МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Учасники протесту з Білорусі в Україні потребують допомоги

04/11/2006 | Stefan Seitz
КГБ і міліція Білорусі почали відкривати кримінальні справи для довгострокової посадки учасників березневого протесту в Мінську.

Деякі з тих на кого завели справи (кілька осіб, що мали паспорт) вже втікли до України, поки не знайдуть роботу або не поступлять на навчання в Польщі або Чехії або де-інде.

Ситуація така: Грошей нема. Міжнародної допомоги нема.

Є де жити до четверга, а там хто зна.

Ми можемо змінити ситуацію:

http://maidan.org.ua/donate/

Якщо в вас є лишня квартира в Києві на місяць безкоштовно, будемо вдячні.

ТЕЛ 050-352-5815

Відповіді

 • 2006.04.12 | Tatarchuk

  Є ось такий варіант.

  Stefan Seitz пише:
  > Деякі з тих на кого завели справи (кілька осіб, що мали паспорт) вже втікли до України, поки не знайдуть роботу або не поступлять на навчання в Польщі або Чехії або де-інде.

  Степан, є такий варіант.
  Європейська спільнота вже прийняла Деклярацію з приводу допомоги білоруським студентам. Це означає, що наші українські вузи які входять до тих спільнот тупо зобовязані виконувати ті рішення.

  Отже, допоможіть або підскажіть які Євроконсорціуми підтримали декларацію та (бажано) які вузи з України до них входять. все інше - справа техніки. Особисто я пролобіюю це у своєму ВНЗ, та ряді іншіх кримських. Колегі з іншіх регіонів мають приєднатися.

  Само собою, що включення білорусів до кримських та іншіх вузів - це і стипендія, і гуртожиток. Тобто фізічно ми можемо забеспечувати ТИСЯЧІ таких студентів, у той час як відчіслено поки що сотню або дві.

  Чекаю на інформацію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.12 | Englishman

   Може, краще їм запропонувати навчання в Києві,

   чи у Західній Україні? Я не знаю ситуації, але підозрюю, що з кримськими вузами для білорусів може бути пов"язаний певний ризик.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.12 | Tatarchuk

    Re: Може, краще їм запропонувати навчання в Києві,

    Одне одному не заважає. Ба більш, кажу що якщо вже кримські вузи на це підуть, то буде зовсім незрозуміло як на це не підуть Львів, Могілянка або Острозька та ін.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.12 | Englishman

     я до того,

     що формально кримські вузи можуть погодитися взяти пару-трійку студентів, але при цьому створити не дуже приємні умови для навчання.

     Звичайно, може все й не так.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.12 | Tatarchuk

      Крим це не Сєвастополь

      Englishman пише:
      > що формально кримські вузи можуть погодитися взяти пару-трійку студентів, але при цьому створити не дуже приємні умови для навчання.
      >
      > Звичайно, може все й не так.

      В нас є КГІПУ, в народі знаний як "Кримськотатарській універ". Його ректор рідкий біло-голубий хамєліон, але на загал склад нормальний, не кажучі вже про студентів.

      Є Таврийський національний універ, де студенти та прєподи є досіть вільними від забаганок проректорів.

      Для медиків існує Кримський медичний, що профілюється фактично на навчанні іноземців.

      В Ялті є Гуманітарний університет, там дуже незалежний ректорат, який тусить з СПУ.

      Нарешті, є приватні ВНЗ, які за грант від Заходу не те що білоруського опозіціонера, а й Аллу Дудаєву будуть вчити. Без ніяких діскомофртів.
   • 2006.04.12 | Stefan Seitz

    А хавати шо, панове?? (-)

   • 2006.04.12 | Stefan Seitz

    нмсд

    НМСД, краще для них валити до США або Канади. Завжди буде робота, і не будуть почуватися ніяково як емігранти у Франції.
    Але більшість хоче в Польщу чогось.
  • 2006.04.12 | Stefan Seitz

   На практиці все прозаїчніше

   Tatarchuk пише:
   > Stefan Seitz пише:
   > > Деякі з тих на кого завели справи (кілька осіб, що мали паспорт) вже втікли до України, поки не знайдуть роботу або не поступлять на навчання в Польщі або Чехії або де-інде.
   >
   > Степан, є такий варіант.
   > Європейська спільнота вже прийняла Деклярацію з приводу допомоги білоруським студентам. Це означає, що наші українські вузи які входять до тих спільнот тупо зобовязані виконувати ті рішення.

   До яких спільнот?
   Програмою ОБМІНУ (не влаштування) займаться 2 мінстерства. Поки що нічого немає.

   Люди приїхали звідти тільки ось-ось. Там переховувалися багато днів. Під час взіття і сидіння їх тупо били майже до смерті. Всі з ЧМТ. Напишуть скоро інтерв"ю мабудь у провідних ЗМІ.

   Найкраще для них коли їх всіх прийме Польща. У нас є все для того, щоб це зробити наприклад за місяць.

   Чехи обіцяли теж, що приймуть, але то обіцянки-цяцянки.

   І у Польщі, і у Чехій їх хочуть прийняти як СТУДЕНТІВ. А коли навчання закінчиться, що тоді?! Це значить що вони будуть на робочій візі, а не на ПМЖ. Це значить, що якщо що, їх в будь який момент в майбутньому можуть депортувати, кудись; чому ні.

   Але місця проживання і на іжу їм немає. Я найшов їм на 4 дні де жити і що істи. Я і друзі поділимося з ними далій, але то не те що треба.

   Це все рівно якби Пом. Рев. не вдалася і якби ми поневірялися по світах.   > Отже, допоможіть або підскажіть які Євроконсорціуми підтримали декларацію та (бажано) які вузи з України до них входять. все інше - справа техніки. Особисто я пролобіюю це у своєму ВНЗ, та ряді іншіх кримських. Колегі з іншіх регіонів мають приєднатися.
   >
   > Само собою, що включення білорусів до кримських та іншіх вузів - це і стипендія, і гуртожиток. Тобто фізічно ми можемо забеспечувати ТИСЯЧІ таких студентів, у той час як відчіслено поки що сотню або дві.
   >
   > Чекаю на інформацію.

   Часу нема. І це може бути не найкращий варівнт для них. Але то ЇХ рішення. Нам тре їм просто допомогти поки що, щоб вони видужали від травм, заспокоїлись, і мали час влаштувати правильно своє життя в нових умовах.
  • 2006.04.13 | Стайєр

   Re: Є ось такий варіант.

   Tatarchuk пише:

   > Європейська спільнота вже прийняла Деклярацію з приводу допомоги білоруським студентам. >
   >

   Будь ласка, дайте більш детальну інформацію про Декларацію Європейської спільноти. Спробую прозондувати це в Австрії.
 • 2006.04.12 | Стайєр

  Re: Учасники протесту з Білорусі в Україні потребують допомоги

  Stefan Seitz пише:
  > Якщо в вас є лишня квартира в Києві на місяць безкоштовно, будемо вдячні.
  >

  а чому обов"язково в Києві, а не десьінде в Україні?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.13 | Stefan Seitz

   тому що тут посольства (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.13 | Стайєр

    Re: тому що тут посольства (-)

    Хата в Києві коштує сотні доларів, а в райцентрі (дві години електричкою) - десятки гривень. Це вже можна було б легко проспонсорувати, але зорганізувати можна тільки на місці :(
 • 2006.04.13 | Tatarchuk

  И всё же эстонцы поступили лучше (л)

  Эстония готова обучать отчисленных белорусских студентов
  Правительство Эстонии на заседании в четверг приняло решение обучать за счет государства белорусских студентов, придерживающихся оппозиционных взглядов, сообщает «Интерфакс».


  "Эстония готова принять 10 студентов для продолжения подготовки в университетах страны, оплачивая им расходы как на обучение, так и на проживание", - сообщил журналистам премьер- министр Эстонии Андрус Ансип.


  По его словам, министерство образования Эстонии готовит в настоящее время ходатайство о финансировании учебы белорусов за счет резервного фонда правительства.


  "Обучение каждого студента обойдется в зависимости от специальности до 164 тыс. крон (более 10 тыс. евро)", - отметил А.Ансип.


  "Я думаю, что в трудные времена долг демократических государств - помочь людям, которых преследуют за их взгляды на мир в Беларуси", - подчеркнул глава эстонского правительства.


  Ансип сообщил, что уже несколько государств изъявили желание принять белорусских студентов. В частности, Польша выделит для них 300 стипендий.

  http://afn.by/news/default.asp?newsid=73373#data


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua