МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А у вас паспорт дійсний?

03/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Якщо вам нещодавно виповнилося 25 або 45 років - негайно йдіть до своєї паспортистки в ЖЕКу з двома фотографіями, якщо не хочете, щоб виникла неприємна правова колізія. Яка саме? Це можна прочитати на останній сторінці внутрішнього паспорту громадянина України: "До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним" (з Положення про паспорт громадянина України, п. 8).

2 лютого цього року авторові виповнилося 25 років, і я не потурбувався вчасно про те, щоб вклеїти фотографію. Власне, про це ніхто не попереджає, а на уроках "Правознавства" в школі та ВУЗах вчать чому завгодно, тільки не знанню таких важливих формальних дрібниць. Результат не забарився.

Сьогодні я намагався потрапити в Республіку Білорусь по внутрішньому паспорту громадянина України, користуючись безвізовим режимом перетину кордону наших держав. У планах було - взяти інтерв'ю ключових учасників виборчої боротьби: кандидатів, мас-медійників, НГО, була досягнута попередня домовленість з КГБ про коментар щодо "викриття змови" "Партнерства". Але прикордонники на станції Терюха гострим оком помітили "недійсність" мого паспорту і, анулювавши білет, відправили назад в Україну. Цікаво, що перед тим мій паспорт, не помічаючи "недійсності", дивилися білетер в касі та провідниця вагону. Через український кордон також проїхав безперешкодно.

Цікаво, що одночасно зі мною з поїзда зняли приватного підприємця Георгія, власника грузинського закордонного паспорта, у якого не було жодних проблем з документами чи формальностями. Йому пояснили, що як мінімум до понеділка в'їзд грузинських громадян у Республіку Білорусь є вкрай небажаним.

Відмовляючи у проїзді через прикордонний пост, "сябри в камуфляжі" відбирають паспорт та інші проїзні документи і віддають, лише усадивши до найближчого потягу назад. Очікувати цього потягу можна в невеликому залі очікування у білетної каси станції "Терюха". За зворотній проїзд до Києва треба платити, ми з Георгієм просто заплатили провіднику по 30 гривень, хоча можна було ы придбати білет під час очікування зворотнього потягу. Анульований пограничниками білет дійсний ще 10 днів і дає право на знижку при покупці нового білету.

Юрій Шеляженко
+38 (097) 3179326

Відповіді

  • 2006.03.17 | Данченко Маким

    Re: А у вас паспорт дійсний?

    Це не така вже й несподіванка - два роки тому я їхав до Росії - ледь вдалося вмовити прикордонника (не за так звісно), що за місяць я не встиг з фотографією. Довелося в Москві робити термінове фото та в наших дипломатів його вклеювати, а то було б цікаво залишитися заарештованим в Росії бо перетнув кордон нелегально.
  • 2006.03.17 | bonus

    Re: А у вас паспорт дійсний?

    Так у Білорусів це відома практика. Сам стикався з цим ще 6 років назад. Тоді за допомогою 20 доларів питання владналося. Але формально вони праві.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua