МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міхаіл Добкін, кандидат у мери Харкова,-- альтруїст, чи порушник

03/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В Територільну комісію по виборам депутатів Харківскої міської ради та Харківського міського Голови.

61200, м. Харків, вул. Сумська, 64Заявник (скаржник): Кандидат на посаду Харківського міського голови
Костенко Петро Івановичу
6100, м. Харів, вул. Сумська, 17, кв. 24
Скарга
Про встановлення порушень Закону України “Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” та бездіяльність комісії

10 березня 2006 року біля деяких станцій Харківського метрополітену роздавалися агітаційні матеріали – газета “Захист” (“Защита”) спецвидання “Ранкова газета” (“Утренняя газета”) на підтримку кандидата на посаду Харківського міського голові Михайла Добкіна (стор. 5-6) загальним накладом 600000 екз, надруковано – “Видавництво Харків”, а також 13 березня 2006 року біля виходів Харківського метрополітену “Городська Газета” (“новая”) надруковано ТОВ “Торнадо” (м. Харків, вул. О. Яроша, 18), загальним накладом 500000 екз. на 8 стор. також з агітаційними матеріалами на підтримку Михайла Добкіна.
При публікації вказаних матеріалів, які мають явний агітаційний характер, було порушено низку вимог закону:
- вказані агітаційні матеріали не містять Прізвища, Ім’я та по Батькові особи, яка відповідальна за випуск агітаційних матеріалів (в порушення п. 7. Ст. 52 Закону України Закону України “Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” – надалі “Закон про вибори”).
- Вказані агітаційні матеріали в порушення п. 8. ст. 52 не були своєчасно надані до територіальної виборчої комісії;
- Є всі підстави вважати, що виготовлення цих агітаційних матеріалів відбувалося за рахунок інших коштів, ніж кошти виборчого фонду, без укладання відповідної угоди та без проведення проплати з поточного рахунку виборчого фонду до моменту публікації, як того вимагає п. 5. ст. 54 Закону про вибори.

Вважаємо, що територіальна виборча комісія, відповідно до повноважень, передбачених п. 5. ст. 48 Закону про вибори повинна оголосити попередження за порушення правил ведення передвиборчої агітації.

Також у вищевказаних агітаційних матеріалах було вказано, що особисто за сприянням Михайло Добкіна, буде відремонтовано (а частково вже відремонтовано) ліфти в домах міста Харкова (бл. 200 ліфтів), де директор ПО “Харківліфт” зі шпальт газети заявив, що місцевий бюджет не виділів гроші на обслуговування ліфтів – “ані копійки”, допомогу у цьому питання надав Михайло Добкін (тобто профінансував безпосередньо або через третіх осіб) ремонт ліфтів. Вказана поки що не перевірена інформація може свідчити про підкуп виборців – безоплатну передачу їм робіт та послуг.

Не вжиття заходів щодо перевірки вказаних фактів є бездіяльністю територіальної комісії. Прошу провести перевірку з цього питання, отримавши ві директора ПО “Харківліфт” інформацію про факти фінансування ремонтних робіт за адресами, вказаними у виданнях.

Керуючись вищесказаним, Скаржник,

Просить:

1. Відповідно до п. 5. ст. 48 Закону України “Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” винести попередження Кандидату на посаду Харківського міського голови Добкіну Михайлу Марковичу за порушення порядку ведення передвиборчої агітації.
2. Провести перевірку, стосовно оплат (хто саме, яким чином, коли та у якому розмірі здійснював їх) поширених агітаційних матеріалів газети “Захист” (“Защита”) спецвидання “Ранкова газета” (“Утренняя газета”) загальним накладом 600000 екз, надруковано – “Видавництво Харків”, та “Городської Газети” (“новая”) надруковано ТОВ “Торнадо” (м. Харків, вул. О. Яроша, 18), загальним накладом 500000 екз. га 8 стор.
3. Провести перевірку стосовно фінансування ремонтних робіт та пуску ліфтів за сприянням Михайла Добкіна, витребувавши необхідні дані у ПО “Харківліфт”, та особисто перевіривши факти виконання робіт за наданими у газеті адресами.

Додаток:
1. Копія заяви.
2. Примірник газети Захист” (“Защита”) спецвидання “Ранкова газета” (“Утренняя газета”).
3. Примірник Городської Газети” (“новая”).


Кандидат
На посаду Харківського міського голови Костенко П. І.

Відповіді

 • 2006.03.15 | Адик

  Re: Міхаіл Добкін, кандидат у мери Харкова,-- альтруїст, чи порушник

  А правда, что Костенко ранее судимый за финансовые махинации? В СИЗО 13 месяцев сидел. Оправдан.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.15 | Предсказамус

   Адик, "ранее судимый" и "оправдан" - разные вещи (-)

  • 2006.03.15 | Пані

   Неправда

   Адик пише:
   > А правда, что Костенко ранее судимый за финансовые махинации?

   Справа була сфабрикована по статті про володіння незареєстрованою зброєю, а не про якісь махінації. В самий розпал кучмізму.

   > В СИЗО 13 месяцев сидел.

   Сидів.

   > Оправдан.

   Ні. Його не судили. Справу закрили. Зараз відкрита справа (а може вже і до суду дійшло) на мента, який справу Петі сфабрикував.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.15 | шкіпер

  Молодец (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua