МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Екс-комісар ЄС: Росія поводиться як хуліган

01/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В інтерв'ю Бі-Бі-Сі колишній комісар Євросоюзу Кріс Паттен сказав, що Європа сама винна у ситуації, що тепер склалась і що нинішня криза є наслідком дещо розслабленої політики по відношенню до Росії.

К.Патен: Гадаю, на загал Росія поводиться певною мірою як хуліган в тому, що стосується визначення цін на енергоносії та зони свого впливу - у ставленні до колишніх республік СРСР, які нині є незалежними країнами, як от до Молдови, Грузії, а останнім часом, звичайно ж, і до України.

Через те, що Європейський Союз був недостатньо жорстким щодо Росії, через те, що люди наївно гадали, що оскільки, мовляв, ми купуємо такі значні обсяги енергоресурсів в Росії - 25% усього нашого природного газу, - так це надає Росії право поводитися, як їй заманеться. Це правда, що росіяни продають свої енергоресурси кому завгодно, бо крім енергоресурсів їм нема чого запропонувати світові, але ми повинні бути жорсткішими по відношенню до росіян у політичних питаннях.

Дивним, звичайно ж, є те, що Росія отримала право головувати у Великій вісімці, попри її відступ від демократії та обсяги економіки, які, напевно ж, не роблять її членом великої вісімки за показником валового внутрішнього продукту. Отже, існує багато політичних речей, які ми могли зробити у відносинах з Росією, але не зробили цього. Натомість пан Шредер збирається очолити будівництво нової труби Газпрому до Німеччини.

...Ми твердимо про своє прагнення бачити РОсію стратегічним партнером, але наразі Росія погано поводиться, коли йдеться про демократію, вона відступає назад на цьому шляху, несе відповідальність за жахливі махінації з ЮКОСом і деякими іншими приватними компаніями. Отже, наше тепле і ввічливе ставлення до Росії не означає, що та країна просувається у вірному напрямі. Я проти того, що знов роздмухувати холодну війну. Я виступаю лише за те, щоби ми твердо обстоювали те, що ми вважаємо слушним у відносинах з Росією, і демонстрували б більшу прихільність до України, яка прагне стати членом Євросоюзу. Наразі ж, - частково через нинішній стан речей, - президент Путін чинить тиск на Україну, і може продемонструвати Україні, що Євросоюз є досить слабким і нездатним її підтримати.

Було б дуже добре, якби керівники країн Євросоюзу разом з президентом США та прем'єр-міністром Канади чітко б заявили б Росії (байдуже у якій спосіб - у приватний чи публічний) - що так не може поводитися голова Великої вісімки. Але проблема полягає в тім, що кожного разу, коли Росія вдається до подібної жорсткої і агресивної поведінки, їй ніхто не стає на заваді.

Відповіді

  • 2006.01.03 | S@nya

    Ну хоч екс-комісари можуть говорити відверто (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua