МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як в Україні знищують дрібного товаровиробника

03/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Як відомо, Росія в рамках економічного придушення України ввела заборону на імпорт тваринницької продукції з України. Масла у вогонь додало нагнітання істерії довкола пташиного грипу. Наслідки не забарилися. І позначилися вони в першу чергу на простих громадянах з маленьких сіл та містечок, які через тотальне безробіття живуть лише з власного господарства. Наведемо кілька фактів з глибинки України.

Як нам повідомили з Олександрійщини, зараз в багатьох селах заготівельники припинили купівлю молока від населення, а там, де його приймають, оптова ціна рідко де перевищує 60 коп./л. Як наслідок, сьогодні на базарі в Олександрії і так слабкий попит значно перевищував велику пропозицію (городянам через безробіття теж нема чим платити за товар!). Стартова роздрібна ціна зранку на молоко складала 4 грн. за 3 літри, сметана – 4 грн/0.5 л, вершки - 5 грн/0.5 л, сир - 9 грн/кг. Багатьом продавцям через велику пропозицію та після годин очікування покупців довелося знижувати і так невисокі ціни. Зрозуміло, що наслідком стане чергове скорочення поголів’я корів.

Подібна ж ситуація з продукцією птахівництва. Як вже повідомлялося, багато дворів селян через боязнь захворіти на пташиний грип відмовилися від утримання птиці. Втім, це ніяк не позначилося на цінах: покупці остерігаються купувати продукцію з рук, натомість купують у птахофабрик та відомих фірм. Крім того, на відміну від минулих років Олександрійською райрадою ухвалена постанова щодо заборони купувати інкубаторами яйця від населення. Наслідком наведених подій стане подальше скорочення приватного птахівництва, ріст прибутків великих виробників, жирування олігархів та зубожіння громадян.

Останнім часом через наближення виборів та зимівлю диких птахів в далеких краях істерія з пташиним грипом майже затихла як в Україні, так і в світі. Затихла в очікуванні нового вибуху. Близиться весна, через тиждень відбудуться вибори. Слід чекати нових подій, бо як нам повідомляють, днями на Олександрійщину (центральна Україна) почали повертатися перелітні птахи – качки та гуси…

Відповіді

  • 2006.03.18 | Сергій Кабуд

    це економічна криза так виглядає(-)

  • 2006.03.18 | Роман ShaRP

    Спасибо, Бен-Бараноффский, спасибо, Бен-Еханурофф!

    Ви харашо работаете! Вас даже Сам През похвалил! И никаких кризисов нет, что самое главное, канэшна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua