МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вдивляючись у "Помаранчеве небо"

03/03/2006 | Аня Чепура
Вчора в столичних кінотеатрах розпочався показ художнього фільму „Помаранчеве небо”. В анонсах ми могли почути, що сюжет фільму базується на реальних подіях Помаранчевої революції. Проте, після перегляду фільму, складається враження, що жоден з тих, хто створював фільм не брав участі в революційних подіях, чи навіть, не був їх стороннім спостерігачем.

Фільм перенасичений помаранчевою символікою і символікою жовтої „Пори”. Так, він більше схожий на масштабний піар-проект, створений навмисне „під вибори”. Показана країна якась несправжня, а казкова, в якій навіть несправедливість і свавілля злочинної влади виглядають скоріше несерйозними і надуманими. Події у фільмі висвітлені настільки поверхово, що не відчувається ні той вибух революції, який здивував увесь світ, ні дух Майдану, який об’єднував усіх українців, ні вибух емоцій у стосунках героїв. Все відбувається так, наче було заплановано завчасно, настільки аж до відрази передбачувано і просто, що фільм не викликає ніякого зацікавлення.

Авжеж, це - художня стрічка і автори не претендують на точне відтворення історичних подій. Але ж більшість людей, які йшли на цей фільм сподівались знову, хоча б у думках пережити революційні події і пов’язані з ними емоції. А, врешті, бачать показане з безжальною примітивністю, те, що рік назад змінило душі мільйонів українців.

Проте, незважаючи на вище сказане, у фільмі присутні моменти, від яких на очі нагортаються сльози. Наприклад, сцена біля намету Георгія Ґонгадзе на Майдані, в якій знявся О.Мороз. Досить вдало відібрали акторів, гра яких заслуговує на високу оцінку. І використання пісень гурту „Океан Ельзи” навіває приємні спогади. Загалом, стрічка дуже добра і наївна, але свідчить про те, що нашому кінематографу є ще багато чому повчитись.

Відповіді

 • 2006.03.05 | Admin

  Re: Вдивляючись у "Помаранчеве небо"

  якщо в когось є дані про головних акторів фільму (бажано e-mail) або якісь інші контакти, велика прозьба скинути на мило: sharp_shooter16@ukr.net
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.05 | Unique

   Якби ж знав

   Дивився фільм у Київський Русі, а поруч сидів один з акторів, які знялися в епізодах...

   А взагалі, то мені фільм сподобався. Романтично.

   Доречі, одним із спонсорів була СПУ.
 • 2006.03.07 | Najmanec

  Re: Вдивляючись у "Помаранчеве небо"

  Особисто мене цей фільм повернув в часи майже півторарічний давності, тому вважаю, що критику вони заслужили, але не таку вже нищівну.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua