МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Повний текст Мінюсту щодо "Свободи"

01/06/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Нагадуємо, що 3 січня 2006 року Центральна виборча комісія прийняла постанову № 29, якою постановила звернутися до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності Всеукраїнського об’єднання „Свобода” та відкласти розгляд питання про реєстрацію кандидатів у депутати від ВО „Свобода”.

Подаємо повний текст листа Міністерства юстиції України:

Міністерство юстиції України
05.01.06 № 32-2155
на № 21-41-78 від 04.01.06
Центральна виборча комісія


У зв’язку із зверненням Центральної виборчої комісії щодо внесення подання до Верховного Суду України про заборону діяльності Всеукраїнського об’єднання „Свобода” Міністерство юстиції повідомляє таке.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України „Про політичні партії в Україні” політична партія може бути за поданням Міністерства юстиції заборонена в судовому порядку у випадку „порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим та іншими законами України”.

Тобто, підставою для звернення Міністерства юстиції до суду з поданням про заборону політичної партії можуть бути порушення вимог, встановлених Конституцією та законами України.

Як випливає з рішення Центральної виборчої комісії від 3 січня 2006 року № 29 Центральна виборча комісія вбачає у передвиборній програмі Всеукраїнського об’єднання „Свобода” ознаки посягань на права і свободи людини. Цей висновок Центральною виборчою комісією зроблено на підставі аналізу зазначеної передвиборної програми, зокрема, таких тез:

„Заборонити комуністичну ідеологію як людиноненависницьку, що завдала невиправної шкоди українському народові”;

„Ухвалити новий Закон про громадянство, згідно з яким громадянство надаватиметься тільки тим особам, що народилися в Україні або є етнічними українцями. Позбавити натуралізованих чужоземців українського громадянства за вчинення карних злочинів”.

Міністерство юстиції не може погодитись з таким висновком, виходячи з наступного.

1. Передвиборна програма Всеукраїнського об’єднання „Свобода”, затверджена на XII З’їзді об’єднання 23 грудня 2005 року, передбачає:
„Провести публічний судовий процес над комунізмом. Заборонити комуністичну ідеологію як людиноненависницьку, що завдала невиправної шкоди українському народові”.

Тезу щодо заборони комуністичної ідеології, на яку зроблено посилання у рішенні Центральної виборчої комісії, необхідно розглядати не відірвано, а у контексті з попереднім реченням, у якому говориться про необхідність проведення публічного судового процесу над комунізмом.
Тобто, заборона комуністичної ідеології пов’язується з судовим процесом і розглядається як наслідок такого процесу.

З огляду на це, та враховуючи, що частина четверта статті 37 Конституції України передбачає судовий порядок заборони діяльності об’єднань громадян, а також те, що відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, Міністерство юстиції не вбачає невідповідності Конституції та законам України наведеної тези передвиборної програми Всеукраїнського об’єднання „Свобода”.

2. Не може розглядатися як посягання на права і свободи людини теза передвиборної програми Всеукраїнського об’єднання „Свобода” щодо ухвалення нового закону про громадянство, згідно з яким „громадянство надаватиметься тільки тим особам, що народилися в Україні або є етнічними українцями. Позбавити натуралізованих чужоземців українського громадянства за вчинення карних злочинів”.

Передвиборна програма містить вказівку на шлях реалізації цієї політичної ідеї, а саме через прийняття нового закону. Цей шлях досягнення політичної мети повністю узгоджується з Конституцією України, відповідно до якої виключно законами України визначаються громадянство та правосуб’єктність громадян (пункт 2 частини першої статті 92).

Таким чином, питання про те, приймати новий закон про громадянство, який втілюватиме політичні ідеї Всеукраїнського об’єднання „Свобода”, чи не приймати, буде вирішувати Верховна Рада України. При цьому Верховна Рада України повинна керуватись Конституцією України, зокрема, частиною другою статті 6 та частиною другою статті 19, відповідно до яких вона „зобов’язана діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”.

Враховуючи вищевикладене, Міністерство юстиції не вбачає підстав для внесення до Верховного Суду України подання про заборону діяльності Всеукраїнського об’єднання „Свобода”.

Перший заступник Міністра Петро Крупко

Відповіді

 • 2006.01.06 | патріот

  Re: Повний текст Мінюсту щодо "Свободи"

  "Свобода" це єдине що лишилось для простих людей с прозорою совістю віконечко у світ великої політики і ящо добре попрацюємо то свої 20%на всіх рівнях візмемо
 • 2006.01.07 | Юрій Шеляженко

  Мін'юст займається казуїстикою

  Закон про заборону громадянства для всіх, крім українців, є антиконституційний, бо в Конституції закріплена заборона на дискримінацію за національною ознакою.

  Це все одно, що зареєструвати партію у програмі якої "Провести судовий процес над всіма жидами з метою засудження та фізичного знищення ворогів українського народу" або "ухвалити закон про вбивство нехрещених дітей старших за 4 років". Начебто цілком законні положення програми, оскільки своєї мети партія має намір добиватися легальним шляхом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.07 | леонід

   Re: Мін'юст займається казуїстикою

   Пане Шеляженку. Раджу вам все таки прочитати програмні докумсенти ВО "Свобода", а не домислювати невідь-що. Щодо надання громадянства за місцем народження, то засудіть практику USA. Щодо надання громадянства зе етнічним принципом, засудіть недавній референдум у Вірменії. А ще засудіть "ганебну" практику Франції, яка допускає (який жах) на референдумах в заморських територіях пріорітет автохтонів за етнічною ознакою.
   А може Ви не знаєте про злочинну практику втілення комуністичної ідеології. Практика була злочинною як похідна від ідеології. Спробуйте засудити Законний антикомунізм в Польщі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua