МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

RED: Чекаємо традиційно "блискавичної" реакціі МЗС?

03/12/2006 | AxeHarry
http://pravda.com.ua/news_print/2006/3/12/39657.htm

Аудіозапис тут
http://5tv.com.ua/img/forall/no_comments/mp3/aresht_gorojenko.mp3

Журналістку "5 каналу" Ганну Гороженко заарештували у неділю під час прямого включення з Білорусі.

Вона перебувала в Мінську, де триває мітинг опозиційного лідера Алєксандра Мілінкєвіча.

Журналістка встигла розповісти, що на зустрічі присутні також українці, зокрема, представники "Студентського братства" та блоку Костенка-Плюща. Останні, за її словами, підняли над зібранням два величезні українські прапори.

Після цих слів в ефірі почувся шум, а потім крики Гороженко: "Нас заарештовують!" та "Не чіпайте нас!".

"Нас забирають у якусь машину", - вигукнула журналістка, після чого зв’язок із нею обірвався.

Відповіді

 • 2006.03.12 | Богдан

  Відчуття, коли зтримують колегу - не передати..

  Ходив по каналу, коли почув крик.. Подумав що це якийсь сюжет показують. Біжу до телевізора - пряме включення.. Ми почали відразу дзвонити до оператора і журналістки - їхні телефони не відповідають.. Ті, хто стояв збоку, кажуть що спецслужби замели..
  От дурні, замітати у прямому ефірі. У нас вже є вагомий доказ - аудіозапис... Принаймні якби його не було, то довести беззаконність було б важче..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.12 | Kyan

   Re: Відчуття, коли зтримують колегу - не передати..

   Білоруси кажуть, що вони знаходяться у Фрунзенському РОВД Мінська.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.12 | AxeHarry

    Re: Відчуття, коли зтримують колегу - не передати..

    Kyan пише:
    > Білоруси кажуть, що вони знаходяться у Фрунзенському РОВД Мінська.


    І я ще так розумію що у Української "Кантори" вже є на руках повний список ментів з того РОВД щоби при нагоді (як хто з них буде проїздом в Україні) чемно запросити їх "повідповідати на вапроси" у справі незаконного затримання громадян України, або хоча би завернути їх взад у Лукаморьє прямо на кордоні.
    Принаймні саме задля таких речей і існує "Кантора".
 • 2006.03.12 | AxeHarry

  Re: RED: Чекаємо традиційно "блискавичної" реакціі МЗС?

  Пройшло більше години.

  Я так розумію шо в даний момент посол Білорусі в Україні повертаючись на своєму авто з будівлі МЗС України куди його терміново запросили зірвавши з якогось "мєропріятія", ще раз перечитує досить жорстку ноту яка вже була йому вже зачитана Міністром Закордонних Справ України. Ні?

  Одна з базових функцій держави - це захист своїх громадян.
 • 2006.03.12 | Сергій Кабуд

  в Україні немає власного МЗС- звертайтеся в кремль(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.12 | AxeHarry

   Re: в Україні немає власного МЗС- звертайтеся в кремль(-)

   Ха!

   Я би звернувся....
   написав би запита, і попросив би відіслати до Кремля ексклюзивною екпрес-поштою "Kuzmuk Mail Service"(тм). Без повідомлення про надходження. І так з новин би взнав ... :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.12 | AxeHarry

  Додаток\Оновлення


  Водночас, як повідомляє "5 канал", близько 20:30 знімальну групу каналу було звільнено за сприяння міністерства закордонних справ України.

  В той же час, як повідомив УНІАН телефоном з Мінська голова "Студентського братства" Олег Яценко, крім знімальної групи "5 каналу", білоруські силовики затримали 12-х активістів "Студентського братства" і блоку Костенка-Плюща.

  За його словами, заарештовано тих активістів "Студентського братства" і блоку Костенка-Плюща, які тримали в руках українські прапори.

  Як стверджує Яценко, під час затримання "білоруські кадебісти валили дівчат на землю, тягли і волокли по землі".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.12 | catko

   народ. а може зробимо простіше?

   згідно там якихось домовленостей-законів всі ми за українськими паспоратми можемо їздити в росію і в БІЛОРУСІЮ яка якісь там домовленості з кремлем підписала.
   збираємось когортою чоловік 500 і впираємось кожен з прапором на територію під назвою "центральна площа міста мінськ"
   на тему прапора кажемо: а нас так тепер бандьори заставляють по україні ходити.
   на тему затриманя: хочу бачити 500 чоловік затриманих.
   на тему ефекту: білоруси спостерігаючи як бандьори вільно по мінську хдять... далі придумайте самі. прапори і червоно чорні взяти можна до речі.
   стосовно колеги: припертись де вона сидить і заблокувати. тупо але просто- і мзс такого непропустить (таки 500 громадян) і ефект нормальний - а раптом ми вам парою-десятків-тисяч прийдемо (майдан памятаєте????) і всю вашу шаражку рознесемо.

   після "помстись за газ" і "не купуй російське" я сам ту журналістку попрусь виковирювати з лабет бацьки. скільки там їх омону в порівнянні з медведчуківським...
 • 2006.03.13 | Роман ShaRP

  Реакція (/)

  http://www.pravda.com.ua/news/2006/3/13/39694.htm

  Від Лукашенка вимагають відпустити українців
  www.ПРАВДА.com.ua, 13.03.2006, 19:25

  В Україні глибоко стурбовані затримкою 12 березня білоруською владою шістьох українських громадян, які були присутні на зустрічі з виборцями одного з кандидатів у президенти Білорусії.

  Також стурбованість викликало "насильницьке припинення репортажу з Мінська знімальної групи "5 каналу", у якому висвітлювався хід виборчої кампанії", говориться в заяві МЗС України, розповсюдженій у понеділок.

  "Українська сторона розглядає даний факт як порушення невід'ємних прав згаданих громадян України, що гарантовані міжнародно-правовими зобов'язаннями Республіки Бєларусь і загальновизнані міжнародно-правові документи", - відзначається в заяві.

  МЗС також "із занепокоєнням відзначає, що безпідставні затримання громадян України в Республіці Бєларусь отримують останнім часом системний характер".

  "Викликає нерозуміння і те, що до цього часу дипломатам посольства України не була надана можливість зустрітися з затриманими громадянами України", - сказано в повідомленні.

  МЗС відзначає, що це суперечить положенням статті 36 Віденської конвенції про консульські зносини від 24 квітня 1963 року і порушує невід'ємне право кожного громадянина на зустріч з консульською посадовою особою своєї держави.

  "Стає усе більш очевидним, що в останній період дії влади Республіки Бєларусь по обмеженню передвиборної агітації, свободи зборів і вільного функціонування ЗМІ йдуть врозріз з добровільно узятими зобов'язаннями країни перед ОБСЄ і не відповідають демократичним нормам і стандартам", - відзначається в документі.

  "Україна, що завжди діяла на користь виведення Республіки Бєларусь з міжнародної ізоляції, закликає білоруську владу поважати політичні права і свободи громадян", - заявляє МЗС.

  Також міністерство закликає Бєларусь "забезпечити умови для безперешкодного висвітлення в ЗМІ виборчої кампанії кандидатів, а також неухильно дотримуватися зобов'язань перед ОБСЄ щодо проведення вільних і демократичних виборів".

  "Українська сторона закликає негайно звільнити затриманих громадян України", - заявляє український МЗС.

  "Інтерфакс-Україна"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua