МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Реакція преза на рішення харківської міськради. (/)

03/17/2006 | Роман ShaRP
http://ww7.president.gov.ua/news/data/1_6916.html

17:31 17 БЕРЕЗНЯ 2006
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Рішення Харківської міськради про надання російській мові регіонального статусу не відповідає українським інтересам, вважає Президент

Президент України Віктор Ющенко вважає рішення Харківської міськради про надання російській мові регіонального статусу таким, що «не відповідає українським інтересам». Про це він заявив сьогодні у Харкові в інтерв’ю журналістам.

Глава держави наголосив, що державна мовна політика України ніколи не мала на меті переслідування тої чи іншої мови. «Україна – європейська країна, і кожен громадянин сам обирає мову свого спілкування», – сказав він. Президент підкреслив, що не отримував від громадян жодної скарги на утиски за мовною ознакою.

На думку В. Ющенка, таким чином рішення міськради Харкова скоріше можна вважати не вирішенням проблемного питання, а «політиканством». «Це надумана політизація, і вона не відповідає українським інтересам», – сказав В. Ющенко. Він також зазначив, що депутати міськради мали поставитися до мовного питання «набагато обережніше», ніж вони це зробили.

«Я не вітаю таких кроків, хоча правову оцінку їм має давати суд», – сказав Президент.
http://rep-ua.com/27861.html

Ющенко назвав “політиканством” „мовне” рішення Харківської міськради


Президент України Віктор Ющенко назвав “політиканством” рішення Харківської міської ради надати російській мові в Харкові статус регіональної.


Про це Президент сказав сьогодні на прес-конференції в Харківському національному університеті ім. В. Каразіна, передає УНІАН.


Ющенко закликав “бути чесними, коли ми говоримо про мовну політику в Україні”.

«Україна – це європейська країна, - сказав Президент, - і кожен громадянин сам вибирає мову свого спілкування. Переконаний, що в Харкові і до цього тисячу років підряд не було проблеми російської мови. Немає її і зараз, і ті люди, які віддано служать інтересам нації, на мою думку, до цього питання повинні були ставитися обережніше, ніж, як це зробили депутати міської ради».

За словами Ющенка, радше, йдеться «не про рішення проблемного питання», радше, йдеться “про політиканство – ні на чому набирати очки”. “Я сказав би, що це політизування, і політизування надумане. Безумовно, це кампанія, яка не відповідає українським інтересам. Це девальвація України, девальвація держави, це робота політиків, які не можуть заробити дивідендів на прагматизмі, на здорових ідеях, на інтелекті, і тому носяться з такими пропозиціями. Я не вітаю такі кроки, - сказав Президент. - Хоча те,що в Харкові зроблено, те зроблено. Правову оцінку цьому повинен давати суд”.

“Нація починається там, де починається мова. І для мене досить принизливо, що в Україні виникають обставини і ситуації, коли діти тих великих прадідів, навіть не ставлячи собі запитання, можуть так легко, поверхнево ставитися до теми мови, перш за все національної”, - заявив Ющенко.

Як повідомлялося, 6 березня сесія Харківської міськради ухвалила рішення надати російській мові в Харкові статус регіональної. За інформацією прес-служби, відтепер Харківська міська рада,її виконавські органи в своїй роботі і в офіційних документах використовуватимуть разом з державною українською мовою і російську мову - як регіональну.

І-РЕПОРТЕР


Кому не подобається І-РЕПОРТЕР - практично то саме з посиланням на УНІАН можна прочитати на
http://www.vgolos.com.ua/new/17606.html
http://ua.proua.com/news/2006/03/17/170055.html


В мене, власне, питання по другій промові - про що він говорив? І чи розумів сам, про що? ;)

Відповіді

 • 2006.03.17 | Odess

  А я уж удивился - Шарп речами Ющенко пронялся? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.17 | Роман ShaRP

   То есть? (-)

 • 2006.03.18 | Vencedor

  I де той суд?

  Невже Харкiв спить та бачить себе центром великоi губернii, "исконно русским городом"?

  "Харьковскую область населяют более 80 национальностей и народностей. Наиболее многочисленны украинцы - их доля составляет около 60% всего населения. Высоким удельным весом украинцев в общей численности населения выделяются районы, расположенные, как правило, на периферии области, где не было притока населения на стройки народного хозяйства.

  Вторая по численности населения области группа - русские, около 30%. Из общей численности русских более 80% проживают в городской местности.

  Среди представителей других национальностей наиболее многочисленными являются белорусы (0,7%), армяне (0,3%), татары (0,2%) и другие."
  ДЖЕРЕЛО: ukraina.ru
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.18 | леонід

   Re: I де той суд?

   Vencedor пише:
   > Невже Харкiв спить та бачить себе центром великоi губернii, "исконно русским городом"?

   > ДЖЕРЕЛО: ukraina.ru

   Перепроую, це в підтримку позиції Президента, позиції Шумілкіна. чи позиції українців, які під прапорами ВО "Свобода" вже говорили щось схоже, але не отримали підтримки Майдану?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.19 | леонід

    Повторна репліка. I де той суд?

    Як хвацько облаюлвали українську молодь Харкова за той день, а тепер всі глухо-німі. Чому немає оцінок чи переоцінок? Весь ВФ погодився з Президентом, чи не весь?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua