МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Були дебати між Турчиновим і Безсмертним?(л)

03/01/2006 | Андрій З.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2006/03/060301_bezsmertn_turch_oh.shtml

Наша Україна - за коаліцію до виборів у ВР


Роман Безсмертний та Олександр Турчинов
Керівник виборчого штабу Блоку "Наша Україна" Роман Безсмертний вимагає підписання домовленостей щодо створення "помаранчевої коаліції" ще до виборів через загрозу коаліцій з недемократичними силами.
Говорячи про це під час дебатів із керівником штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександром Турчиновим, пан Безсмертний вкотре наголосив, що "Наша Україна" вважає за необхідне визнання лідером такої коаліції президента України Віктора Ющенка через, як він сказав, необхідність доопрацювання політреформи:


Ми приймаємо ті позиції, що Кабінет міністрів має формуватися на основі довіри, яка висловлена учасникам коаліції з боку виборців. Переговорний процес по коаліції слід розпочинати задовго до дня голосування, тому, що традиції формування коаліції немає, а відтак в короткий термін після обрання Верховної Ради дати відповідь на це питання стає неможливим, фактично, що несе в собі загрозу прийняття швидкоплинних рішень, які іноді будуть руйнувати і владу і парламентаризм в цілому.

"Ми приймаємо ті позиції, що Кабінет міністрів має формуватися на основі довіри, яка висловлена учасникам коаліції з боку виборців. Переговорний процес по коаліції слід розпочинати задовго до дня голосування, тому, що традиції формування коаліції немає, а відтак в короткий термін після обрання Верховної Ради дати відповідь на це питання стає неможливим, фактично, що несе в собі загрозу прийняття швидкоплинних рішень, які іноді будуть руйнувати і владу і парламентаризм в цілому."
Роман Безсмертний

Разом із тим, пан Турчинов сказав, що не вбачає за необхідне термінове підписання коаліційних угод між помаранчевими силами, оскільки це можна зробити й після виборів 26 березня.

Раніше лідерка БЮТ Юлія Тимошенко підписала текст коаліційної угоди в односторонньому порядку, висунувши вимогою денонсацію урядом лідера списку Нашої України Юрія Єханурова газових домовленостей із Росією.

По тому переговори щодо створення "помаранчевої коаліції", які велися між Нашою Україною, БЮТ, Соціалістичною партією, блоком ПОРА-ПРП та блоком Костенка - Плюща були зупинені.

---------------------------------------------------------------------

Якщо так, то на мою думку, Турчинов помиляється. Зараз є багато виборців які симпатизують помаранчевим але не визначились через постійні чвари. Якщо все залишиться в такому ж стані, то багато з них не прийде голосувати. В результаті коаліцію можуть формувати зовсім інші сили. Наприклад для ПР (при теперішньому розкладі) може бути достатньо віддати Морозу посаду голови ВР. Тільки відновлення помаранчевої коаліції ДО ВИБОРІВ може підняти дух виборців і змінити електоральну ситуацію суттєво на краще.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua