МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Велике прохання до знавців виборчого законодавства

10/29/2004 | otar
Оцей текст мені прийшов по мейлу. Прохання проаналізувати цей спосіб поведінки в разі помилки у списках з погляду закону про вибори президента.

> Якщо ви не тормоз, то себе в списках перевірите ще до дня голосування.
Але можливо серед ваших знайомих є люди хоч і темні, але з загостреним
бажанням виконати свій громадський обовязок. Тому роздрукуйте цю інструкцію,
чи просто скопіюйте до свого жж і покажіть їм. Також інструкція може бути
корисною тим хто просто не встиг перепровірити себе у списках заздалегіть.
>
> Инструкція
> для провокаторів та *** на бронепоїздах (звиняйте що не зовсім
літературною - дістала людська тупість).
> Що робити коли 31-го я прийшов на дільницю, а в списку помилка і мені
відмовляють в праві голосу?
> 1.Берете паспорт (який вже має бути в вашій кишені, якщо ви приперлись
голосувати) і *** чимчикуєте до ТВК (територіальна виборча комісія). та
смердюча і забита людьми кімната де вам відмовили то ДВК (дільнична виборча
комісія). Не мітингуєте, не ставите діагноз членам комісії, не пишете скарги
в міжнародний суд, а швиденько чимчикуєте до ТВК. Адрессу вам підскажуть
члени комісії. Якщо скажуть щоб йшли на три букви, то я їх зрозумію, але це
в інший бік. запамґятовуйте дорогу, бо вам ще повертатись.
> 2. В ТВК бити писки нікому не треба. Пояснюєте чому прийшли. Пишете заяву.
Теркомісія розглядає її одразу і вносить до списку виборців, та вручає вам
рішення про внесення. Кажете їм "дякую" і чимчикуєте назад до ДВК (ви ж ще
не забули зворотній маршрут?).
> 3. В ДВК вручаєте витяг з рішення ТВК і паспорт (ви ж не такий бовдур щоб
забути його в ТВК?). Член комісії (не вишкірятесь, він справді так
називається, навіть якщо це жінка) вносить вас до спеціального списку
виборців данні про яких було змінено.
> 4. Вручають вам бюлетень, щоб ви справили свою громадянську потребу.
> 5. Коли бюлетень опиниться в урні (такий прозорий акваріум) посеред
кімнати, ***йдете додому. Не треба при цьому кричати "дякую!", "Слава
Україні", тощо. Не потрібно нікого агітувати, чи проводити мітинг, не треба
"я тут посиджу трохи поспостерігаю аби чого не вийшло". Нічого такого робити
не треба. Йдете додому. Або на пиво. Тільки на вулиці ви вже маєте право
кричати, плигати, давати інтервґю, та закликати до повалення конституційного
режиму.
> Доповнення. Якщо вам "впадло" йти до ТВК, його цілком замінить найближчий
райсуд. І райсуди і ТВК весь день будуть працювати в режимі позачергового
розгляду таких заяв. Головне щоб на дільницю ви приперлись не за 10 хвилин
до її закриття, коли вже нікуди не встигнете.

Відповіді

  • 2004.10.29 | Mykyta

    Закон саме так і каже. Я не знаю, як краще з практичної точки

    зору, але закон саме так і регламентує.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | otar

      Так це ж дуже важливо!!!!!!

      Біля кожної дільниці треба повісити великі плакати на тему "Що вам робити, якщо в вашому прізвищі помилка, а ви дізнались про це, щойно прийшовши голосувати"!!! Раніше я скрізь чув, що в день голосування вже нічого не можна зробити! Йой.
  • 2004.10.29 | AK

    До ТВК йти нічого!!!!! Можна лише до суду!!!!!

    Стаття 34. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців

    4. Скарга щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається.

    5. Громадянин може подати скаргу до місцевого суду щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у порядку, передбаченому законом. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів - невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | Mykyta

      До ТВК можна йти

      Стаття 34

      8. Дільнична або територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до списку виборців на підставі особистих звернень громадян,...

      Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно. На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення. Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення.
      ================================

      Тобто законом це передбачено, але наскільки ці обов"язки ТВК будуть виконувати, то вже інше питання.
    • 2004.10.29 | Харків'янин

      Можна йти до ТВК. Але краще до суду

      AK пише:
      > Стаття 34. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців
      >
      > 4. Скарга щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається.
      >
      > 5. Громадянин може подати скаргу до місцевого суду щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у порядку, передбаченому законом. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів - невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування.

      В статті 34 є ще частина 3 - наведена нижче. В дужках - мої примітки.

      3. Виборець особисто подає скаргу до виборчої комісії (ДВК або ТВК).
      Скарга за формою, визначеною статтею 95 цього Закону, подана до виборчої комісії, розглядається на засіданні комісії, як правило, у присутності заявника.
      Скарга, подана не пізніш як за день до дня виборів, розглядається у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або (увага) до територіальної виборчої комісії в день виборів - невідкладно (!!!).
      За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги.
      Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.
  • 2004.10.29 | Crazy Lawyer

    Re: Велике прохання до знавців виборчого законодавства

    Ця інструкція лише для тих, хто прописаний (зареєстрований). Для них це дієво, бо нема питань. І треба ще хоч якусь писульку з відмовою у ДВК взяти, бажано з печаткою. Це буде доказом наявності відмови у видачі бюлетеню.
    До того ж, ТВК будуть перевантажені у цей день. Краще зразу до суду.

    Для непрописаний рецепт замалий. Треба ще до суду привести свідків, що підтвердять, що ви живете там постійно(!), а також договір оренди (купівлі) квартири, або свідоцтво про право власності на житло.
  • 2004.10.29 | AK

    Стаття 34 цілком

    Стаття 34. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців

    1. Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці після отримання списку виборців на виборчій дільниці у порядку і в строки, передбачені частиною п'ятою статті 32 цього Закону, надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

    2. Кожен громадянин України має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до списку відомостей. Громадянин має право оскаржити до дільничної чи територіальної виборчої комісії або безпосередньо до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці допущені при складанні списку виборців неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення із списку виборців його або інших осіб.

    3. Виборець особисто подає скаргу до виборчої комісії. Скарга за формою, визначеною статтею 95 цього Закону, подана до виборчої комісії, розглядається на засіданні комісії, як правило, у присутності заявника. Скарга, подана не пізніш як за день до дня виборів, розглядається у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або до територіальної виборчої комісії в день виборів - невідкладно. За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.

    4. Скарга щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається.

    5. Громадянин може подати скаргу до місцевого суду щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у порядку, передбаченому законом. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів - невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування.

    6. Суд приймає рішення за скаргою виборця з питань, передбачених частиною другою цієї статті, за результатами встановлення місця проживання виборця з дотриманням вимоги про включення виборця у списки виборців лише на одній виборчій дільниці.

    7. Дільнична та територіальна виборчі комісії на вимогу члена комісії, кандидата на пост Президента України, довіреної особи кандидата мають право звернутися із запитом до відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників відповідних закладів та установ щодо надання для ознайомлення документів, що містять інформацію про місце проживання громадян або які засвідчують їх перебування у відповідному закладі чи установі. Зазначені органи зобов'язані надати вказані документи або їх засвідчені копії не пізніш як на третій день після отримання такого запиту виборчої комісії, але не пізніш як напередодні дня виборів.

    8. Дільнична або територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до списку виборців на підставі особистих звернень громадян, подань органів та посадових осіб, зазначених у частині першій статті 31, частині другій статті 32 цього Закону, документів, передбачених у частині сьомій цієї статті, повідомлень, отриманих від територіальних виборчих комісій щодо включення виборців до списку виборців на іншій дільниці, зазначених у частинах шостій та тринадцятій статті 35 цього Закону та у частині дванадцятій цієї статті. Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно. На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення. Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення.

    9. Виборець, який прибув до дня виборів або до дня повторного голосування включно до населеного пункту не за місцем свого проживання і відповідно до частини першої статті 33 був виключений із списку виборців на звичайній виборчій дільниці за місцем проживання, включається головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці до списку виборців без рішення комісії, на підставі його письмової заяви, одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та відповідного відкріпного посвідчення, яке долучається до списку виборців. Відкріпне посвідчення не може бути підставою для включення виборця до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (крім випадків, зазначених у статті 35 цього Закону), а також на звичайній виборчій дільниці у тому ж населеному пункті, де воно було видане.

    10. У разі прийняття рішення суду щодо внесення змін до списку виборців голова, заступник голови або секретар виборчої комісії на виконання такого рішення вносить відповідні зміни до списку виборців невідкладно після отримання рішення суду.

    11. При включенні виборця до списку виборців на виборчій дільниці у порядку уточнення відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться у кінці списку виборців згідно з документами, що були підставою включення виборця до списку виборців. При цьому у графі поруч з прізвищем виборця зазначаються номер відкріпного посвідчення, дата і номер постанови дільничної чи територіальної виборчої комісії або рішення суду про включення виборця до списку виборців.

    12. Якщо при розгляді питання про включення виборця до списку виборців було виявлено можливості включення цього виборця до списків виборців на одній чи декількох інших дільницях, дільнична виборча комісія не пізніше наступного дня після прийняття рішення повідомляє територіальну виборчу комісію виборчого округу, до якого вона належить, про включення виборця до списку виборців та інші можливі місця його включення до списків виборців. Територіальна виборча комісія, яка отримала зазначене повідомлення, забезпечує невідкладну передачу цього повідомлення до дільничних виборчих комісій, де вказана особа могла бути включена до списку виборців.

    13. Вносити будь-які зміни до списку виборців після закінчення голосування забороняється.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".