МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українсько-польський паритет Львів-Перемишль

02/13/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковськи пообіцяв, що в Перемишлі відновлять Український дім, натомість від Львова чекають створення Польського дому.

На зустрічі голови ЛОДА з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яцеком Ключковським вкотре обговорили питання відновлення Українського дому в Перемишлі. Як зазначив „Гал-info” Надзвичайний та Повноважний Посол РП в Україні, що як центральна, так і місцева влада розуміють важливість створення Польського дому у Львові, але поки що це питання не вирішується.

„Ми не виступаємо за те, щоб якийсь конктретний будинок запропонувати львівській діаспорі. Ми не хочемо взяти безкоштовно, а хочемо купити будинок або ділянку”, – зазначив посол. Щодо будинку театру ЗахОК, то Яцек Ключковськи сказав: „Дійсно, я колись чув про такий варіант, що є бажання з боку Міністерства оборони віддати цей будинок, оскільки вони не мають коштів на утримання театру, але це лише один з варіантів”.

Також Яцек Ключковськи наголосив, що Україні та Польщі треба налагоджувати економічні стосунки, а також відкривати більше прикордонних переходів, на що потрібні кошти як з польської, так і з української сторони. Ще однією новиною, як повідомив Яцек Ключковськи, що цього року можливо розпочнеться легалізація українськиїгромадян, які працюють в Польщі: „Ми знаємо, що зараз багато українців нелегально працюють, але ми розробляємо програми, які почнемо втілювати спочатку в сфері будівництва, а потім в інших сферах економіки. Але ми ще маємо все обговорити з ЄС, оскільки є його частиною.”

„Гал-info”

Відповіді

  • 2006.02.13 | stefan

    Re: Українсько-польський паритет Львів-Перемишль

    НМД, поляки хочуть налагодити нормальні стосунки з Україною, в т.ч.
    в пограничних областях.
    Очевидно, треба йти в цьому напрямку, не забуваючи українських інтересів на терені Польщі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua