МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Київська обласна міліція творить бєспрєдєл щодо іноземця?

03/02/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Громадянин Боснії і Герцеговини Шефкія Вєліч був затриманий у Борисполі. Сівши у таксі, він отримав удар в обличчя і був затриманий без пред’явлення йому будь-яких звинувачень і документів. Два тижні його возили по Київській області, піддаючи тортурам. Тримали як в ІТУ, так і в готелі “Ірпінь” однойменного міста (з ним в номері жили два оперативники).

Чоловік на прізвище Синьоокий запропонував свої адвокатські послуги, назвавшись колишнім працівником міліції та колишнім начальником слідчого Маркова. Ці “послуги” полягали у вимозі заплатити 100 тисяч доларів США, і тоді, мовляв, Вєліча відпустять. Таку ж пропозицію отримала і дружина іноземця, яка проживає у Чернівцях. Через знайомих у Києві вона знайшла адвокатів, які добре відомі “Майдану”, і вони розповіли, що два дні їх не допускали до затриманого. А коли допустили, то адвокати побачили неприховані сліди жорстокого побиття. Пан Синьоокий запропонував їм вирішити питання за гроші. Ціна опустилася спочатку до 50 тисяч, а потім до 20 тисяч доларів. Причому Синьоокий постійно телефонує як адвокатам, так і дружині Ш.Вєліча.

Коли ж бєспрєдєльщики у міліцейській формі отримали відмову, вони сказали, що сьогодні о 14.30 в Бориспільському суді іноземному громадянину буде пред’явлено санкцію. Це буде перша санкція за два тижні. Цікаво, як правоохоронці пояснять переховування Шефкії Вєліча протягом 14 днів?

Відповіді

 • 2006.03.03 | ГАННА

  Re: Київська обласна міліція творить бєспрєдєл щодо іноземця?

  дуже соромно за видання, яке без доказових аргументів паплюжить ім"я адвоката. Я є також, адвокат, а тому пропоную Синьоокому захистити честь та гідність у суді, та стягнути з видання відповідний розмір відшкодування. Коли ж ми будемо поважати закон?

  АДВОКАТ Г. БОРЯК
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.03 | MentBuster

   Гламурнєнько...

   Бідесенький Синьоокий... Думаю, що ніякі честь чи гідність він не захищатиме. Внаслідок відсутності них у нього :)
   Так що нєхай клєвєщуть ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.04 | Вінницька Правозахисна Група

    Re: Гламурнєнько...

    Так а в чому суть всієї цієї історії?
    І що офіційно хочуть від іноземця?
    А дружина заявляла в міліцію про зникнення/викрадення чоловіка?
    Питань дуже багато, проте це є правда, що міліція полюбляє займатися бєспрєделом щодо іноземців (в цьому сенсі вони не потерпають від дискримінації в порівнянні з громадянами України).
    Мене ця історія зацікавила.
    Дмитро Гройсман
    Вінницька правозахисна група


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua