МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще про затриманих і заарештованих. (/)

03/13/2006 | Роман ShaRP
http://www.expres.ua/articles/2006/03/13/6059/

УКРАЇНЦІВ У БІЛОРУСІ ПОСАДИЛИ

Членам організації "Студентське братство", затриманим 12 березня у Мінську під час мітингу опозиції, Фрунзенський районний суд білоруської столиці виніс вироки про позбавлення волі терміном на 10 діб.

Про це телефоном з Мінська повідомив лідер "Студентського братства" Олег Яценко, передає УНІАН.

За його словами, "трьом з шести членів організації "Студентське братство", в тому числі одній дівчині, Фрунзенський районний суд Мінська вже виніс вирок про позбавлення волі терміном 10 діб, і, очевидно, таке ж покарання отримають усі інші члени організації - учасники акції".

Студентам інкримінують "начебто несанкціоновану участь в антидержавній, антипрезидентській, антибілоруській акції під державним українським прапором", зауважив Яценко.

Лідер організації стверджує, що "це абсолютно сфабриковані обвинувачення, при цьому свідчення проти них давали лжесвідки".

За його словами, затримані члени "Студентського братства" під час судового засідання заявляли, що по дорозі в РВВС і безпосередньо в міліції міліціонери їх били, "а дівчат розмістили в камері поруч з безпритульними, що небезпечно для здоров'я цих дівчат".

"Насправді несанкціонований мітинг - з метою зриву акції на підтримку опозиційного кандидата Олександра Мілінкевича - проводили прихильники чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, і я, як свідок подій, давав на суді такі свідчення. Але на це ніхто не звернув уваги", - зазначив Яценко.

На його думку, подібне є "спробою залякати українських студентів, які збираються 19 березня, в день виборів президента Білорусі, проявити на мінському майдані солідарність зі своїми білоруськими колегами".

"Нам не давали можливості передати воду і продукти нашим затриманим членам "Студентського братства", - додав лідер організації.

Яценко також заявив, що "Студентське братство" закликає українську владу втрутитися і захистити співгромадян.

Експрес

Відповіді

 • 2006.03.13 | Свiдомий

  Україна вимагає негайно звільнити затриманих у Білорусі українці

  Офіційний Київ закликає негайно звільнити затриманих українців. Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ. Факт затримання Україна розглядає як порушення прав людини, гарантованих міжнародно-правовими документами.
  У МЗС також відзначають, що безпідставні затримання громадян України в Республіці Білорусь набувають останнім часом системного характеру.

  (http://5tv.com.ua/newsline/179//22501/)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua