МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

цікаві у нас відносини зі Східною Європою

05/02/2006 | Englishman
А точніше, з Чехією (про інші країни не в курсі).

Нещодавно дізнався, що при турпоїздках паспорти наших туристів мають бути у керівника групи (совок!). Але це не все. Після закінчення туру, паспорти не повертаються до володарів, але чомусь надсилаються на якусь перевірку до консульства Чехії у Львові (!)

http://turne.com.ua/Tour/List/Info.aspx?TourId=821493&ReturnUrl=%252fTour%252fList.aspx%253fPriceKey%253dFalse%2526DeparturePointId%253d1%2526HotelId%253d%2526Price%253d0%2526DateSelection2%253dFalse%2526HotelClassCategoryId%253d0%2526DepartureDateFrom%2

Хтось має якесь цьому раціональне пояснення? Я розумію, бояться нелегалів і т.п., але невже не можна робити перевірку списків тургруп на кордоні (заїхав-виїхав)? Такого знущання немає, здається, ні в одній європейській країні.

Відповіді

 • 2006.05.02 | Pavlo

  Re: цікаві у нас відносини зі Східною Європою

  В Чехії до українців ставлення гірше, як до циган. Нема такого дня, щоб в новинах не передали про жорстоке вбивство, гвалтування, скоєне українцями. Причому по дефаулту винними у всіх важких злочинах вважаються наші.
  Багато в чому українці самі винні. Життя в Чехії базується (базувалось) на високій свідомості громадян. Наприклад, можна без перешкод потрапити в метро без квитка і т.д.
  Українці в Чехії майже поголовно зорганізовані у феодальні структури: на нижньому рівні стоять прості заробітчани, які платять данину своїм "клієнтам", які є в свою чергу вассалами інших кримінальних угрупувань. Вільні легальні заробітчане є дуже великою рідкістю (це хіба що ІТ-працівники), вони або цураються свого українства, або теж мусять відкупратись від бандитів.

  Чехи у відповідь зробили декілька жорстких та дискримінаційних кроків по відношенню до українців. Навіть винесли місце паркування автобусів з України за межі вокзалу у Флоренці, типу робіть там,що хочете.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

   ми маємо там консульства, посольство, тощо

   елементарна цивілізована консульська діяльність могла б допомогти багатьом українцям хто потрапив до подібних ситуацій
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.02 | Pavlo

    Ви знущаєтесь ??? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

     МЗС має бути повністтю розпущено, це якась зрада

     а чим ще мають займатися працівники консульств?

     ще одне підтвердження відсутності в України статуту незалежної країни
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.02 | Pavlo

      Re: МЗС має бути повністтю розпущено, це якась зрада

      Може зараз трохи краще. Два роки тому старий посол в Чехії Сергій Устич (його відправили в "ссилку" з поста голови Закарпатської ОДА ) п"яний в сраку показував язика через вікно посольства.

      Але головне питання, розженемо МЗС, але люди такі самі залишаться. Що з тим робити ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

       o, vse elementarno

       в нас достатньо професіоналів і особисто мені відомі кілька дуже професіональних і відданих осіб яким можна було б значно спокійніше довірити іноземні справи з точки зору нац. інтересів, а не єдності номенклатури.

       І канєшно необхідно переглянути повністтю систему викладання міжнародного права.


       Скоропадський за 7 місяців зробив в тисячі разів більше.
       Думаю що кадри як раз найменьша проблема.

       Далі потрібно поставити задачі перед консулатами залучити нашіх громадян до контактів з консульством, провести скажімо місячник безкоштовного оформлення всіх яких завгодно паперів.

       Надавати юридичні консультації. Потроху починаючи абсорбцію.
 • 2006.05.02 | Iryna_

  Re: цікаві у нас відносини зі Східною Європою

  У нас такі самі відносини і з Західною Європою. Почитайте на будь-якому сайті турфірм, що пропонують поїздки до країн шенгенської зони.
  Паспорт має знаходитись у керівника групи, і його потім мають надати у посольство (при цьому якщо ви відійдете від групи і потрапите в аварію - страховка без паспорта недійсна). Посольства впровадили таку практику, що якщо хоча б одна людина залишиться (з БУДЬ-ЯКОЇ причини, включно з попаданням до лікарні), турфірма втрачає акредитацію у посольстві і можливість оформляти візи. Такий порядок - просто боротьба турфірм за виживання і є результатом певного консенсусу між посольствами і турфірмами. Тобто європейські посольства повертають нас до практики радянських часів в іншій іпостасі - я не здивуюсь. якщо у тургрупах скоро будуть агенти, що доповідатимуть представнику турфірми про наміри якогось туриста залишитись в країні перебування.
  І взагалі менше ніж по троє виходити у місто буде заборонено.

  Це правило особливо смішне й тому, що у нас офіційно можна одержати декілька закордонних паспортів. Тому це правило є лише безглуздим приниженням і ніякої особливої перешкоди для конкретно бажаючих залишитись не становить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.02 | casesensitive

   о-бал-деть (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

    це зокрема в празі виглядає дико і їздити туди не хочеться)-(

  • 2006.05.02 | Englishman

   взагалі цікаво

   а чи не є це порушенням прав наших громадян, що заохочується іноземними амбасадами? Чому я повинен віддавати свій пспорт якійсь лівій людині, що невідомо як може скористатися з інформації, що там міститься, чи взагалі може його втратити? А якщо у "вільний час" мене зупинить поліція, а я (без знання мови) не зможу пояснити свою ситуацію, і не зможу надати документа?

   Аргументи "не подобається-не їдь" не катять, якщо для більшості людей турфірма є єдиною можливістю виїхати за кордон.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.02 | Shooter

    Пробую пояснити причину

    Абсолютна більшість українських нелегальних заробітчан в Європі попали туди саме через "тури". От і "боряться". По-смішному, правда...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.03 | Englishman

     Re: Пробую пояснити причину

     Shooter пише:
     > Абсолютна більшість українських нелегальних заробітчан в Європі попали туди саме через "тури". От і "боряться". По-смішному, правда...

     Ta ce vse zrozumilo, ale chomu prosto ne robyty perevirku spyskiv na kordoni? Zajihaly- mytnycja postavyla shtamp, vyjihaly- mytnycja zvirjaje. Navischo cej idiotyzm z vidsylkoju pasportiv v ambasadu pislja zakinchennja turu? Pro dva chy bilshe pasportiv Iryna vzhe napysala.
   • 2006.05.02 | Iryna_

    Re: взагалі цікаво

    Englishman пише:
    > а чи не є це порушенням прав наших громадян, що заохочується іноземними амбасадами? Чому я повинен віддавати свій пспорт якійсь лівій людині, що невідомо як може скористатися з інформації, що там міститься, чи взагалі може його втратити? А якщо у "вільний час" мене зупинить поліція, а я (без знання мови) не зможу пояснити свою ситуацію, і не зможу надати документа?
    >
    > Аргументи "не подобається-не їдь" не катять, якщо для більшості людей турфірма є єдиною можливістю виїхати за кордон.

    Порушення прав - однозначно. Плюс ризик у випадку хвороби чи нещасного випадку - страховка без паспорту не діє (я пам'ятаю, що коли я пару років тому їздила в Австрію кататися на лижах, керівник групи багато разів повторювала, щоб брали з собою паспорт саме з цієї причини). Зараз вони типу вирішують це питання - туристи мають носити з собою ксерокопію паспорту та мати номер мобільного телефону керівника групи, якщо щось трапиться, керівник привезе паспорт. У випадку якихось проблем - ну зупинили, ну перевірили паспорт, відпустили. Зараз це гарантовано - затримання до прибуття того керівника з паспортом, якась реєстрація такого затримання та можливе внесення до бази даних і відмова у будь-яких наступних поїздках.

    Я хотіла поїхати й цього року (це досить дешева турфірма), але коли мені пояснили ці правила, та ще й сказали, що 50% людей відмовляють (без ніяких особливих причин - людям з хорошими місцями роботи, зарплатами та рахунками у банку), і при цьому втрачається десь 100 євро (вартість візи та послуги турфірми) - вирішила, що ну його. Та й зарплата у ст.н.с. НАНУ не дотягує до "ліміту посольства" (1900 грн./міс.) - фірма прямо попередила, що візу можуть не дати, вони ні за що не відповідають.

    Українці взагалі позбавлені будь-яких прав щодо посольств та взагалі закордонних країн, і схоже, що нікого це не цікавить, крім нас отут (ну турфірми знайшли спосіб вирішити проблему для себе). Посольства інших західних країн (не шенгенські) ще гірші. У шенгенські країни можна поїхати туристами хоч з цими дурними вимогами, а в Штати чи Велику Британію навіть так не пустять (аплікант має сам довести, що там не залишиться. Як - невідомо). При цьому заробітчани, що хочуть залишитися - платять гроші і виїжджають.

    Мій заввідділом має на цю тему теорію, що їм там якраз і потрібні нелегали, які будуть тихо робити брудну роботу і мовчати, і ніхто за них не відповідатиме. А туристи та науковці (що витратять порівняно мало грошей з туристами з багатших країн), та мають якесь там почуття гідності і потребують дотримання якихось прав - не потрібні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

     це як і решта негараздів наслідок існуючої політичної системи

     яка крім негараздів нічого сусіднім країнам не несе, от і недовіра
 • 2006.05.02 | Хвізик

  повний провал укр дипломатії на євро напрямку(-)

 • 2006.05.02 | Shooter

  З іншого боку - поки що 7 кр. Східної Європи...

  ...мають для українців безплатні візи (V4+країи Балтії)

  Правда, в наступному році їх вже, мабуть, не буде.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.03 | Englishman

   Re: З іншого боку - поки що 7 кр. Східної Європи...

   Do rechi, pro Baltiju.

   Vy v kursi, scho dlja projizdu do Estoniji, dlja ukrajinciv potribna tranzytna litovs'ka viza (latvijs'ka, zdajet'sja, ni)? Ce normalno?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua