МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до ветеранів України

03/20/2006 | І. Юхновський, народний депутат
Наближається, на мою думку, найвідповідальніший момент у житті українського народу – вибори 2006 року.

Влада, на чолі з Президентом України В.Ющенком, створила вперше в нашій історії умови для вільної поведінки усіх політичних сил.

Центральна виборча комісія старається, щоб організувати роботу майже 34-х тисяч дільничних виборчих комісій. Кандидатами в народні депутати України від 45 партій(блоків) зареєстровано біля 8 тисяч чоловік.

Усім партіям створено рівні умови доступу до засобів масової інформації. Президент України як глава Української держави виконує свою обіцянку: вибори будуть вільними. Доля України віддається в руки народу України.

То ж у цей найвідповідальніший момент – чи то ми ведемо передвиборчу агітацію як представники певних політичних сил, чи то, реалізуючи своє конституційне право, визначаємося у виборчих кабінках в день виборів, ми повинні на хвилину зупинитись і подумати – чого ми хочемо, якою ми прагнемо бачити нашу державу в майбутньому.

Україна після виборів має йти по шляху демократії та розвитку своїх продуктивних сил. Демократія означає свободу особи і рівновагу суспільства. Рівновага суспільства має місце тоді, колі дії його членів є усвідомлені у самодисципліні і патріотизмі, члени суспільства керуються принципом – моя свобода не заважає свободі інших людей. Самодисципліна означає добровільну і свідому законослухняність, а патріотизм – любов до України.

Демократія має найбільший коефіцієнт корисної дії серед усіх суспільних ладів.

Держава повинна ставати все більш згуртованою і цілеспрямованою. Вона повинна бути відкритою і стійкою відносно зовнішніх впливів як Заходу, так і Сходу. Вона повинна досягти економічного і соціального розвитку, такого як у державах Європейської спільноти. Вона повинна утворити свій середній клас, який забезпечить стійкість України та її процвітання.

Україна повинна мати своє національне обличчя, як кожна держава в Європі. Наше національне обличчя намагалися нищити на протязі століть різні загарбники. Минулося. Українці вистояли. Тепер це обличчя має розквітнути, стати гідним облич інших європейських держав.

Зараз маємо унікальну нагоду це зробити, оскільки на посаді Президента України є В.А.Ющенко. В.Ющенка ми вибрали усім народом завдяки його неймовірній мужності і відданості Україні. Вибрали, бо керувалися своєю національною гідністю. Це був важкий двобій і ми перемогли.

Перед нами наступне, не менш важливе завдання: вибрати парламент. Суть нашого вибору в тому, що нова Верховна Рада України і Президент України мають бути єдині в своїх діях і поглядах.

У майбутній Верховній Раді має утворитися більшість, яка узгоджено працюватиме з Президентом України. Тоді можливо буде утворити дієвий і стійкий уряд.

У кожного з нас може бути недовіра до окремих кандидатів в народні депутати від пропрезидентських сил, чи до окремих людей з оточення В.Ющенка. В рамках історії це дрібниці, які не мають стратегічного значення. Ми бачимо, що головну увагу при підборі кадрів Президент спрямовує на молодих людей. В Уряді України вже зараз зібрана прекрасна плеяда молодих, енергійних, цілеспрямованих міністрів. Президент на вірному шляху. Ми повинні допомогти йому, допомогти Україні.

Ще раз проголошую формулу, яку ми, виборці, повинні чітко усі усвідомити: Президент України В.Ющенко, парламентська більшість, Уряд, місцеві органи влади – ланка влади, яка повинна бути згуртована і йти до однієї цілі – розбудови України.

Президент, а не Прем’єр-міністр, у цій ланці головна особа. Бо Президента обирає весь народ, Прем’єр-міністра – парламентська більшість. Це неспіввимірні масштаби довіри. А отже на нього повинні орієнтуватися всі виборці і на ті сили, що його підтримують.

В бюлетнях для голосування є два чітко пропрезидентські блоки - Блок "НАША УКРАЇНА" та Український Народний Блок Костенка і Плюща.

Як Голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів звертаюсь до всіх ветеранів України, особливо до членів Всеукраїнського об’єднання ветеранів – прийти 26 березня 2006 року і віддати свої голоси Блоку “Наша Україна” (номер у виборчому бюлетні 10) та Українському Народному Блоку Костенка і Плюща (номер у виборчому бюлетні 2).

Шановні ветерани, візьмемо на себе відповідальність за долю України. Боже, дай нам урозуміння.

З глибокою повагою,

Голова ВОВ, народний депутат України І.Р І. Юхновський

Відповіді

 • 2006.03.20 | physicist

  Re: Звернення до ветеранів України

  Якщо більшість обирає прем’єр-міністра, а більшість обирає народ, то народ й обирає прем’єр-міністра. Слабка логіка у пана академіка, завдяки активної підтримки якого пан Литвин також був обраний академіком.
  Соромно.
 • 2006.03.20 | Нестор

  Повчання Юхновського про демократію - це дещо

  Бачення демократії в пана Юхновського є дуже своєрідним. В розгар газової кризи Юхновський виступив по 5 каналу і закликав не надавати слова деструктивним силам, бо це деструктивно.

  Ці деструктивні сили повинні сидіти і мовчати в тряпочку, а якщо надумають висловити свою думку, то їх треба чмирити і ніякий свідомий канал не може дати деструктивним силам слово, бо інакше сам стане деструктивним. Щось в тому дусі.

  Залишилося призначити відповідального за те, щоб визначати хто є деструктивною силою, а хто - ні, і все буде чотко. Повна демократія :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.20 | Роман ShaRP

   (-)

  • 2006.03.21 | saha

   Повный демократец(-)

 • 2006.03.20 | леонід

  Re: Звернення до ветеранів України

  Ось така біда в наших академіків від політики - УНП не має жодного міністра, бо "оранжгутанги" не зволили удостоїти, лише два губернатори, Жовтяк, який забезпечую результат не УНП - лише НСНУ, та Червоній, відставки якого вимагає НСНУ. Тримають їх за "шісток", а вони й раді. Костенка шкода, порядна людина, а до такого довели.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua