МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єхануров і страшна правда про Януковича (+л)

03/16/2006 | Sean
Вчорашні відповіді Єханурова про "секретні матеріяли" Януковича в ефірі Радіва Свобода (дякую пану Булкіну):


Кирило Булкін

Якщо про права людини говорити, то тут є ще таке запитання стосовно права на інформацію.

Нещодавно група громадських активістів, зокрема, представники Харківської правозахисної групи, добилися від Мінюсту назви 96-ти актів колишнього Прем’єр-міністра Віктора Януковича, виданих з грифом “не для друку”, що суперечить чинному законодавству.

Тепер ці ж активісти вимагають у Мінюсту оприлюднити тексти 20-ти з них, вони відшукали такі, які мають найбільш цікаві назви.

А чи буде це зроблено до виборів? Якщо ні, то чому?

Юрій Єхануров

Ви знаєте, вчора я підписував С.І.Хмарі відповідь по багатьох... по цих документах. Я йому навів перелік усіх номерів постанов Кабінету Міністрів, розпоряджень, які були не для друку, і внизу було написано: “Шановний Степане Ільковичу, Ви можете ознайомитися з текстами цих документів у кімнаті такій-то, в Кабінеті Міністрів”. І підписався: “З повагою Ю.Єхануров”.

Стосовно того, щоб вивісити їх на сайті... Ну, для мене це новина, що це були позови до Мінюсту. Я розберуся. Я стараюся робити так, щоб таких постанов “не для друку”, ну окрім тих, що “Таємно”, таких у червоних папочках носять їх на засідання уряду, то для членів уряду це не є секрет, але то є таємні документи.

Кирило Булкін

В тому справа, що таємно, а...

Юрій Єхануров

А “не для друку”?

Кирило Булкін

“Не для друку”.

Юрій Єхануров

Я думаю, я згадую, чи були постанови, які я підписував, не для друку? Я щось не пам’ятаю. Ви знаєте, я щось не пам’ятаю. Якщо я таке зробив, то хай мені скажуть, я тоді оприлюдню.

Кирило Булкін

Я до чого це кажу. Якби вони були оприлюднені, то це, можливо, і певну роль ще відіграло б у політичній боротьбі...

Юрій Єхануров

А оцього я б не хотів. Навіть якщо це і є суперник. Ви знаєте, треба все-таки мати повагу до держави, повагу до уряду і незалежно від того, чи це був прем’єром Янукович чи Тимошенко, чи Єхануров. Ви знаєте, якщо люди написали “не для друку”, то все-таки треба провести юридичну експертизу і подивитися, а чому саме так зробили, мотивацію, а після того це робити. Ви знаєте, ну, треба бути трошки українськими патріотами. Це мені нагадує часом, що ми в наших намаганнях демократії... Повірте, я дуже демократична людина. Але пам’ятаєте у Сухово-Кобиліна у п’єсі є таке: Когда объявили прогресс, Тарелкин пошёл впереди прогресса”. Так от, я що хочу сказати. Чи готове наше суспільство витримати багато речей таких шокових? Вже готове, по-моєму, до всього після виборів. Але не завжди це треба робити. Часом буває так, що не треба, щоб сусідня держава знала, що ми робимо. Може, не треба, щоб піднімати питання раніше, ніж ми підготуємося, а без постанови не можна. Я з точки зору доцільності бачу, що це треба робити. Або інакше, якщо це буде треба робити, то ми будемо писати езоповою мовою. І знову ж таки потім будуть говорити: “А для чого ви так пишете?”


Повністю інвертю тут: http://www.radiosvoboda.org/article/2006/03/0c0ce7fe-e99d-4e3a-802f-81d755b552d4.html

Відповіді

 • 2006.03.16 | mirgor

  Якби всі наші політики були такі, як Хмара

  Sean пише:

  > Ви знаєте, вчора я підписував С.І.Хмарі відповідь по багатьох... по цих документах. Я йому навів перелік усіх номерів постанов Кабінету Міністрів, розпоряджень, які були не для друку, і внизу було написано: “Шановний Степане Ільковичу, Ви можете ознайомитися з текстами цих документів у кімнаті такій-то, в Кабінеті Міністрів”. І підписався: “З повагою Ю.Єхануров”.
  >

  Молодець Степан Ількович, він виконав свою обіцянку на нашій інтернет-конференції приєднатися до "Майдана", якби всі наші політики були такі, як Хмара.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.16 | Sean

   Хмарі - глибокий ріпект

   mirgor пише:
   > Молодець Степан Ількович, він виконав свою обіцянку на нашій інтернет-конференції приєднатися до "Майдана", якби всі наші політики були такі, як Хмара.
   До речі, два інші політики мені дещо обіцяли на конференціях щодо "політрехворми". Грейт толкерс - літтл дуєрс.
 • 2006.03.16 | Sean

  До речі (у сенсі бай зе вей) (+л)

  хто ще не підписавсь під відповідним зверненням, може це зробити тут:
  http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1140689178&first=1142503704&last=1139178912 бо днями я це надішлю і будемо бити у тулумбаси.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.16 | Пані

  Вибач за дурне питання - а чого ти в новини не поставив? (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua