МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що ховає Янукович?

03/04/2006 | Олександр Северин
Замість епіграфа
......................
(Про боротьбу з корупцією - з передвиборчої програми "Партії регонів України")


Дякуючи громадянському завзяттю сотень українців, що знайшли клясичний набір з часу і натхнення суворо попитати (у рамках кампанії "На чисту воду!") Кабінет Міністрів України укупі з Міністерством юстиції України про назви 96-ти нормативних актів, виданих свого часу урядом під керівництвом проффесора Януковича і сором'язливо схованих під незаконними грифами обмеженого доступу, суспільство вже дізналося багацько цікавого.

Наприклад, що на параноїдальну (або навпаки, дуже і дуже усвідомленно-обережну у ставленні до Кримінального кодексу України) думку невідомого персонажа на умовне псевдо Той Хто Засекречує, суспільству аж ніяк не можна дізнатися, зокрема:
- хто той щасливець, хто удостоївся за часів прем’єрства Януковича персонального дозволу Кабміну на "вивезення за межі України автомобіля" (розпорядження №543-р від 27.08.03);
- які такі "питання оплати праці суддів" та "питання оплати праці прокурорів і слідчих" цнотливо позначені як "деякі" у розпорядженнях №22-р та 23-р від 20.01.04;
- кому і за які заслуги було здійснено "передачу цілісних майнових комплексів військових санаторіїв" (розпорядження №131-р від 12.03.03);
- хто є фартовими власниками підприємство "що звільняються від сплати земельного податку" (постанова №838 від 05.07.04);
- хто, слід вважати, абсолютно випадково, проходячи повз, щасливо натрапив на "реалізацію нерухомого військового майна СБУ" (розпорядження №372-р від 20.06.03);
- що то за "окремі категорії осіб та пенсіонерів", що їх "обслуговують" будинки відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" на підставі постанови №1210 від 06.08.03;
- чому гр-ну Януковичу з компанією дуже не хотілося інформувати співгромадян про умови чи то обставини підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Туркменістану про реструктуризацію боргу (розпорядження №749-р від 25.12.92).

Тощо, тощо, тощо.....

У повному переліку (http://www.maidan.org.ua/static/news/1141248001.html) кожен, напевно, зможе знайти для себе щось цікавеньке. Чи не так, шановний читачу, громадянине правової (за легендою, викладеною у Конституції) держави та платнику податків?
Не вірю, що не так. Інакше Ви би не стояли на майданах, не вартували би на дільницях, не дискутували б з небезнадійними опонентами, не читали би врешті сайт "Майдан", а спокійнісенько собі, під пиво "Сармат", спостерігаючи по ТБ за вовтузінням на полі найкращого у всесвіті клубу з гри у копаний м'яч "Шахтар", готувалися би проголосувати за регіональний список чи то там, перепрошую, наприклад за тих, хто "не знає, не вірить, не може", себто "Не Так".
Але ж, читачу, Ви не такий і "золоті норми" статтей 3 та 5 Конституції України про народний суверенітет і відповідальність держави для Вас не порожні слова, а настанова до дії, а з чи не єдино улюбленого кіна заповідно совєцьких часів "Місце зустрічи змінити не можна" Ви запам'ятали найперше квінтесенцію: "Вор должен сидеть в тюрьме".
А не злодію нема чого боятися світла, чи не так?

Відтак я чомусь певен, що Ви відчуєте солідарність з відкритим зверненням Альянсу "Майдан" до Юрія Єханурова та Сергія Головатого, в котрому державним очільникам ставиться просте як господарське мило запитання: а чому би вам та не оприлюднити всі тексти Віктора Федоровича? Та під вибори?

Аналогічно, у мене є небезпідставне сподівання, що Вам захочеться випустити власні дев'ять грамів у не те щоб дракона, але доволі гидотну потвору вседозволености і правового нігілизму, котра, до того ж, може бути зараженою і бацилою корупції. Можливо, і ні, але ж громадянин Янукович В.Ф. на пропозицію (http://www.maidan.org.ua/static/mai/1139229361.html) повідати світові правду мовчить як червоний партизан (на зборах первинного осередку з приводу втрати партизаном партійного квитка).

То допоможемо Проффесору? Набої заготовлено відповідно до законодавства про інформацію ( http://maidanua.org/static/news/1141410338.html ). Вам залишилося лише заладувати конверта-гвера і натиснути гачка на найближчому поштовому відділенні. Ціль велика, з помітним відбитком позаторішнього яйця на могутньому торсі – не схибите.
Вдалого полювання!

P.S. Громадянин Янукович В.Ф., будучи першим номером у списку організованого політичного угруповання під кодовою назвою "Партія регіонів України", має некепські, м'яко кажучи, шанси потрапити до Верховної Ради України (котрій я, відтак, щиро співчуваю, хоча за своєю поведінкою вона на подібне покарання, напевно, заслуговує). У цих приблизно ста (на вигляд) кіло політичного дьогтю є таки і ложечка меду для нас: ставши народним депутатом, він підпаде під дію Закону України "Про звернення громадян", будучи зобов'язаним відповідати на громадянські послання до нього. Тут ми його і попитаємо. Готуйтеся, Вікторе Федоровичу. У Вас, подейкують, "понятія", у нас – принципи. Це серйозно. Можливо, ми програємо 99 судів, а от сотий, у якій би це інстанції не було – виграємо. То може краще з добровільним зізнанням?

Олександр Северин

Відповіді

 • 2006.03.04 | Людмила

  щодо закидів про однобокість кампанії


  десь тут вже критики говорили - та помаранчева влада така сама...

  ось свіженький Указ Президента:
  http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=188%2F2006

  У К А З
  ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

  Про внесення змін до деяких указів
  Президента України


  З метою впорядкування умов оплати праці суддів
  п о с т а н о в л я ю:

  Внести до указів Президента України такі зміни:

  1) абзац другий статті 1 Указу Президента України від
  10 липня 1995 року N 584 ( 584/95 ) "Про додаткові заходи щодо
  соціального захисту суддів" (зі змінами, внесеними Указами від
  25 листопада 2002 року N 1061 ( 1061/2002 ) та від
  25 грудня 2003 року N 1497 ( 1497/2003 ) після цифр і слова
  "100 відсотків" доповнити словами і цифрами "а судді Верховного
  Суду України, вищих спеціалізованих судів - 30 відсотків";

  2) в абзаці першому статті 4 Указу Президента України від
  11 грудня 2002 року N 1150 ( 1150/2002 ) "Про забезпечення
  діяльності Конституційного Суду України" цифри "100" замінити
  цифрами "30".


  Президент України В.ЮЩЕНКО

  м. Київ, 3 березня 2006 року
  N 188/2006

  помітили різницю?
  зазвичай саме НПА про оплату праці і інші виплати як раз найпершими й ховалися раніше!!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.05 | Sean

   Що стосовно закидів про однобокість

   то яка ж там однобокість, коли вже рік триває (зараз на стадії суду - три процеси в першій інстанції, скоро буде ще принаймні один позов) акція "Для друку!" щодо таємних указів Ющенка?

   А по-друге, погодьтеся, що Янукович таки заслуговує на пріоритетну увагу, нє?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.05 | Людмила

    це Ви МЕНІ пояснюєте? (-)

 • 2006.03.04 | catko

  івано-франківський шарикопідшипник в голові (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua