МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто там?": Агафангел-ідер списоку ПРУсаків в Одеську облраду

01/25/2006 | DADDY
Партія Регіонів в Одесі обзавелася надійним "духовним дахом": під першим номером їхнього списку в Одеську обласну раду числиться Олексій Іванович Саввин, широко і скандально відомий як митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (УПЦ Московської патріархії).

Скандальну популярність митрополитові принесла його невтримна активність на політичному поприщі. Наприклад, на виборах 2002 року він щосили використовував своє "службове становище" під час агітації за провладний блок "ЗаЄдУ". А під час останньої президентської кампанії в храмах Одещини поширювалися листівки за його підписом, у який видний ієрарх від імені і за дорученням Цариці Небесної закликав "...одеситів і жителів області прийти на виборчі дільниці і віддати свої голоси за гідного кандидата в Президенти В.Ф.Януковича".
От як розписує його подвиги "православная пресса":
Сьогодні, в останню п'ятницю перед вибором, що править архієрей був гранично відвертий. "Ті, хто не прийде на виборчі дільниці, - сказав він з амвона, - і не проголосує за Віктора Януковича, повинний буде згодом покаятися в цьому у свого духівника".
Олексій Іванович Саввин також широко відомий не тільки своїм розкішним автомобілем Мазератті Кватропорте ціною в півмільйону доларів, що з'явився в нього точно в розпал агітаційної активності на президентському фронті і під час Великого боделанівського збору засобів на відновлення Преображенського собору в Одесі. Минулого й інші випадки. Наприклад, рік назад Церква виявилася у важкій ситуації: два кандидати в президенти носили однакове ім'я, і молитви за раба Божого Віктора могли неоднозначно витлумачуватися паствою. У цей важкий для православ'я момент митрополит прийняв рішення наплювати на церковні канони: у перші в історії під час заздоровних молитов згадувалося не тільки ім'я, але і прізвище "правильного" кандидата.

Коментар Майдану: коли пастир приїздить до своєї пастви на Мазератті і агітує за кримінальника, то чи потрібний коментар? Чи пам‘ятає духовна особа заповіді Христові, коли посилає свою паству перешкоджати Святій Літургії біля Кафедрального Собору УГКЦ у Києві? Чи... А, все одно до такого пастиря не дійде, а одесити самі знають йому ціну. Такий пастир на чолі списку ПРУ – запорука успіху.

Відповіді

 • 2006.01.25 | Tonic

  Re: Хто там?": Агафангел-ідер списоку ПРУсаків в Одеську облраду

  Цей одіозний пан отримав перше авто за вибори до парламенту ще за УССР, коли увійшов до сумної пам'яті групи "226".
  Але вінничанам він пам'ятний тим, що очолив групу напівписьменних фанатичних бабусь, які зруйнували вінницький орган, який ще в роки СССР обійшовся народові у 3 млн. рублів. Під його керівництвом чудовий інструмент було роздерто і як дрова викинуто на подвір'я колишнього домініканського монастиря, що за потурання влади був захоплений цим "святим отцем". Пишу в лапках, бо лише найстрашніший грішник може додуматися проголошувати живим людям вічную пам'ять з церковних підмосток. Під час голодування діячів культури проти знищення унікального інструмента під стінами захопленого органного залу цей "раб Божий" проголошував саме такі проповіді. Чи не приходить до нього ночами душа Сергія Кокряцького, що пішов з життя ще молодим після таких "молитов"?!!
  Але, як каже народна мудрість: яке їхало, таке й здибало...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | ans

   Поведінка архієреів УПЦ МП на виборах - це окрема тема,

   Можливо їм надсилають вказівки з Москви. Якщо спробувати читать їх "літературу", то там багато російського націоналізму та міжконфесійної ворожнечи, що співіснують з проповіддю Слова Божого.
  • 2006.01.25 | Михайло Свистович

   Re: Хто там?": Агафангел-ідер списоку ПРУсаків в Одеську облраду

   Tonic пише:
   > Цей одіозний пан отримав перше авто за вибори до парламенту ще за УССР, коли увійшов до сумної пам'яті групи "226".

   Групу звали "239".

   > Чи не приходить до нього ночами душа Сергія Кокряцького, що пішов з життя ще молодим після таких "молитов"?!!

   Думаю, що ні.
 • 2006.01.25 | stefan

  Агафангела до кореша Боделана

  необхідно вислати.
  Вони тут були "корешами", нехай і там(в РФ) продовжують.
  ***
  А якщо серйозно, то СБУ у нас спить.
  В часи СССР, коли були "псевдо"-загрози безпеці країни,- КГБ стояло "
  на вухах" і робило свою справу.
  А сьогодні - хоч трава не рости.
  ,,,
  І Крим, і федерасти, і Агафангел...
  а СБУ - "по барабану".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | DADDY

   Давно і потійно пишу про "нероботу" СБУ(-)

 • 2006.01.29 | Юрій

  Re: Хто там?": Агафангел-ідер списоку ПРУсаків в Одеську облраду

  Алексій другий якось висловився,що з усіх інституцій здохлого союзу в Україні залишився московський патріархат.А до нього ходять сповідатися віруючі з СБУ.Тому сподівання на СБУ марні.Щоби ліквідувати це шпіонське московське кубло потрібно мати законодавчий акт про заборону існування іноземних підривних ідеологічних центрів.Але хто розглядатиме це питання,коли Президент Ющенко,секретар ради нацбезпеки Кінах,Ю.Тимошенко та інші достойники відвідують це антиукраїнське кубло,приймають від резидентів іноземної розвідки в Україні - моковської церкви її відзнаки.Дуже сумно...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua