МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Добровільний внесок у Благодійний Фонд "Правопорядок".

03/29/2006 | Robba
Доброго дня,

Вже давно я зауважив таку річ, як добровільний внесок у благодійний фонд "Правопорядок" при реєстрації прописки, оформленні українського і закордонного паспорту. Вперше на моє зауваження при реєстрації прописки я отримав відповідь: "Ви прописатись хочете? Заплатіть. Якщо відмовляєтесь платити - ми не приймаємо ваші документи. А не пропишетесь - ваші проблеми". Тоді вперше хотілось сказати все, що я думаю на рахунок правопорядку і "добровільного" внеску прямо в лице тітонці по той бік віконечка. Але то було давно... Ще за часи, коли корупція, бандитизм і міліція процвітали. Під час перебування на Майдані у славетні часи революції згадав цей випадок і якось по дитячому зрадів, що все зміниться. Що не буде якогось "добровільного" фонду, що стриже купони по цілій країні і навіть не думає звітуватись перед народом, куда потратив кошти, безпринципно забрані в людей.

І що ми бачимо? Станом на 29.03.06 оформлення закордонного паспорту вимагає добровільний внесок у БФ "Правопорядок" у сумі 30 грн. І чомусь я впевнений, що жодного паспорту не буде зроблено без такого внеску.

Що ж це за фонд, що неначе павук закрався в наші органи влади і так вільно себе почуває навіть після того, як міліція очистилась від корупції.

Даний фонд фігурує в Постанові Верховної Ради "Про висновки спеціальної депутатської слідчої комісії Верховної Ради України по перевірці діяльності Генеральної прокуратури України" №237/95-ВР від 21 червня 1995 року:
------------

"... Суть справи полягала в тому, що 30 січня 1993 року в аеропорту "Бориспіль" були вилучені вироби із золота і діамантів, виготовлених "Київювелірпромом", які підприємці Російської фірми "Діамант" намагалися шляхом зговору з працівниками аеропорту вивезти з України.

Зазначені вироби у двох мішках, вагою 29 кг, на загальну суму 300 млн. російських рублів були привезені до ГУВС Київської області, потім за вказівкою Володіна В. І. були незаконно реалізовані через Облспоживспілку малому приватному підприємству "Ескулап" за 1 млрд. крб., хоча їх дійсна вартість значно перевищувала зазначену.

Гроші від реалізації золота в подальшому були переведені на рахунок фонду "Правопорядок".

З пояснень керівництва УВС області вони нібито витрачені на будівництво профілакторія для чорнобильців. Але дані про це в справі відсутні.

Без належного розслідування після тривалої тяганини 30 січня цього року справу незаконно було закрито.

Замість порушення кримінальної справи про контрабандне вивезення золотих виробів винні особи були піддані адміністративному покаранню - штрафу від 3 до 15 тис. карбованців.

Підставою для непорушення справи про контрабанду стало повідомлення бувшого Голови Державного митного Комітету України Колоса А. В. про те, що в період спроби вивозу за межі України золотих виробів в аеропорту "Бориспіль" не були сформовані митні органи.

Але слідча депутатська комісія встановила, що на цей час митні органи діяли (офіційна довідка митного комітету). Таким чином, "незручна" кримінальна справа не порушувалась незаконно.

Тут же слід відзначити, що засновниками фонду "Правопорядок", якому перераховані гроші від реалізованого золота є начальник ГУВС Київської області Володін В. І., прокурор області Калюжний В. С., голова обласного суду Нечипоренко Ю. А., начальник Управління юстиції Бирченко В. Г. (але серед них і голова колгоспу "Колос" Білоцерківського району Бедієнко Ю. В.).

Непринциповість та необ'єктивність, проявлені і при розслідуванні зловживань, які скоювалися і в самій Генеральній прокуратурі..."

-------------

Корупція продовжує процвітати?

Хотілось би почути відповідь пана Луценка, чому даний фонд і надалі приймає "добровільні" внески. І чи є можливість отримати закордонний паспорт і прописку БЕЗ добровільного внеску у БФ "Правопорядок".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua