МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Під містечком, Берестечком...

07/05/2005 | NI_ZRADI
РІВНЕ. Під Берестечком відбулися урочистості із вшанування пам‘яті полеглих у битві 1651 року козаків

10 000 гостей, 1000 таборян, 200 священиків на чолі з Патріархом Руси-України ФІЛАРЕТОМ – такого розмаху набули нинішнього року урочистості із вшанування пам’яті полеглих у битві під Берестечком козаків у 1651 році. Як зазначають місцеві ЗМІ, “востаннє стільки люду село Пляшева спостерігало, мабуть, лише буремного літа 1651 року, тоді, коли стотисячне козацьке військо, увінчавши себе славою і, зазнавши зради, таки потерпіло болючу поразку. Відтоді – це народне свято – символ трагічної української долі та величного національного відродження”.

Цього року на урочистості завітали голова Рівненської облдержадміністрації Василь ЧЕРВОНІЙ, міністр УМВС України Юрій ЛУЦЕНКО та народні депутати Сергій ОЛЕКСІЮК, Юрій ШИРКО, Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, Олег ТЯГНИБОК, Володимир СТРЕТОВИЧ.

Заходи приурочені 354 річниці битви під Берестечком тривали три дні. 2 липня, у Свято-Георгіївському храмі відбулося Богослужіння за участю великої кількості священнослужителів та монахів. Того ж дня була відслужена панахида на місці поховань в урочищі Монастирщина поблизу села Острів, та з ініціативи Української народної партії відкрито і освячено пам’ятний хрест близьким соратникам Богдана Хмельницького – митрополиту Корінфському Йосафату та диякону Павлу.

У неділю, 3 липня, у Свято-Георгіївському храмі розпочалося святкове Богослужіння на чолі з Патріархом ФІЛАРЕТОМ. По завершенні служби він звернувся до громади з промовою, у якій наголосив на необхідності “любити Україну в собі, а не себе в Україні”. ФІЛАРЕТ охарактеризував помаранчеву революція як боротьбу добра зі злом, але застеріг мирян від подальшої байдужості, “адже вороги української держави гуртуються для нової битви”.
ДЖЕРЕЛО:
http://www.unp-ua.org/

Відповіді

  • 2005.07.05 | Navigator

    Бачите, як в Україні співживуть справжній патріотизм і обикновєн

    ний совкізм на Сході.
    Коли воно в одну хлібину зліпиться?
    А Патріарх Філарет дійсно духовний лідер НАЦІЇ.
    Потрібно б дончан на такі свята запрошувати...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.05 | Navigator

      Пробачте, хто поставив мені офтопік - поясніть, чому.

      мені персонально все одно, просто цікава логіка.
      З якою обіцяю тут же погодитись, якщо доаргументуєте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.06 | Сергій Кабуд

        не ставив але підозрюю що мотиви можливо такі

        1. Ні Зраді вважають 'не щірим' агітатором
        2. Філарета вважають колишнім гебістом і/чи раскольником певні кола православних
        3. УНП вважають кишеньковою організацією, яка робить вигляд, але служить грошовим мішкам на замову
        4. Поставив один з клоунів які нав'язливо стукають весь час словами UVMOD- це якесь їхнє таємне заклинання на кшалт тих шо казав Аладін перед тим шоб потертися об лямпу)))
  • 2005.07.05 | Мартинюк

    Радив би звернути увагу на попередження Філарета. ...

    >
    > У неділю, 3 липня, у Свято-Георгіївському храмі розпочалося святкове Богослужіння на чолі з Патріархом ФІЛАРЕТОМ. По завершенні служби він звернувся до громади з промовою, у якій наголосив на необхідності “любити Україну в собі, а не себе в Україні”. ФІЛАРЕТ охарактеризував помаранчеву революція як боротьбу добра зі злом, але застеріг мирян від подальшої байдужості, “адже вороги української держави гуртуються для нової битви”.

    Попри пафосно-церковний стиль висловання Філарета, це все заслуговує на серйозну увагу. Повірте що у Філарета джерел інформації більш ніж достатньо...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.05 | Navigator

      Так ми це бачимо. Добре, що така високодостойна людина має змогу

      казати про це відверто.
      Правда, чує ці попередження лише частина країни - Захід.
      Схід дише трохи іншим.
      Схоже на перехід від феодалізму до централізації, коли нації і з"явились.
      Коли ми в Донецьку дочекаємось такого патріотизму?
      Внуки?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.05 | NI_ZRADI

        Коли в Україні влада почне дбати про Українців?

        Мене часто запитують: "Коли у Східній Україні прокинеться патріотизм?" Відповідаю: "Відразу після того, як він прокинеться на Банковій!" Чому президенти: кравчук, кучма, ющенко вороже ставляться до Українців Сходу? Чому головами облдержадміністрацій Харківської і Донецької областей призначено "рускагаварящіх"? Чому така неповага до Державної Мови? До Конституції? Адже всі знають, що державний службовець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ володіти Державною Мовою!!! Українці Східної України бачачи таке презирливе до них ставлення з боку влади, просто втрачають віру в Україну. Чому на Сході закривалися і продовжують закриватися за "нової" влади Українські школи і класи? Чому органами влади керують "рускагаварящі"? Чому ці "рускагаварящі" навіть не намагаються вчити Українську Мову? Тому що тупі і не здатні до вивчення мов? Тоді навіщо ідіотам дозволяють керувати цілими областями України? А може вони не ідіоти, може вони ПРЕЗИРАЮТЬ все Українське? Тоді чому вони керують областями України? Маленька Естонія, де естонці складають меншість (завдяки старанням НКВД) змогла вирішити цю проблему, просто заборонивши займати державні посади тим, хто не володіє естонською мовою. Естонці себе поважають, чому деякі Українці не поважають себе?
        Я - Українець! Я себе поважаю! Я ніколи не проголосую за того, хто заграє з "рускагаварящімі". Я проголосую лише за того, хто відстоює права Україномовних Українців!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.08 | Михайло Свистович

        Це Філарет високодостойний. Ну тогда Ви міня ізвінітє (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.07.08 | Navigator

          Re: Це Філарет високодостойний. Ну тогда Ви міня ізвінітє (-)

          Прикметник відноситься до:

          1. Його сану
          2. Його промови

          Думаю, свої численні гріхи він спокутував служінням.
          В любому випадку він несе відповідальність перед Богом.
          Коли буде абсолютно нормальне церковне життя, тоді й буде абсолютно нормальна їєрархія.
          І ми, до речі :) .
    • 2005.07.06 | Andrij

      Філарет має розповісти деталі замість алегорії

      Мартинюк пише:
      > Попри пафосно-церковний стиль висловання Філарета, це все заслуговує на серйозну увагу. Повірте що у Філарета джерел інформації більш ніж достатньо...

      Проблема тут в тім, що такі попередження надто мало що кажуть. А про нову битву все очевидно - варто тільки глянути на події у ВР. Ось тільки не ясно, на що готові ті подонки разом з Путіним. Нова влада, як завжди, в українській традиції, надто повільна та нерішуча. Зараз, саме зараз, треба боротись за підтримку Сходу. Той телеміст, що Тимошенко робила в Донецьку після революції, треба робити кожний другий день. Треба призначити справді українську, освічену, розумну владу. Поміняти всі місцеві кадри. Зробити пару українських телеканалів на Схід. Саме українських. Врешті відсвяткувати перемогу під Конотопом. Не одні ж поразки відзначати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.06 | Сергій Кабуд

        ви написали майже найкращій потенційний сценарій(-)

      • 2005.07.08 | Navigator

        Є такий науковий метод: анологія. РФ-21= ОІ-19

        Тобто Росія 21-го століття дуже нагадує Османську імперію 19-го.
        Хвора людина Європи.
        Ну, на вірменську різню ще сил хватить.
        ...
        Хоч не думаю, що китайські війська на Дону - найкраща геополітична конфігурація для України...
  • 2005.07.08 | Navigator

    Берестечко по організації- одне з найкращих національних свят

    Природа, люди, пам"ятники архітектури створюють незабутній настрій.
    А грандіозна масовість - число відвідувачів коливається від кількасот тисяч до мільйону - вселяє віру в нашу правду і силу.
    Персонально рекомендую приїхати - не пожалкуєте.
    І дуже хотілось би, щоб якомога більше дітей і студентів зі Сходу мали змогу долучитись до Національного пантеону героїв.
    Минулого... і майбутнього!

    http://www.volyn.rivne.com/

    БЕРЕСТЕЧКО: УПЕРШЕ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ

    10 000 гостей, 200 священиків на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, близько тисячі учасників козацького та молодіжного таборувань – такого розмаху вшанування пам’яті полеглих у битві під Берестечком козаків Україна ще не бачила. Востаннє стільки люду село Пляшева спостерігало, мабуть, лише буремного літа 1651 року, коли стотисячне козацьке військо, увінчавши себе славою, через зраду зазнало болючої поразки. Відтоді це народне свято – символ трагічної української долі та величного національного відродження.

    КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

    Низка врочистих заходів на честь 354-ої річниці з часу битви під Берестечком розпочалися ще в четвер, 30 червня. Саме тоді розбили табір неподалік села Острів на березі річки Пляшівка представники козацьких товариств. Ця огороджена частоколом польова фортеця впродовж кількох наступних днів була епіцентром події.

    З кожним днем сюди прибували сотні козаків на чолі з Кошовим отаманом Прикарпатської Січі Всеволодом Іськівим, луцьким кошовим отаманом Володимиром Присяжнюком, кошовим отаманом війська Запорозького низового Анатолієм Ярошем, головним отаманом звичаєвого козацтва Євгеном Петренком та іншими отаманами. Географія прибулих козаків охоплювала всі регіони України від Луганська до Львова.

    Козаки брали участь у фестивалі козацької пісні “Встань, козацька славо! Засвіти знамена!”, спортивних змаганнях, визначали кращого кашовара, салютували з гармат, а в неділю перед тисячами захоплених глядачів змагалися в герці.

    Утім, таборування лише козаками не обмежилося. На іншому березі Пляшівки неподалік меморіального комплексу “Козацькі Могили” розташувалися табори молодіжних громадських організацій - Української Народної Молоді та Студентського Братства, а також шкільного козацького об’єднання Радивилівщини.

    На молодіжному таборі організатори приділили значну увагу духовній та морально-виховній складовій таборування. Комендант табору, голова УНМ Юрій Шадий стверджує, що подвиг козаків під Берестечком – безцінний взірець для виховання сучасної молоді на засадах патріотизму і православ’я. Саме тому в таборі з вуст о.Валентина та диякона Віталія Поровчука звучала молитва, панувала заборона на вживання алкоголю, а учасники таборування бавилися в теренові ігри, впорядковували козацькі могили, відвідували богослужіння у Свято-Георгіївському храмі. На жаль, деякі учасники козацького табору та окремі вчителі, які відповідали за дітей у шкільному таборі, поки що цей позитивний досвід ігнорують. Вони ще не усвідомили, що відродженню нашої держави сприятиме не псевдопатріотизм, замішаний на алкогольному дурмані, а патріотизм, міцно й нерозривно пов’язаний з духовним розвитком передусім молоді.

    КОЛИ НА БЕРЕСТЕЧКУ ВДАРИТЬ ВЕЛИКИЙ ДЗВІН?

    Давня мрія українців про створення на “Козацьких Могилах” православного монастиря нещодавно втілилася в життя. Тож молитва за душі спочилих тут козаків не переривається. Але особливої сили вона набула в ці дні. Ще одна козацька мрія – спорудження на острові Журавлиха найвищої в Україні дзвіниці з 14-тонним дзвоном за проектом 1912 року - незабаром також може реалізуватися. Принаймні, на врочистому мітингу з нагоди свята громада одноголосно підтримала цю пропозицію голови Рівненської обласної державної адміністрації В.Червонія.

    Напередодні, 2 липня, у п’ятницю, у Свято-Георгіївському храмі відбулося богослужіння за участю великої кількості священнослужителів та монахів. Того ж дня була відслужена панахида на місці поховань в урочищі Монастирщина поблизу с.Острів.

    Також відкрито й освячено пам’ятний хрест близьким соратникам Богдана Хмельницького митрополиту Коринфському Йоасафу та диякону Павлу. Довгий час місце поховання натхненника козацької боротьби, видатного православного митрополита, убитого поляками під час битви, залишалося невідомим і лише наприкінці минулого століття було віднайдено професором Свєшніковим. Утім, ушанувати пам’ять Йоасафа належним чином удалося лише тепер, коли до влади в області прийшли патріоти, для яких віра в Бога не є порожніми словами.

    ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ: “ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ В СОБІ, А НЕ СЕБЕ В УКРАЇНІ!”

    У неділю, 3 липня, святкове богослужіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. До слова сказати, він, ще не будучи Патріархом, щороку цього дня приїздив на межу Рівненської та Волинської областей, щоб разом з патріотами всієї України взяти участь у вшануванні славних синів українського народу. Така традиція зосталася в нього й дотепер.

    Після завершення служби Патріарх привітав усіх присутніх зі святом Всіх Святих землі української, відзначивши, що українські святі – то плоди Духа Святого на нашій землі. У першу чергу, він відзначив святого Андрія Первозванного, котрий першим почав проповідувати Євангеліє нашим пращурам-язичникам і пророкував cходження благодаті Божої на київські пагорби. За словами Патріарха, ця благодать спустилася на Київ саме у дні помаранчевої революції. Її він охарактеризував як боротьбу добра зі злом. З його уст прозвучала фраза: „боротьба триває”. Нею Патріарх застеріг мирян від „почивання на лаврах”, адже вороги Української держави гуртуються для нової битви на парламентських виборах-2006.

    „Ті, хто поліг під Берестечком, - сказав Глава Української Православної Церкви, - можуть послугувати справжнім прикладом не лише незламності духу, а й зразком справжньої віри. Адже козаки й селяни, кинувши виклик польським магнатам, у першу чергу, піднялися за свою Православну Церкву. А отже, страх гріха переміг страх смерті. Якби стара українська влада мала хоча б гірчичне зерня їхньої духовності, то ми вже давно жили б достойно та заможно і пишалися тим, що живемо в Україні. Любити власну Батьківщину так само природно, як любити своїх рідних та близьких. На жаль, сьогодні багато наших співвітчизників більше люблять себе в Україні, аніж Україну в собі, а так не може бути. Тому герої Берестечка є справжнім взірцем для нас. Пам’ятаючи про них, вшановуючи щороку їхні могили, ми надихаємося наснагою на подальшу боротьбу за утвердження незалежності нашої держави, всотуємо в себе віру, патріотизм, мир і любов. Спочилі тут герої сьогодні мертві для людей, проте вони вічно лишаться живими для Бога.

    Сучасна Європа нині духовно й морально скочується донизу. А ось Україна своїм миролюбством та духовністю мусить послужити для неї прикладом. Не варто забувати, що Бог, а не людина є стрижнем світової історії. Де Бог – там добро, радість та перемога. Кожен на своєму місці мусить вести непримиренну боротьбу зі злом, насамперед у своєму серці, своїй душі, і лише тоді ми остаточно переможемо.”

    БОРОТЬБА ТРИВАЄ!

    Цього року на урочистості завітали голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній, наші земляки міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко та народний депутат Микола Жулинський, лідер партії „Свобода” Олег Тягнибок, голова комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Володимир Стретович, народний депутат України, голова Рівненської обласної організації УНП Сергій Олексіюк, народний депутат України, голова Рівненської міської організації УНП Юрій Ширко, голова Волинської обласної організіції УНП Борис Загрева, голова Рівненської обласної ради Роман Василишин та багато інших поважних гостей.

    Емоційним був виступ Юрія Луценка. Він розповів, що дуже радий ще раз побачити обличчя людей, які восени стояли разом з ним на київському Майдані, де кувалася така жадана для кожного українського патріота перемога.

    – Нині, – підкреслив міністр МВС України, – антиукраїнські сили, котрі програли вибори Президента, сподіваються здобути реванш на майбутніх виборах до Парламенту. Вони всюди волають, що нова влада застосовує до них репресії, однак нас ці крики бентежити не мусять: ми не забули про справжню бандитську сутність цих новітніх „мучеників” і, як і раніше, одностайно виступимо проти них.” Пан Луценко ще раз нагадав про те, що сьогодні порушено кримінальні справи проти десятків чиновників старої влади на чолі з колишнім Прем’єром Януковичем. Міністр пообіцяв: “Тепер ці бандити рано чи пізно таки сидітимуть у тюрмах, я особисто обіцяю вам, що до наступних виборів зроблю все, аби виборчий блок Януковича-Медведчука називався не інакше, як „СІЗО”.

    Настрій міністра МВС органічно продовжив лідер „Свободи” Олег Тягнибок. Він знову-таки згадав, що перемога Ющенка є лише тактичною, повну ж перемогу ми зможемо святкувати лише тоді, коли ветеранів УПА на державному рівні визнають учасниками національно-визвольних змагань, коли Польща й Росія визнають геноцид українців у ХХ столітті і перед усім світом перепросять за нього нашу країну, коли від влади повністю будуть усунуті всі комуністи, кагебісти та кучмісти, коли врешті в українських паспортах з’явиться графа „національність”.

    Голова обласної організації Української Народної Партії Сергій Олексіюк висловив радість з приводу того, що з кожним роком до Берестечка з’їжджається дедалі більше молоді, а це означає, що національна справа України жива і житиме й надалі.

    – Ті партії, що тягнуть нас у минуле, до Росії, мусять відійти у небуття, – наголосив Сергій Олексіюк, – і те, що нині я бачу тут сотні молодих людей з Харкова, Полтави, Запоріжжя, Севастополя, свідчить, що так думають не лише у нас, на Заході України, а й по всій території нашої Батьківщини.

    Голова Рівненської ОДА Василь Червоній, у першу чергу, передав усім присутнім вітання від народного Президента Віктора Ющенка, який у цей час проходив лікування і тому не зміг завітати на Козацькі Могили, щоб разом з українськими патріотами вклонитися праху героїв. Далі керманич області презентував усім присутнім восьмий том „Книги пам’яті і слави Волині” і підкреслив, що нарешті, за нового Президента Віктора Ющенка, ця книга вийшла при матеріальній підтримці держави, а не лише за кошти Української Народної Партії, як то було раніше. Це свідчить, що обличчя української влади сьогодні насправді суттєво змінилося і повернулося в бік свого народу. Незважаючи на те, що нині дехто з найближчого оточення Президента Ющенка намагається завести його на манівці, як-от інтеграція до ЄЕП чи надання російській мові статусу другої офіційної, УНП стоятиме на сторожі програмних положень Президента, виголошених під час помаранчевої революції.

    БУДУВАЛИ Й БУДЕМО БУДУВАТИ!

    Незважаючи на групу людей з прапорами Народного Союзу „Наша Україна”, котрі юрмилися біля сцени, Василь Червоній досить різко прокоментував випади цієї організації проти відкриття новою владою пам’ятників українським героям на Рівненщині. „Запам’ятайте, панове-низькоборці, – виголосив він під бурхливі оплески усіх присутніх, – на відміну від вас, нам не соромно розмовляти українською, носити чуби, вишиванки та шаровари, вшановувати українських героїв та відкривати їм пам’ятники. То ж будували і будемо будувати!”. Голова обласної державної адміністрації розповів, що нині представники старої номенклатури, загорнувшись у помаранчеві прапори, по усіх кутках кричать про свій патріотизм, намагаючись „відірвати” собі тепленьке місце при новій владі, і наголосив, що при Ющенкові їм не вдасться так цинічно й безкарно розграбовувати Україну, як вони це робили при Кучмі.

    – Тепер в Україні добре житиметься не вам, панове мільярдери, а простим українцям, які і є основою української нації, – виголосив Василь Червоній, і слова його потонули в потужному схвальному гомоні тисяч учасників Берестецьких урочистостей.

    Голова області пообіцяв, що продовжуватиме непримиренно боротися за визнання прав вояків УПА. „У нашому регіоні немає жодної могили червоних партизан, полеглих від рук нацистів, а таких могил воїнів УПА тисячі. Червоні партизани йшли “рятувати” Україну від самих українців, вояки УПА не дали їм цього зробити. Тож одразу видно, хто є справжніми героями України. Допоки права ветеранів УПА не будуть визнані, допоки голодомор 1932-33 рр. не визнають геноцидом на державному рівні, допоки українська мова не стане загальнообов’язковою по всій Україні, допоки Українська Церква не стане єдиною помісною – боротьба триватиме. Ми мусимо усвідомити, що ми є справжніми господарями на своїй землі, бо лише господарі, а не раби здатні жити заможно”.

    Учасники мітингу одноголосно прийняли звернення до Президента України Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, у якому йшлося про визнання вояків УПА борцями за українську державність, а також містився заклик ліквідувати несправедливість і видати Указ Президента і постанову Кабміну про соціальну реабілітацію вояків УПА. Також було запропоновано присвоїти посмертно звання Героя України Вінницькому полковнику, наказному гетьману Івану Богуну, головному отаману Армії УНР Симону Петлюрі, першому командиру УПА Тарасові Бульбі-Боровцю.

    Після завершення врочистого мітингу розпочався концерт та театралізовані дійства. Чи не найпомітнішою була історико-розважальна інсценізація “Голос історії: козацько-шляхетські герці” кінного театру “Острів Хортиця” та акторів, які знімалися в художньому фільмі Є.Гофмана “Вогнем і мечем”. Глядачі також змогли постріляти з козацького лука, кинути в ціль списа чи бойову сокиру і відчути, яка нелегка козацька справа.

    Ігор ГОШОВСЬКИЙ

    А от матеріали колись про-СДПУ(о)-шної газети:
    http://www.rivnepost.rovno.ua/showarticle.php?art=011018
    Традиційні богослужіння у храмах с. Пляшева, покладання вінків до пам’ятника козакам, концерти творчих колективів з України, виставки народних умільців — це далеко не повний перелік заходів з програми відзначення історичної дати. Однак найбільш вдалим «шоу» можна вважати мітинг біля музею-заповідника «Поле Берестецької битви», що у Пляшевій. Його учасники змогли відчути себе ледь не знову учасниками подій більш як піврічної давності, зокрема помаранчевої революції. З ініціативи міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який, до речі, був одягнутий, як і більшість представників влади, присутньої на мітингу, у вишиванку, натовп скандував «Ющенко», далі — уже спонукуваний іншими виступаючими — «Разом нас багато, нас не подолати», «Слава Україні», «Слава Ющенку». Як і на майдані в час знаменитих революційних подій, Юрій Луценко палко пообіцяв присутнім, що «бандити сидітимуть у тюрмах», а також закликав боротися за «очищення України від ворогів». Він також повідомив, що нині проти понад 300 представників колишньої влади, починаючи від голів райдержадміністрації й закінчуючи прем’єр-міністром, порушені кримінальні справи і що він вірить у перемогу (чию і проти кого?), оскільки у нас «нова українська влада». Про «злих ворогів, які з’явилися біля Президента і тягнуть його «не туди» нагадав присутнім і голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, закликавши пам’ятати про те, що революція не закінчилась, та боротися за визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною, панування української мови в державі і введення графи «національність» в паспорті.

    Неабиякі здібності до красномовства продемонстрував також голова облдержадміністрації Василь Червоній, згадавши про «іуд та зрадників», які звели нанівець здобутки українців у попередні роки, «деяких мільйонерів, які заховалися у партію Ющенка, і тепер хочуть зробити російську мову другою державною й критикують нинішню владу за те, що ставить пам’ятники». Незважаючи на таку критику, він пообіцяв у кожному селі поставити пам’ятники героям УПА та і надалі «носити чуби-оселедці та шаровари».

    Мирослава ШЕРШЕНЬ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".