МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Не викликає сумніву" або "Не приєднуючись до жодної зі сторін"

02/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відповідь спікера Верховної Ради України В.Литвина на звернення майданівця стосовно "політреформи". Без купюр і майже без коментарів. Sapienti Sat.

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

18 січня 2006 р.
вих №01-12/70

Северину О.

Шановний пане Северин!

Ваше звернення (лист№7/90 від 15.11.2005) переконливо свідчить про політичну перейнятість нашого суспільства, підтвдерджує всезростаючий рівень зацікавленості громадським загалом перипетіями демократичних перетворень у державі. Наявність загальносуспільної полеміки є доказом нашого цивілізаційного поступу в контексті загальносвітової тенденції до зміщення центру тяжіння владних повноважень від однієї особи до колегіального органу, що уособлює весь спектр політичного представництва країни, а якщо точніше - його врівноважує.

Звичайно, можна дискутувати з Вами щодо окремих акцентованих аргументів, наведених у листі, зокрема, стосовно суперечливості політичної реформи з принципом народного суверенітету. Ви вважаєте його конституційним, а деякі фахівці переконані, що в основу Конституції України покладено принцип суверенітету народу, інволюцієюякого, знову ж на думку численних критиків, є наведений Вами принцип. До речі, як відомо, адепти народного суверенітету у своїй більшості вважають, що законність здійснення державної влади обумовлена народним волевиявленням як прямо - через вибори, так і опосередковано - через обраних народом депутатів. І так можна до безкінечності заглиблюватися в процедурні "хащі".

Але я закликаю Вас від теоретичної полеміки, при цьому не приєднуючись до жодної зі сторін, повернутися до практично-правових обгрунтувань.

З огляду на Висновки Конституційного суду України щодо законопроектів №4105 та №4180, якими підтверджено їх відповідність вимогам статей 157 і 158 Конституції України, навряд чи згадане у Вашому листі подання до Конституційного Суду України матиме судову перспективу в контексті визнання після 1 січня 2006 року відповідних, оновлених згідно із Законом №2222 від 8 грудня 2004 року конституційних положень такими, що не відповідають Конституції України.

Стосовно ж процедури прийняття Закону №2222, то як під час голосування за нього, так і зараз у мене не виникає сумніву щодо додержання парламентом вимог, визначених розділом XIII Конституції України.

З повагою,

Володимир Литвин

----------------------------------
Лише один коментар. В.Литвин надав відповідь більше ніж через 2 місяці після надходження звернення. Відповідно до Закону України "Про звернення громадян" це мало бути зроблене протягом місяця. Дрібниця?

Для довідки: на 27.02.06 призначено засідання Голосіївського районного суду м.Києва у справі за позовом О.Северина до Голови ВРУ В.Литвина про визнання протиправною бездіяльности, що виявилася у ненаданні відповіді на запит про дату, на котру призначене прийняття присяги суддями Конституційного суду України.

Відповіді

  • 2006.02.04 | Студент-правник

    Re: "Не викликає сумніву" або "Не приєднуючись до жодної зі стор

    "Але я закликаю Вас від теоретичної полеміки" -- вірний й прогнозований хід академика Академії правових наук. Навіщо нам теоретичні діскусії -- головне захопити владу, а потім зникнуть послідовно й ті, хто пропонує ці діскусії.
  • 2006.02.04 | Михайло Свистович

    Млинець,але треба зазначити, що це найменш бюрократична відписка

    Писав може і не сам Литвин, але ж написано від першої особи та відповідь не штампована. Чому помаранчеві так не можуть?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua