МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зміни у списках виборців - спроба все звести докупи

10/21/2004 | olympic
Важливі лінки
http://kuchmizm.info/weblog/archives/pora_pereviriaty.pdf
http://kuchmizm.info/weblog/archives/perevir.pdf
http://kuchmizm.info/weblog/archives/perevir_sebe_ru.doc
http://www.domivka.net/temp/lystivka_domivka1.pdf
http://www.domivka.net/temp/lystivka_domivka2.pdf

Порядок внесення змін у список виборців
Член ДВК не зобов'язаний негайно робити виправлення. Пишіть скаргу до ДВК на невключення/неправильне включення до списку виборців Вас (інших осіб). Комісія зобов'язана протягом трьох діб, але не пізніше 30 жовтня прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.

Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення. Помилковий запис потрібно викреслити зі списку і вказати згідно з якою (дата/номер) постановою ДВК це зроблено. Так само додати до списку правильний запис у вільному рядку.

Якщо ДВК цього не зробила - зверніться зі скаргою до ТВК або до місцевого суду на бездіяльність ДВК. Якщо рішення ДВК прийняла, але воно Вас не влаштовує - також звертайтеся зі скаргою до ТВК або до суду.

+++
Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно. На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення.

Аналогічно, помилковий запис потрібно викреслити зі списку і вказати згідно з якою постановою ТВК чи згідно з яким (дата та номер) рішенням суду це зроблено. Так само додати до списку правильний запис у вільному рядку.

+++
Зразок заяви щодо відсутності вас у списках, або щодо виправлення неправильних даних про вас, потрібно вимагати на виборчій дільниці!

+++
Реальний приклад із життя:
Списки избирателей, поступившие в 13 участковых комиссий района из 137 окружной комиссии, вопиюще недостоверны. По оценке членов 77 участковой комиссии, порядок недостоверности данных - 70%. В списках избирателей (впервые за многолетнюю историю выборов!) странным образом отсутствуют сотни людей, десятилетиями не менявших места жительства.

Автор этого сообщения, зайдя вечером 20 октября в 77 участковую комиссию для сверки своих данных, с изумлением обнаружил, что в 144-квартирном доме по ул. Армейской 12/2, в котором он проживает, зарегистрировано ... 72 избирателя (т.е. по одному в каждой из 50% квартир, остальные квартиры, надо думать, пустуют). Самого автора в списке избирателей не оказалось (на прошлых выборах все было в порядке).

По информации 137 окружной комисии, списки подготовлены ею по данным паспортисток бывших ЖЭКов. На замечания членов 77 участковой комиссии о массовой недостоверности данных и возмущении людей, председатель окружной комиссии порекомендовал "не волноваться" и самим "работать" с паспортистками. Паспортистки от контакта с членами участковой комиссии уклоняются.

В сложившейся ситуации члены участковой комиссии обдумывают вариант сложения своих полномочий. 137 окружная комиссия находится в здании Приморской райадминистрации (ул. Канатная, 134). Председатель - Куприянов О.И., секретарь - Самойлова Т.И. Тел. (048) 7242933, 7249324.

++++++++++++++++++++++
"Про вибори Президента України"

Стаття 34. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців

1. Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці після отримання списку виборців на виборчій дільниці у порядку і в строки, передбачені частиною п'ятою статті 32 цього Закону, надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

2. Кожен громадянин України має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до списку відомостей. Громадянин має право оскаржити до дільничної чи територіальної виборчої комісії або безпосередньо до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці допущені при складанні списку виборців неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення із списку виборців його або інших осіб.

3. Виборець особисто подає скаргу до виборчої комісії. Скарга за формою, визначеною статтею 95 цього Закону, подана до виборчої комісії, розглядається на засіданні комісії, як правило, у присутності заявника. Скарга, подана не пізніш як за день до дня виборів, розглядається у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або до територіальної виборчої комісії в день виборів - невідкладно. За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.

4. Скарга щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається.

5. Громадянин може подати скаргу до місцевого суду щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у порядку, передбаченому законом. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів - невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування.

6. Суд приймає рішення за скаргою виборця з питань, передбачених частиною другою цієї статті, за результатами встановлення місця проживання виборця з дотриманням вимоги про включення виборця у списки виборців лише на одній виборчій дільниці.

7. Дільнична та територіальна виборчі комісії на вимогу члена комісії, кандидата на пост Президента України, довіреної особи кандидата мають право звернутися із запитом до відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників відповідних закладів та установ щодо надання для ознайомлення документів, що містять інформацію про місце проживання громадян або які засвідчують їх перебування у відповідному закладі чи установі. Зазначені органи зобов'язані надати вказані документи або їх засвідчені копії не пізніш як на третій день після отримання такого запиту виборчої комісії, але не пізніш як напередодні дня виборів.

8. Дільнична або територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до списку виборців на підставі особистих звернень громадян, подань органів та посадових осіб, зазначених у частині першій статті 31, частині другій статті 32 цього Закону, документів, передбачених у частині сьомій цієї статті, повідомлень, отриманих від територіальних виборчих комісій щодо включення виборців до списку виборців на іншій дільниці, зазначених у частинах шостій та тринадцятій статті 35 цього Закону та у частині дванадцятій цієї статті. Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно. На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення. Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення.

9. Виборець, який прибув до дня виборів або до дня повторного голосування включно до населеного пункту не за місцем свого проживання і відповідно до частини першої статті 33 був виключений із списку виборців на звичайній виборчій дільниці за місцем проживання, включається головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці до списку виборців без рішення комісії, на підставі його письмової заяви, одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та відповідного відкріпного посвідчення, яке долучається до списку виборців. Відкріпне посвідчення не може бути підставою для включення виборця до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (крім випадків, зазначених у статті 35 цього Закону), а також на звичайній виборчій дільниці у тому ж населеному пункті, де воно було видане.

10. У разі прийняття рішення суду щодо внесення змін до списку виборців голова, заступник голови або секретар виборчої комісії на виконання такого рішення вносить відповідні зміни до списку виборців невідкладно після отримання рішення суду.

11. При включенні виборця до списку виборців на виборчій дільниці у порядку уточнення відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться у кінці списку виборців згідно з документами, що були підставою включення виборця до списку виборців. При цьому у графі поруч з прізвищем виборця зазначаються номер відкріпного посвідчення, дата і номер постанови дільничної чи територіальної виборчої комісії або рішення суду про включення виборця до списку виборців.

12. Якщо при розгляді питання про включення виборця до списку виборців було виявлено можливості включення цього виборця до списків виборців на одній чи декількох інших дільницях, дільнична виборча комісія не пізніше наступного дня після прийняття рішення повідомляє територіальну виборчу комісію виборчого округу, до якого вона належить, про включення виборця до списку виборців та інші можливі місця його включення до списків виборців. Територіальна виборча комісія, яка отримала зазначене повідомлення, забезпечує невідкладну передачу цього повідомлення до дільничних виборчих комісій, де вказана особа могла бути включена до списку виборців.

13. Вносити будь-які зміни до списку виборців після закінчення голосування забороняється.

Відповіді

  • 2004.10.21 | Оk

    Re: Зміни у списках виборців - спроба все звести докупи

    Можна посилання на офіційний документ, де йдеться про те, що помилковий запис треба саме викреслювати ?
    На семінарі, який проводив комітет виборців, говорили, що цього в жодному випадку робити не можна, тієї ж думки моя голова комісї.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.21 | Olena

      Маєте рацію!

      Запис не закреслюється, а в списку виборців у графі "Примітки" робиться запис про реквізити документу, на основі якого внесено зміни (ст.34, п.11)
      Виправлені дані про виборця вносяться у кінець списку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.21 | Українець, громадянин України

        запис закреслювати разом з полем "підпис виборця"

        Olena пише:
        > Запис не закреслюється, а в списку виборців у графі "Примітки" робиться запис про реквізити документу, на основі якого внесено зміни (ст.34, п.11)

        Реквізити документу-підстави звичайно писати в "примітки", але сам запис закреслювати разом з полем "підпис виборця"!!! Інакше при видачі бюлетенів викресленому виборцю який-небудь "козак-янукович" може видати бюлетень.

        > Виправлені дані про виборця вносяться у кінець списку.
        Правильно. І знову у графі "Примітки" робиться запис про реквізити документу, на основі якого внесено зміни (ст.34, п.11)
  • 2004.10.21 | Yury

    Re: Зміни у списках виборців - спроба все звести докупи

    olympic пише:
    > Член ДВК не зобов'язаний негайно робити виправлення. Пишіть скаргу

    Маю корективу щодо цього. Член комісії не тільки не зобов'язаний негайно робити виправлення, він взагалі не має права це робити. Зміни до списків вносяться за постановою комісії, яка на засіданні прийняла рішення щодо заяви-скарги виборця.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".