, на 30% - 40% менші ніж ті, що публікуються. Дослівно і без ніяких інших подробиць.
      >
      > Хто небудь знає, що це може значити?

      Ви молодець, я тільки зібрався втулити сюди цю цитату Марчука.

      Роман Скрипін (перебиваючи гостя – "УС"). СБУ провадить дослідження якісь чи ні?

      Євген Марчук: "СБУ проводить, і не тільки СБУ провадить, а і інші структури провадять соціологічне дослідження. Питання тільки в тому, які це обсяги досліджень і... ну, вже регіони і так далі. Я хочу сказати, що спекуляцій навколо рейтингів дуже багато. Я поважаю соціологію.

      І це дійсно серйозна наука і може багато чого прогнозувати. Але сьогодні громадянин, а частково і журналісти, і Ви є, ну, в якійсь мірі жертвами маніпулятивної технології через рейтинги, тому що сьогодні уже збита планка з цього приладу, який називається "соціологічний замір", збита досить сильно".

      Роман Скрипін. Ви знаєте дані соціологічних досліджень СБУ останніх чи ні?

      Євген Марчук: "Останніх не знаю. Останніх не знаю, але знаю, що соціологічні дослідження інших інституцій, які відрізняються від тих, які йдуть, як нібито достовірні, вони десь приблизно на 30-40% по мінусу".

      Якщо це застосувати до опублікованого рейтингу Януковича, що приведений у заголовному дописі - 27,6 і зменшити його на 30%, то тримуємо майже 20% рейтингу Януковича. Тобто, маємо ще один побічний доказ реального рейтингу Януковича.
    • 2004.10.03 | Віктор Уколов

      Ви ж уже "заклеймили позором" усі опитування СБУ

      Так у чому справа, панове? Тепер, коли вони, можливо, вам вигідні ви готові їх узяти на щит?
      Як нещиро...

      Seraficus пише:
      > Вчора, на 5му, відповідаючи на питання Скрипіна, чи знає Марчук результати опитувань, що їх проводить СБУ, Марчук сказав, що знає. Результати таких опитувань, за словами Марчука, на 30% - 40% менші ніж ті, що публікуються. Дослівно і без ніяких інших подробиць.
      >
      > Хто небудь знає, що це може значити?
  • 2004.09.30 | Скептик

    Питання: в кого "відібрали" оті 7 відсотків? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.02 | Максим’як

      Re: Запитання не зовсім зрозуміле.

      Якщо це про Януковича, то берутся додаткові відсотки для нього у Кінаха і Симоненка чи від тих, що не визначилися.
  • 2004.10.02 | Andrij

    Цим можна пояснити військовий "парад" напередодні виборів

    Я не здивуюсь, якщо влада піде на зірвання виборів. Скажімо за рахунок масового шахраювання та послідуючого знищення результатів на дільницях, де виборці голосуватимуть за Ющенка. Зрозуміло, буде багато незадаволених. Ось тут і війська в столиці не завадять на чолі з Кузьмуком.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.02 | Максим’як

      Re: Я би розділив ці два моменти - зрив виборів і фальсифікація.

      Про зрив виборів багато і чітко сказав Литвин із декількох його повідомлень випливає схема відміни виборів через введення у державі надзвичайного стану. Подібну інформацію висловив також і Зінченко, але він зробив тільки коротку репліку на цю тему і сказав, що команда працює над зібранням доказів і додаткової інформації.

      Досі не ясно, що може стати причиною введення надзвичайного стану. Раніше висовував версію, що на Януковича готувався реальний замах у Галичині, але він зірвався через випадкове попадання у нього яйцем і передчасну втечу Януковича із "поля жертвоприношення". Смерть Януковича могла би бути сильно розігріта ЗМІ до рівня погромів та безпорядків - це не так складно і зрозуміло, що простір для варіацій різними провокаціями є дуже великий у цій ситуації.

      Тепер не ясно, як режим може організувати у державі такий рівень нестабільності, щоб ввести надзвичайний стан. Марчук у свому інтерв"ю на 5 каналі, говорив про нове безпрецендентне розкручення касетного скандалу. Чи не стануть соціалісти і комуністи тими "борцями". які будуть брати штурмом Банкову, щоб негайно арештувати Кучму, ще до виборів 31 жовтня?

      Якщо говорити про інший момент - фальсифікацію результатів виборів, які відбулися, то тут є, власне, елемент, про який ви згадуєте - військовий парад. Безумовно, що це є причина, щоб у київські та навколо київські казарми були введені зовсім інші військові частини, а місцеві не спеціалізовані були тимчасово передислоковані десь на навчання. вони можуть бути затримані у казармах і до виборів.

      Крім цього, 5 канал продемонстрував навчання спецназівців навколо будівлі ЦВК - це говорить, що ЦВК є об"єктом, який планується захищати спеціально навченими підрозділами. Там кожному відводиться конкретне місце і ставитьсь конкретна задача.

      Головне питання у цьому випадку - вибори відбулися і проголосити через кілька годин у державі надзвичайний стан буде дуже важко, але використати "парадні" війська для охорони всіх важливих для режиму об"єктів можна буде без жодних проблем. Цим шляхом буде поставлено вишколених і озброєних проти безбройного натовпу, який голими руками нікому загрози не становитиме. Як розв"язувати цю ситуацію, щоб здобути перемогу і не довести її до кровопролиття - способів є багато, але за них краще мовчати, ніж спонукати режим розробляти контрзаходи.

      На мою думку, головна мета створення конфліктної ситуації в Україні типу ГКЧП, полягає не у збереження режиму, а у формуванні логічних причин для втечі з України таким особам, як Пінчук, Кучма, Медведчук, Суркіс іт.д. Маючи велечезні капітали, вони можуть досить ефективно протистояти президентові Ющенку чи, правильніше, саботувати його роботу, навіть перебуваючи за межами України. Ющенко не Путін і за ним не стоїть жодних вишколених загонів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.03 | Andrij

        Ніяких штурмів, все може бути набагато прозаїчніше

        Все, що треба, це зіпсувати вибори на 20-30% відсотках виборчих дільниць. Тобто, так, аби вибори були визнанні законними, але не дати перемогти Ющенку. В виборчих комісіях сидить більше 2/3 представників або симпатиків влади. Війська потрібні лише для стримання незадаволених у Києві. Влада розраховує, що таких буде не дуже багато. Для ефекту можуть вбити відому політичну особу, цим виправдати введення надзвчайного стану та ізоляцію Києва від масового в'їзду опозиції.

        Загалом, ризик для влади існує, але зрив виборів вони вже відпрактикували в Мукачевому.
  • 2004.10.02 | Максим’як

    Цей же Соціс подає чудеса інформативності - довіра до Янук 10,1%

    Чому українці нікому не вірять?
    щоденний коментар газети
    http://www.gazeta.lviv.ua/2004/10/01/NewspaperArticle.2004-09-30.2811

    СОЦІОЛОГИ порадували новими відомостями про рівень довіри до різних суспільних інститутів. Як випливає з підсумків дослідження “Демократичних ініціатив” і центру “Соціс”, ми живемо в суспільстві тотальної недовіри.

    Це ж мало не рівень межі “війни всіх проти всіх”, коли судова система авторитетна для 10,6% громадян, керівники виконавчої влади – прем’єр-міністр і президент – відповідно, для 10,1% і 7,2%, а Верховна Рада – лише для 2,3% мешканців України! Буде вкрай дивно, якщо вже невдовзі не втілять рекомендацію легендарного сантехніка – про тотальну заміну всієї системи. Бо як може існувати суспільство, де понад 40% громадян цілком не довіряють усім трьом гілкам влади?

    Утім дивовиж не бракує, навіть коли йдеться про більш вірогідні інститути. Довіру до Церкви (якої саме, цікаво?) на рівні 44,7% опитаних ще можна сяк-так витлумачити. Але цілковитою загадкою залишається провідний відсоток (22,8%) у рейтингу українського війська – того, яке обстрілює ракетами житлові будинки та пасажирські літаки, вбиває тих, кого покликане захищати, уламками військових літаків і “утилізованими” шляхом підпалу рештками совєцьких арсеналів, зрештою, відоме на весь світ “дідівщиною” та бездомністю своїх офіцерів! Єдиний мотив, який спадає на гадку – віртуальність українських Збройних сил і їх неучасть у політичному житті. Як воно буде далі, побачимо ближче до виборів, а наразі армія дається взнаки тільки призовникам і перехожим, у яких служиві “стріляють” цигарки...

    Не менше здивування породжує й той факт, що телебачення викликає довіру в 15,6% громадян, тоді як газетам довіряють лише 12,8%. Тут можна багато спекулювати на тему дуже сумнівної “очевидності” побаченого в новинах і рекламних роликах, а, з іншого боку, занадто широкого вибору точок зору в друкованих ЗМІ, чого наш народ не любить, не привчений до надмірного розмаїття й пошуку істини компаративним шляхом. Як би там не було, “однак” тенденція.

    Мабуть, саме тому штаби офіційного кандидата у вітчизняних газетах публікують переважно політичну рекламу свого боса, віддаючи значно більше часу і зусиль (і коштів, ясна річ!) ТБ. Натомість на Заході медіальним ресурсом вони не нехтують, пам’ятаючи, як ефективно вдалося публікаціями кореспондента Financial Times Чарлза Кловера дискредитувати свого часу прем’єра Ющенка. Тепер із симпатіями західних журналістів важче, перед виборами вони “не ведуться” на відверті замовні матеріали, отож доводиться діяти по-іншому. А позаяк незалежні видання в Європі все ще читають – і вірять їм більше, ніж в Україні, стратеги кампанії В. Януковича вирішили не залишити без відповіді статтю В. Ющенка в паризькій International Herald Tribune, опубліковану 10 вересня.

    У невеликій учорашній публікації український прем’єр назвав погляди свого опонента радикальними, а власні – прагматичними. Заявлений “прагматизм” полягає в продовженні набридлої “коломийки” на тему багатоваріантності векторів зовнішньої політики, яку ми чуємо вже багато років у виконанні діючого президента. Загальні слова про “взаємовигідну співпрацю з Росією” й “неминучу та бажану європейську інтеграцію України” в ЄС залишають враження маніпуляції на внутрішню потребу – і Богові свічку, і чортові кочергу.

    У чому полягає Ющенків “радикалізм” – із тексту не зрозуміло. Зате проглядає відверта тенденційність нашого прем’єра. Скажімо, Росія названа “другом” і “найбільшим торговельним партнером”. Про друзів сперечатися не буду – річ суб’єктивна, та й політикові належить керуватися насамперед інтересами. А от тут є проблеми. Справді, за обсягами імпорту (насамперед енергоносіїв, звичайно) ЄС поступається Росії мало не вдвічі. Але вже показники експорту цілком порівняльні. А головне – з Європою в нас позитивне сальдо, з Росією – від’ємне. Можна наочно переконатися в цьому на урядовому порталі. Отже, економічна вигода таки правильніше прорахована колишнім прем’єром, а не актуальним.

    Напевно, ще й тому так мало довіряють громадяни В. Януковичу, що він заперечує самоочевидні факти.

    Андрій Павлишин
  • 2004.10.03 | AK

    Нічого подібного! Справжній рейтиг 27-28%

    Справжній рейтинг - це відсоток тих, хто збирається ГОЛОСУВАТИ за Я., а не відсоток тих, хто радітиме його перемозі на виборах.

    Просто частина виборців голосуватиме за Я., бо вважають його "меншим злом" ніж Ю. (Їх переконали, що Ю. "націоналіст", "американський шпигун" і т.п.) Такі виборці не будуть радіти з приводу приходу Я., бо вважають своє голосування за нього вимушеним кроком.

    Див., наприклад,
    http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1096577424&first=&last=

    Ця різниця у 7-8% - лише свідчення, що у Ющенка є певний резерв, частину цих людей можна переконати, розвіявши вищезгадані міфи. Але зробити це в умовах інформаційної блокади не так легко.

    Тому не варто культивувати ілюзії,а тим більше розслаблятися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".