МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як прибрати конкурента: польові нотатки

04/05/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У Черкасах продовжується мерська виборча епопея. Варто розповісти з самого початку історію боротьби за мерське крісло, що розгорнулася в серці України.

Жив – був діючий мер Анатолій Волошин, який і не тягнув на справжнього політика. Мовчки латав діряві дороги, воював з засиллям АЗС, які будувалися в місті мало не у кожному дворі, забезпечував місто гарячою та цілодобовою холодною водою, чого не було з початку дев’яностих, харчував школярів 1-4 класів за місцеві кошти та ніколи не піарився на цьому. А ще не крав, бо мав прибутковий молокозавод „Юрія”, що відомий своєю торговою маркою „Волошкове поле” всій Україні, і продавши його, забезпечив себе та свою родину до кінця віку чесним статком.

Крім того діючий мер мав підтримку черкасців та випереджав свого найближчого конкурента на 7 залізних відсотків. Але ті, хто мріють про захоплення влади будь – якими методами, не гребують нічим. Почалося все з судових позовів, що вражали своєю абсурдною аргументацією. Наприклад, один з позовів стосувався „не надходження коштів з виборчого фонду на рахунок приватного підприємця для оплати оренди біг - бордів”. Під час судового засідання, захисниками Анатолія Волошина було надано докази оплати рахунків оренди , серед яких договір, довідку з банку про оплату рахунку та витяг з банку, що засвідчує факт переказу грошей з виборчого фонду кандидата на рахунок приватного підприємця. Тим не менше, закривши очі на факти, суд постановив зняти з реєстрації кандидата. Це було б смішно, якби не видавалося таким сумним.

Тотожних судових позовів загалом було 11, що свідчить про замовлення на діючого мера. Про замовлення на зняття через суд, було відомо ще два місяці тому. Але ніхто не сподівався на настільки брутальні дії: суди визнавали агітаційну листівку засобом масової інформації, хоча в законі чітко виписано, що є ЗМІ; виконання службових обов’язків визнавалися зловживання службовим становищем, а рішення про пільги на проїзд у муніципальному транспорті, що було прийнято виконкомом, інкримінувалося міському голові як підкуп виборців.

Але все не закінчилося зняттям кандидата на посаду мера Анатолія Волошина 25 березня, за не повну добу до початку голосування. Винуватцем виборчих баталій у місті Черкаси Володимиром Косминою, який за соціологічними опитуваннями займав друге місце серед уподобань черкасців, не було прораховано третій варіант подій. Виборці – прихильники Волошина навіть гіпотетично не проголосували б за Космину, вони віддали свої голоси за третього претендента на посаду мера, самовисуванця Валерія Пащенка. Електоральні поля Волошина та Пащенка пересікаються, тому зняття Волошина, що було реалізовано через технічних кандидатів на користь того ж Космини, спрацювало на Пащенка.

Тут у хід пішла важка артилерія і судді заднім числом приймають рішення про зняття Пащенка з реєстрації вже після того як він переміг з великим відривом у 14 тисяч голосів. Суд після закінчення підрахунку голосів постановляє „викреслити Пащенка з бюлетеню для голосування”, що є абсурдом і за змістом і за формою. Міська ТВК визнає вибори на посаду мера не дійсними і призначає перевибори, при цьому забороняючи балотуватися на перевиборах і Волошину, і Пащенку.

Таким чином на Черкащині було прибрано конкурентів Володимира Космини, про якого варто також сказати декілька слів. На даний момент кандидат у мери Володимир Космина є першим заступником губернатора Черкащини Олександра Черевка, як той каже : „За квотою соціалістів”. Дуже швидко перефарбувався, після поразки Януковича на президентських виборах, Космина, який працював головою полтавського виборчого штабу Януковича, який перший поздоровив Федоровича з перемогою після другого туру, якого черкасці запам’ятали з картинки прямого включення ЦВК, коли Ківалов, гордо посміхаючись, оголошував Президентом Януковича, а Косьмина у біло – блакитному шалику з блакитним прапорцем стрибав від щастя на камери центральних каналів України. Після остаточної перемоги помаранчевих, Володимир Космина перебіг у політичний стан соціалістів і жваво продовжив свою політичну кар’єру на Черкащині.

Космина подав свою кандидатуру на посаду мера як самовисуванець, але його підтримали соціалісти та НСНУ, крім того заочно він був підтриманий БЮТом (багато партійців не могли собі уявити підтримку одіозної фігури з „блакитним” та кримінальним минулим). Щодо підтримки НСНУ, то на Черкащині, нажаль, ця політична сила не вирізняється ідеологічною сталістю, а є фан – клубом губернатора, який в свою чергу „нажаль є кумом Президента”, що унеможливлює будь – який конструктивний діалог. Крім того, з НСНУ вийшло дві хвилі партійців, які в свій час робили майдан, що є наслідком відсутності демократичної процедури прийняття рішень, авторитарністю насадженого лідера та безвідповідальністю кадрової політики.

Якщо читачі пам’ятають італійський фільм „Спрут”, то повинні згадати адвоката мафії Теразіні. Таке прізвисько у Черкасах має кандидат у мери Володимир Космина. Коментарі зайві...

Одним з виборчих гасел у Черкасах було : „Не віддамо Черкаси бандитам”. І не хотілось би...

Відповіді

  • 2006.04.05 | lastivka

    Re: Як прибрати конкурента: польові нотатки(-)

    Помаранчева влада не пройшла тест на демократію. Нажаль. ті хто творив революцію вчора, сьогодні знову змушені воювати за правду, але боляче усвідомлювати, що нас зрадили. Ті, хто кричав : не зрадь майдан, просто знущалися ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua