МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПАСЕ осудила коммунистические режимы !

01/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
ПАСЕ бурными аплодисментами приняла доклад, осуждающий коммунистические режимы.Ассамблея проголосовала за невозвращение доклада в комиссию на доработку. Таким образом, доклад считается принятым.

В принятом докладе ПАСЕ призывает управляющий орган - Комитет министров - провести международную конференцию по преступлениям, совершенным тоталитарными коммунистическими режимами.

В докладе шведского парламентария Йорна Линдблада отмечается, что "все без исключения коммунистические режимы, правившие в Центральной и Восточной Европе в прошлом веке и по-прежнему находящиеся у власти в нескольких странах мира, характеризовались массовыми нарушениями прав человека".

Ассамблея решительно осуждает массовые нарушения прав человека и призывает все коммунистические или посткоммунистические партии в государствах-членах ЕС пересмотреть историю коммунизма и собственное прошлое.

ПАСЕ требует "четко дистанцироваться от преступлений, совершенных тоталитарными коммунистическими режимами, и осудить их, если это до сих пор не было сделано".

Ассамблея предлагает государствам-членам Совета Европы, находившимися под правлением тоталитарных коммунистических режимов, установить День память жертв. В документе отмечается также, что в СССР число жертв тоталитаризма "намного превысило число жертв, понесенных другими народами".

ПАСЕ также призывает Комитет министров создать комиссию независимых экспертов для сбора информации о нарушениях прав человека во время правления коммунистических режимов.

Ассамблея также просит Комитет принять официальную декларацию об осуждении международным сообществом преступлений тоталитарных режимов.

Відповіді

 • 2006.01.26 | stefan

  давно - пора

  було це зробити.
  Політика подвійних стандартів США та країн Європи, не рідко робила
  "ведмежу послугу" Україні, та й не тільки Україні.

  1.на початку 20-х р.р., коли Україну Антанта поділили між 4-ма державами(Росія,Польща,Румунія,Чехословаччина).
  2.ООН не признала факту геноциду українського народу під-час голодомору 1932-33р.р.
  3.ОУН-УПА після 2-ї світової війни не була признаною офіційними міжнародними організаціями воюючою стороною проти комуністичного
  і фашистського режимів.

  ***
  може "прояснить" це рішення мозок Вітренко іже її подібним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | леонід

   ПАРЕ то так, а Україна.

   Я вважаю, що таке рішення ПАРЕ в першу чергу має провітрити мізки Президенту та його владним партіям. Як вам подобається - офіс пропрезидентської партії в місті N знаходиться за адресою: вул Лєніна (варіанти - октябрської революції, 50-летія октября, навпроти пам'ятника чекістам,в місті кіровограді, дімітрові, стаханові, біля заводу ілліча, на фронтоні серп і молот).
   А вітренчихи з сімонєнками тепер такі пащі пороззявляють... Про бандерівців з нато.
   До речі, а якою була офіційна позиція України при розгляді цього питання?
 • 2006.01.26 | ans

  Нарешті, дочекались...(-)

 • 2006.01.26 | Volodymir

  Re: ПАСЕ осудила - скажи б

  Отношение к решению как лаксмусовская бумажка:
  - должно быть понятно самым ярым кому еще не понятно было - почему комуняки всех расцветок так не хотят в ЕС, а хотят в союз к Лукашенко в резервацию;
  - раз есть преступления, есть и преступники, а также наследники краденых судеб и поделок из трупов;
  - наследники коммунистического электорального поля не пацаны, и наследство должны получить не изберательно. Ответить не только за Ленина-Сталина и за коммуниста Парвуса, но и балтийский газопровод. По всей строгости.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | ans

   Комунізм засуджений, але продовжувачі цієї справи

   існують та намагаються відтворити інші форми комуністичної або націоналістичної імперії під головуванням Москви.
  • 2006.01.28 | Василь

   Re: ПАСЕ осудила - скажи б

   А дехто вважає що комуністична ідеологія не має віднощення до масового фізичного знищення людей в Україні та до сьогоденних проблем нашої держави. Навіть православне братство схаменулося і як каже 5 канал підставило чергову щеку - кажуть ворогів своїх треба любити. Їх би у 45-й на Нюрнбергський процес, або з любов'ю у сталінські табори Колими.
 • 2006.01.26 | Navigator

  Юридичний наслідок постанови такий:

  наступний крок - визнання "художеств" комуністів не культом і не репресіями - а своїм природним іменем - злочинами проти людства.
  Що дає жертвам комунізму юридичну підставу на матеріальні компенсації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | ans

   Від кого ж вимагати - від Росії, чи від компартій?(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.26 | Navigator

    Re: Від кого ж вимагати - від Росії, чи від компартій?(-)

    А хто платить жертвам фашизму? Фашисти?
    Є юридичні правонаступники і у комуністичного СССР.
    От вони і сатаніли і сатаніють зараз від такої персперктиви (див. реакцію :) )
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.26 | ans

     "Правонаступники" СРСР не те що щось дадуть, а й усе заберуть(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.26 | Navigator

      Аналогічне запитання задав Жванецький одному гебешнику:

      "Як мені врятуватись при тому, що я пишу?"
      Той сказав просто:"Буде наказ - нічого не врятує. А поки що бігай."
      Так що вони бігають поки що.
      Буде наказ по Європі - піде й газ в компенсацію...
      "Сіменс" платить за використання рабської праці.
      А хто-хто у нас там Сибір піднімав по волі комуністів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.26 | ans

       Re: Аналогічне запитання задав Жванецький одному гебешнику:

       На жаль московські гебісти почувають зараз себе занадто добре. Єнергоносії дають немалий запас. Малоймовірно, що Європа забажає сваритись з ними. Маючі на увазі, що є такі "єнергоємкі" країни як Ірак, Туркменістан зі значно гіршіми режимами.
       ПАРЄ - це як би не головний орган, є Єврокомісія та інші.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.26 | Navigator

        У мене нема найменших сумнівів, що процес над комунізмом скоро

        пройде по ініціативі тих же країн-жертв зі Східної Європі.
        І той, кому положено, отримає статус ворога людства.
        Зі всіма примочками.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.26 | ans

         Статус ворога людства хтось може й отримає,

         але навряд чи при сьогодняшній залежності від енергоносіїв з Росії, хтось захоче з ними сваритись. Можливо при такій політики як зараз Росія колись зовсім розвалиться,як казав Бутейко, але коли це буде та що вони ще накоять навколишнім країнам...
 • 2006.01.26 | Степан

  Крок до Нюрнбергу 2

  Дійсно, система державного терору в СРСР трималася лише на людоненависницькій ідеології комунізму. Теоретики і прихильники цієї ідеології та їх нащадки зробилися успішними бізнесменами. Генетично виведені за 80 років покоління "оболванених" фанатов і сьогодні є основою не нульових рейтингів компартій та ії клонів. Мімікрія під сучасність не приховує їх злочинний червоний оскал. Для приховування своїх злочинів та утримання своїх "завоюваннь" вони ведуть інформаційно психологічну війну. Вони підкидають резонансні проблеми для обговорення в суспільстві. Вони займають ключові посади в РНБО, КМ, ВР. Л.Кучма це хлопчик для лупцювання у порівнянні з Л.Кравчуком. Всі проблеми залежності від Росії існують лише в площині існування метастазів комунобандитської пухлини, яка паразитує на наших ресурсах. Яка ревізія об'єктів Ч.Флоту? А чом не загальна ревізія всього майна на території України?! Які проблеми з газом, з сиром? 15 років тотальної брехні, масового порушення прав людини, фізичного знищення українців, що виживають за межею можливого. Сучасний Геноцид в Україні існує лише через відсутність принципових кадрових змін. Тіж комунобандити, які у 80-х роках робили люстрацію за ідеологічними вподобаннями зараз репетують про порушення. Президент досі в оточенні старої клептократичної комсомольської еліти. Соромливі опитування 5-го каналу відносно ставлення до комідеології виглядають невпевнено і непереконливо.
  Питання треба ставити конкретно - комунізм, як і фашизм повинен бути засудженим? Це не лихо, Романе, це злочин проти людства! Злочини комунізму відомі. Злочинці, бандити, зрадники повинні сидіти в тюрмах а не в ВР та РНБО. Комунізм в Україні це ті граблі, через які кожного разу Мартинюки і Крючкови будуть розповідати про стратегічну необхідність бути залежними від Москви, а пан Кінах з Єхануровим обгрунтують навіть вигоду від цього - наприклад активізацію енергозбереження, підвищення якості продукції... Нам будуть пудрити мозок ще 15 років, поки дійсно не знищать ще 10 мільйонів українців.
  І все це робиться щоб прикрити колосальні розкрадання колишньою злочинною номеклатурою того що було створено руками людей на теренах СРСР. Комуністичні запроданці в Україні є гарантом панування Російського ккапіталу в Державі. Не бажання бачити це є зрадою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | Navigator

   Або й такий крок:

   http://iasppv.narod.ru/Ip18.htm

   РЕЗОЛЮЦИЯ 2
   Международного Форума бывших советских политзаключенных по
   вопросу компенсации жертвам коммунистического режима
   (подготовлена Международной Ассоциацией бывших советских политзаключенных и жертв коммунистического режима)
   Принята 3.10.94г, Иерусалим
   Требование справедливой компенсации жертвам коммунистического режима
   В статье 9 п. 5 Международного Пакта о гражданских и политических ООН, подписанного в 1972т СССР написана
   "Каждый, кто был жертвой незаконного ареста или, содержания под стражей, имеет право на компенсацию, обладающую исковой силой."
   Слово исковой означает, что величину иска за стои муки и страдания определяет сам потерпевший и, если правительство не согласно с его величиной, то дело рассматривает независимый суд.
   Известно,что Международные обязательство, подписанные прежним правительством, распространяют-ся и на правительства республик, выделившиеся из состава бывшего СССР. Однако коммунистические правители многих республик не желают вообще ничего платить своим жертвам, а другие на;чачили смехотворную компенсацию, которая является издевательством над муками потерпевших.
   Так на компенсацию, выплачиваемую Россией за месяц мучений в трудовом концлагере, западный житель может совершить лишь две поездки на автобусе.

   В связи с этим мы поддерживаем следующие требования IASPPV (МАСП) :

   1. Жертвам коммунистического режима, близким родственникам и семьям погибших, должна быть выплачена достойная компенсация за незаконное заключение, ссылку, высылку, установлены дополни-тельные пенсии и др. ощутимые льготы, восстановлено жилье, работа. Принудительная работа в концлагере должна быть включена в трудовой стаж в отношении 3 : 1. Жертвам должны быть возращены награды, ученые степени и звания.
   Компенсация за пребывание в концлагере должна быть не ниже 4-кратной нынешней месячной средней зaрплаты рабочего для жителей бывшего СССР и 4-го уровня бедности страны проживания для жертв коммунизма, постоянно проживающих границей, за каждый месяц заключения.
   Все средства и имущество (включая все здания) КПСС и КГБ должны быть переданы для компенсации жертвам коммунизма п близким родственникам погибших.
   На бывших руководящих работников КПСС КГБ, карательных органов, принимавших участие и репрессиях, должен быть установлен налог в пользу иx жертв от 10% до 50% дохода в зависимости от занимаемой в те времена должности и степени иx участия в репрессиях.
   2. В соответсвии со ст. 9 п.5 Международного Пакта бывшие политзэки. проживающие на территории бывшего СССР, несогласные с величиной компенсации. должны иметь право обращаться с исками к своим правительствам в Международный суд, а бывшие советские политзэки. проживающие постоянно в других странах - обращаться в суды своих стран.
   3. Бывшим политзаключенным, вынужденным покинуть родину по политическим мотивам в период существования СССР. у которых власти забрали квартиры, жилье должно быть возращено или восстановлено не менее, чем в прежнем объеме.
   4. Все пенсионеры, инвалиды, ветераны труда и войны, лишенные пенсий в связи с выездом, должны ее получить, начиная с момента выезда. Всем отказникам. выгнанным с работы, должна быть выплачена зарплата. начиная от даты отказа, до даты получения разрешения на выезд. Выкуп ТОО рублей, взятый за насильственное лишение советского гражданства, должен быть возращен.
   Всe выплaты должны производиться с учeтом инфляции, a инострaнным грaждaнaм по сущeствовaвшeму в то врeмя официaльному обмeнному курсу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.26 | Степан

    За крок до перемоги.

    Але першим кроком повиині бути навіть не компенсації(що безумовно повинно бути), а массове розвенчання (на державному рівні з щоденним мовленням у всіх ЗМІ (особливо Порошенковських) комуністичної спадщини і романтики, викриття цього явища як злочинної технології масового психозу створеного з метою керування великими масами людей. Тільки такі щоденні акції дадуть підставу принципово змінити кадри в Україні. Україна засрана комуняками до неможливості. Повторююю, все оточення Ю.Т та В.Ю. - це колишні секретарики та комсомольські клерки, що отримали досвід ідеологічних метаморфоз для самозбереження за рахунок інщих. Останнє таке перетворення комідеолог Кравчук благословив як еволюцію. Результатом цієї 15-ти річної еволюції (від комунізму до кучмізму), через злиття комсомольських інструкторів з криміналом, є таке явище як комунобандитизм. ЦЕ з ним Ви шановні кожного разу зустрічаєтесь у коридорах районних рад та міських адміністраціях, у судах та іннших установах де окопалися нащадки шарікових і бублікових.

    Тому першим кроком повинно стати масове висвітлення комуністичних злочинів і щоденне розвенчання його мифів та героїки у всіх національних та міжнародніх ЗМІ.
 • 2006.01.26 | Безробітний

  А хто воно таке оте ПАСЦЕ ?

  Реінкарнація інквизиції, яка весь час намагалась щось засудити.
  Отож нехай оте ПАСЦЕ спочатку засудить геноцид європейських колонізаторів проти народів Америки, Африки, Азії та Австралії, внаслідок якого загинули десятки мільйонів та зникли десятки народів...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.01.27 | xobbit

  це прорив, але наслідки можливы тільки у разі активних дій (-)

 • 2006.01.27 | Navigator

  Недосудили...

  Для того, щоб стартувала повна процедура за постанову повинні були проголосувати дві третини парламентарів. А проголосувала чверть.
  Так що тільки перший важливий крок зроблено.
 • 2006.01.27 | Navigator

  Трохи цікавого про перебіг події (\)

  http://www.korespondent.net/main/46682
  Проте, як зазначають оглядачі, в авторів проекту рішення не вистачило підтримки для прийняття рекомендацій урядам країн Ради Європи. Серед них – прийняття офіційних декларацій, що засуджують злочини комунізму, створення спеціальних комітетів для збору свідчень порушення прав людини за часів комунізму, скликання міжнародної конференції для обговорення таких злочинів і модифікація законів, які забезпечують повніший доступ до архівів.
  Результат тригодинного засідання почасти задовольнив російську делегацію. Усі її члени, за винятком лідера ЛДПР Володимира Жириновського, різко критикували намір ПАРЄ засудити комунізм, вважаючи, що це відкриє шлях для юридичних претензій до Росії як наступниці СРСР.
  "Обговорення і голосування по проекту резолюції підтвердило, що підготовлений текст привів не до консолідації, а до розколу ПАРЄ практично на дві рівні половини, - заявив керівник делегації Росії Костянтин Косачов. - Це перший за останні роки випадок, коли рекомендації не проходять, що означає повну відсутність будь-якого практичного результату щодо дискусії, яка відбулася".
  Резолюція була підтримана простою більшістю депутатів – "за" висловилося 85 парламентаріїв. Але для прийняття рекомендацій необхідно було отримати дві третини голосів, а їх стільки не набралося.
  Як кажуть аналітики, рекомендації не влаштовували не лише росіян, а й представників інших лівих партій Європи. Багато хто вважає проект погано опрацьованим, таким, що не проводить чіткої межі між поглядами компартій наших днів і злочинами, зробленими в ім’я комунізму в минулому. До початку засідання з’явилася пропозиція взагалі перенести обговорення цього питання.
  Ставлення до історії
  Розмови про необхідність прийняти таку резолюцію тривали давно, фактично з моменту розвалу радянського блоку, і деякі колишні соцкраїни офіційно засудили комунізм на національному рівні. Але в ПАРЄ до цього дійшло тільки зараз, хоча внесено проект резолюції було ще у вересні 2003 року християнським демократом з Голландії Рене Ван Дер Лінденом. Зараз він є головою ПАРЄ.
  Член політичного комітету ПАРЄ естонський депутат Марко Міхкельсон, активний лобіст цієї резолюції, так пояснював необхідність її прийняття: "Адже ми в цьому документі кажемо дуже конкретно про злочини, скоєні комуністичними режимами. Що стосується Росії, то тут, звичайно, одне з головних питань: як ставиться офіційна Росія і весь народ загалом до своєї історії".
  "У Росії в останні роки, на жаль, стали забувати визнані міжнародним співтовариством факти, і це дуже непокоїть. Це створює ґрунт для рухів і поглядів, які не дуже вже й відрізняються від того, що було за сталінських часів", - заявляє естонець. На думку Міхкельсона і його однодумців, прийнята резолюція повинна якоюсь мірою перешкодити відродженню таких явищ і поглядів.
  "Якщо СРСР фактично, хоча й у непрямій формі, оголошується злочинною державою, виходить, потім можна буде оголосити недійсним або сумнівним підпис СРСР під усіма найважливішими міжнародно-правовими документами XX століття, включаючи статут ООН із правом вето", - заявляла до початку засідання член російської делегації Наталя Нарочницька.
  Одностайну позицію російської делегації порушив лише голова ЛДПР, який засуджував злочину комунізму на прес-конференції до початку засідання і під час виступу. "Зюганова треба заарештувати прямо тут, у залі", - заявив Жириновський, додавши, що його колегу треба помістити в одну в’язницю разом зі Слободаном Мілошевичем.
  Комуністи в боргу не залишилися: у вівторок вони продемонстрували Європі єдність світового пролетаріату і провели марш протесту. КПРФ вивела на вулиці Страсбурга близько ста своїх прихильників. Під червоними зюганівськими прапорами демонстранти пройшли від площі Республіки до будинку Ради Європи. Більшість з них надягли на себе помаранчеві поліетиленові пакети з портретом Карла Маркса.
  Демонстрацію комуністів не можна було назвати масовою, але організаторів ходи це анітрохи не бентежило. "Головне – що тут є представники з усіх країн! З Росії, Греції, Нідерландів, Іспанії, Португалії, Франції, Бельгії", - тішилися помічники Зюганова.
  Сам лідер КПРФ назвав доповідь Ліндблада найбільшою провокацією після Геббельса і маккартизму.
  Крім того, у середу вдень ПАРЄ більшістю голосів констатувала, що порушення прав людини в Чечні, як і раніше, мають масовий характер, і рекомендувала урядам країн Ради Європи повернутися до постійного моніторингу в Чечні. Також було розкритиковано новий російський закон про неурядові організації.
  Засудити злочини, а не режими
  Ідея засудити злочини тоталітарних режимів на міжнародному рівні виникла в Раді Європи ще 2003 року. Її озвучив нинішній президент ПАРЄ Рене Ван Дер Лінден на політкомісії в Парижі. Тоді його пропозиція пролунали як чергові красиві слова про необхідність дотримуватися прав людини і виправляти помилки минулого.
  Але 2005 року антикомуністичний прапор перейшов до рук шведа Йорана Ліндблада. У вересні минулого року він представив на політкомісію доопрацьовану доповідь "Необхідність осуду міжнародним співтовариством злочинів комунізму". Назва доповіді і її зміст обурили російську делегацію.
  Комуністи заявили, що прихильники резолюції хочуть переписати історію й оголосити комуністичний режим СРСР нелегітимним. А це, у свою чергу, приведе до перегляду всіх рішень міжнародного рівня за участю СРСР, аж до підпису СРСР під статутом ООН.
  На наступній політкомісії доповідь було змінено. Зокрема автори переформулювали назву резолюції. Замість "злочинів комунізму" з’явилися "злочини тоталітарних комуністичних режимів", що виключає осуд ідеології, а зосереджується на злочинах режиму.
  "Ця резолюція засуджує не комуністичні режими, а їхні злочини. Вона не спрямована проти певного режиму або політичної партії, а проти злочинів, зроблених у минулому", - заявив автор резолюції Ліндблад.
  "Це спроба повернути справедливість людям з Росії й інших країн, які постраждали від тоталітарних комуністичних режимів. Це спроба пояснити, що в історії справедливість повинна перемогти", - наголосив він.
  Підготовлено за матеріалами BBCrussіan.com та видання "КоммерсантЪ".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.27 | Степан

   Re: Трохи цікавого про перебіг події (\)

   Все рівно початок покладено. Відомо що режим не з'являється без обгрунтування мети, дороговказом до якої завжди була теорія.
   Злочинна теорія породжує злочинний режим. А домовитися можна до абсурду - засуджують злочинир а не режими, засуджують режими а не ідеологію і далі казуістика до нескінченного обрію.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua