МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ірпінський суд упередженими рішеннями заганяє себе в глухий кут

04/17/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні колегія суддів Ірпінського міського суду (Кашперська, Кафтанов, Линник) прийняла дві ухвали, які висвітлюють загальний настрій суддів не допустити, щоб Мирослава Свистович стала міським головою.

Перша Ухвала стосується забезпечення позову за Постановою вищезазначеної колегії Ірпінського міського суду від 13 квітня 2006 року. Цією Постановою рішення територіальної виборчої комісії про визнання дійсними виборів міського голови на дільницях №1 і №2 визнано протиправним на тій підставі, що акти про невідповідність кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів для виборів Ірпінського міського голови та кількості підписів виборців у списку для голосування були складені відповідно 9 і 7 квітня 2006 року, а не в день голосування. А 7 квітня ця ж колегія прийняла постанову, якою зобов’язала територіальну виборчу комісію витребувати в дільничної виборчої комісії №1 зазначені акт і рішення, достеменно знаючи, що у день виборів ці документи складені не були. Постанова від 7 квітня слово в слово повторює Постанову іншої колегії (Савченко, Рудніченко, Оладько) від 5 квітня по дільниці №2. Не зважаючи на те, що суддя Савченко в присутності суддів Рудніченко та Оладько в неофіційному роз’ясненні, як виконати судове рішення, сказав, що правомірним буде, якщо акт і рішення ДВК будуть складені після дня виборів із зазначенням „на виконання рішення суду”, ця ж судова колегія (тільки під головуванням судді Рудніченко) визнала 12 квітня складені ДВК №1 акт і рішення протиправними (по ДВК №2 О. Бондарю відмовили оскільки він пропустив термін оскарження).

15 квітня підтримуваний „Нашою Україною” кандидат Олег Бондар подав клопотання про забезпечення позову, і сьогодні суд заборонив публікувати офіційні результати виборів.

Друга Ухвала стосується запиту територіальної виборчої комісії до судді Кашперської, як саме ТВК має виконати судове рішення щодо витребування в ДВК №1 акту про невідповідність кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів для виборів Ірпінського міського голови та кількості підписів виборців у списку для голосування. Справа в тому, що 7 квітня колегія під головуванням судді Кашперської, як сказано вище, прийняла рішення, що ТВК має витребувати в ДВК №1 вказані акт та рішення і на їх підставі прийняти нове рішення щодо результатів виборів на дільниці. Однак, коли ця вимога суду була виконана, і ТВК повторно визнала вибори дійсними, ця ж колегія суддів 13 квітня визнала це рішення протиправним на тій підставі, що акт і рішення були складені не у день виборів і зобов’язала ТВК прийняти рішення „з врахуванням відсутності цих документів”.

Між двома Постановами цієї колегії територіальна виборча комісія ТВК звернулася до судді Кашперської з проханням роз’яснити, як саме виконувати таке рішення, однак сьогодні Ухвалою суду в цьому було відмовлено, оскільки, на думку Кашперської, в рішенні від 7 квітня, де вона зобов’язує ТВК витребувати в ДВК акт і рішення, все зрозуміло.

Цікаво, що навіть нелояльний до Мирослави Свистович прокурор міста Ірпеня Павло Оніщенко так прокоментував рішення ірпінських суддів: „Вони своїми рішеннями заганяють себе в глухий кут”. Цей кут ще більше наближається, оскільки факт, що виборці на обох дільницях деякий час отримували бюлетені, розписуючись тільки в одному списку, однаково впливає як на вибори до Ірпінської міської, так і на вибори до Київської обласної рад. А вибори до обох рад визнані дійсними, до того ж щодо міської ради є відповідна Постанова однієї зі згаданих судових колегій (Оладько, Савченко, Рудніченко) Ірпінського міського суду.

Таким чином підтверджується інформація, що для недопущення Мирослави Свистович до посади Ірпінського міського голови задіяні великі гроші. Сподіваємось, що судді Апеляційного суду Київської області не спокусились на них і винесуть законні рішення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua