МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Журналистам не место на сессии горсовета

03/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В последний день зимы депутаты Мариупольского городского совета собрались на ХХХII сессию, которая стала предпоследней в нынешнем, IV созыве. Во время сессии перед зданием горсовета стоял пикет предпринимателей с лозунгами: «Депутаты, дайте работать и кормить семьи».

Журналиста Вадима Джувагу на сессию не пустили. Некий гражданин с бейджем, на котором было написано «Охрана. Александр Сергеевич» потребовал у него …приглашение на сессию. Учитывая то, что сессия горсовета – не секретная база стратегических ракет, тем более, что до сегодняшнего дня никто никакого приглашения не требовал, журналист в ответ предъявил служебное удостоверение. Вероятно, корреспондентское удостоверение уже не служит допуском в коридоры власти, поэтому журналист так и не попал ни на сессию, ни на традиционную пресс-конференцию городского головы, проводимую после сессии. При этом свои фамилии охранники назвать отказались. На корреспондентском удостоверении были выдержки из законодательства об ответственности за подобные нарушения законодательства, однако охранник «Александр Сергеевич» читать их не стал.

Вадим Джувага оставляет за собой право обратиться с заявлением в правоохранительные органы для наказания нарушителей законодательства согласно статьи 171 п.1 УК Украины "Препятствование законной профессиональной деятельности журналиста", а также обратился в соответствующие службы горисполкома дать объяснение по поводу инцидента с охраной, не давшей выполнить ему профессиональные обязанности.

Відповіді

 • 2006.03.07 | олег

  Re: Журналистам не место на сессии горсовета

  Такі ситуації вже зустрічав декілька раз у ЗМІ.
  А от ситуація яка сталась у Чортківській міській раді (Тернопільська обл.) мабуть заслугової більшої уваги. Детальніше читайте матеріал, який був опублікований в незалежній газеті "і плюс"(№1-2 від 11.01.2006р.) :

  "Сесія міськради: зібралися з одного питання - розійшлися при іншім"

  О, Боже, як би нам хотілося, щоб сесія міської ради відбувалася чітко за регламентом і по-суті. Та не тут-то було. Розглянувши питання задля яких зібралися: про затвердження складу Чортківської міської територіальної виборчої комісії та про загальний склад Чортківської міської ради п'ятого скликання, "якось появилося" питання про висвітлення в "і плюс" сесії міської ради (питання, що виносяться на сесію, мають попередньо розглядатися в комісіях). Точніше з цього питання міський голова надав слово депутату Миколі Гарбері, який безапеляційним тоном зачитав про приниження "честі та гідності" окремих депутатів, про "втручання в їх особисте життя". Називав статті Закону "Про пресу", точніше їх нумерацію тощо. На останок пан Гарбера висловився за недоцільність перебування на сесіях ради кореспондента "і плюс" Віталія Гнатюка. З усього було видно: ролі роздані, і знову розпочинається виставка. Один за одним вставали "скривджені" депутати, які мали необачність раніш висловити щось не те. Адже тривалий час сесії міської ради не були обтяжені практикою публічності. Навіть знаємо з районної газети "Голос народу", зі статті депутата районної ради по місту Б. Батринчука (втім тоді це шоковано обмовлялося серед громадськості) про те, як спробу вести аудіозапис сесії міської ради, депутатом міськради О. Боровим було поціновано дивним кримінальним жаргоном: "він нас здасть". Це при тому, що сесія міської ради є відкрите засідання, на яке має право прийти будь- який громадянин міста і послухати.
  Втім, часи тотальної заборони і засекреченості сесії міськради ми вже проминули й спокійнісінько записуємо геть усе, про що на сесії йдеться. А те, що потім слухати нема що - це вже інша справа. А ще інша - коли депутати міськради "помиляються" так, що потім ті помилки виправити не можна. Ось це болить нам найбільше, бо не вперше прагнемо достукатися до свідомості усіх і хотілося б, щоб почули.
  Були, правда, у нас на даній сесії і захисники серед депутатів, але чи не найбільше мене приємно вразив виступ депутата П Гарбуза: "Ми всі тут в емоціях, багато чого наговоримо один одному. За цим треба слідкувати. Ну, подамо ми на кореспондента до суду, а він включить вам аудіозапис і що з того - виявиться, що ви це все говорили, або не допустимо його до участі в сесіях - також на якій підставі? Ми маємо досвід Тернопільської міської ради, яка стала сваритися з пресою, а що з того вийшло? Хто виграв? Звісно, не міська рада. А так - газету люди прочитають, тай забудуть. А коли ми будемо раз по раз усе виставляти на білий світ, користі з того не буде. То ж на мою думку, краще кореспонденту звернути увагу на неетичність окремих висловлювань і все,"- зазначив він.
  І тут міський голова, забувши про те, що підіймав Гарбера і ряд зобижених - Багрій, Пейко, Цуркан тощо та поставив на голосування "звернути увагу кореспонденту". Однак йому нагадали про попереднє: "позбавити його відвідування сесії". Тож стали голосувати за "позбавити" і проголосували "за" 9 депутатів. Тоді стали голосувати за "звернути увагу" - "за" висловили 25 депутатів.
  Однак, проблема тут не в кореспондентові, котрий "за що купив - за те й продав". Правда від незвиклості ходу сесії він був дещо вражений. Ні. Мова йде про те, що, ой не хочемо ми бачити колоди у своєму оці - і решта. А чому від цього має страждати місто? Адже воно є власністю кожного з нас, а від нас його потихенько забирають і щей обурюються, що маємо власну думку. А чи не краще пригальмовувати на поворотах, щоб, бува, не заносило?..

  Олександра Іванців


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua