МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенкова ілюзія вибору (/)

05/03/2006 | Dworkin
Ющенкова ілюзія вибору

Вже з місяць на Україні створюють парламентську коаліцію. Вже з місяць більшість політологів торочить про "золоту акцію" Ющенка. Мовляв, Партія регіонів - перемогла на виборах, БЮТ - переміг серед усіх "помаранчевих" сил, але реальний вибір залишився в руках Ющенка - з ким вирішить, з тим коаліцію і складе.

Можливо це і так. Але якщо поглянути на політичні розклади більш дальньої перспективи, то виявиться, що насправді ніякого вибору в Ющенка немає. Є лише ілюзія, на якій можна спекулювати чи ні - але програш однаково гарантований.

Варіант коаліції з регіоналами - це програш швидкий і ганебний. Це - остаточний остракізм з боку "помаранчевого" електорату (крім найзатятіших фанів, яких в Ющенка, на відміну від Тимошенко, ніколи не було багато). Це падіння рейтингу влади майже до кучмівських 6-9%, бо втративши довіру "помаранчевої" частини, ні Ющенко, ні НСНУ так і не заробить цим довіри "біло-блакитної" частини. Це постійні наїзди "донецьких" - відкриті чи "підковдрові". Бо з БЮТ ще можна удавати деяку рівноправність, маючи співвідношення рейтингів 14% до 22%. Але при співвіддошенні 14% до 32% - коаліція буде більш схожа беззастережну (або з мінімальними застереженнями) капітуляцію. Неминуча і швидка політична смерть, як оточення з НСНУ, так і самого Ющенка, як політика.

Звичано, при цьому варіанті можно буде говорити про економічну стабілізацію і відновлення зростання ВВП. Бо як бізнесмени з "Регіонів", так і бізнесмени з НСНУ мають приблизно однакові економічні погляди. Так само втішний прогноз чекає і продовження політреформи у вигляді закону про місцеве самоврядування (проект 3207-1). Але розслідування резонансних кримінальних справ, реформування МВС, прокуратури та судів скоріше за все буде заблоковано "Регіонами". А також великі бізнесмени, вирішивши "нагорі" власні економічні інтереси, скоріше за все знов зведуть до нуля прозорість прийняття найважливіших державних рішень політичного, економчного і майнового плану. Крім того є великий ризик, що Росія (яка у вигляді партії "Єдина Росія" вже фактично уклала "шлюб за розрахунком" з Партією регіонів України), буде максимально користуватися з роз’єднаності прозахідних сил. І використовуючи власних союзників в Україні, нав"язувати власну волю то одній, то іншій частині "помаранчевого табору", не важливо, хто з них зблокується з "Регіонами".

Тут зупинюся докладніше. Це є дуже перспективною схемою для Росії в цілях запровадження власних геополітичних інтересів в Україні: з одного боку, постійно штучно підтримувати розкол з між "помаранчевими" силами, а з другого - постійно "вибивати" необхідні поступки з тої сили, що зблокується з союзниками Росії, одночасно лякаючи її приходом до влади іншої половини "помаранчевих", що відповідно будуть на той час у опозиції. Неважливо, буде це БЮТ, чи НСНУ - схема буде працювати для Росії однаково вигідно.

Так чи інакше, коаліція с Регіонами - це політичне самовбивство для Ющенка і НСНУ. Воно призведе до переходу основного електорату НСНУ до БЮТ, а також до переміщення основного фронту політичної боротьби на водорозділ БЮТ-ПР. Також це призведе до "драматичного" зростання особистого рейтингу Юлії Тимошенко - у нас бо люди люблять "незаслужено ображених". І тоді відповіть на питання "хто кого?" у парі "Тимошенко-Янукович" - стає все більш очевидною. А результати Ющенка і НСНУ на наступших виборах - чи парламентських, чи то президентських - стануть порівняні з результатами УНП чи ПРП.

Інший вариіант - коаліція з тимошенківцями. Це так само програшний сценарій, як для оточення Ющенка з НСНУ, так і для Ющенка особисто. І справа навіть не у тому, що Ющенко начебто викаже свою непослідовність, то наближуючи, то відганяючи, то знову наблюжуючи Юлію Володимирівну. Справа в тому, що ефективність Юлії Володимирівни і її команди у боротьбі за владу - на голову вище ніж аналогічна ефективність команди Ющенка. Так-так, саме у бороьтбі за владу, а не у галузі економіки чи державного керування. Тут можна багато сперечатися про те, хто пропонує кращі програми, а хто робить більше помилок. Але у тому, що стосується "праці на найближчі вибори", чи "емпатичного" контакту з електоратом, чи формування стійкого ядра фанатів та інших видів демократичного і не дуже досягнення владних цілей - у цьому нема рівних команді БЮТ та особисто Юлії Тимошенко не тільки на терені України, а й усього СНД також. Якщо вона і була згодна "прати білизну" у Штабі "кандитата у прездиента" Ющенка, то не інакше, як у ролі "кандитата у прем’єри".

При союзі з Тимошенко політична смерть Ющенка буде не дуже помітною, маже безболісною і навіть трохи почесною. Приблизно так само, як політична смерть Єльцина унаслідок союзу з Путіним. Схема досить проста: спочатку буде всіма правдами і неправдами "торпедуватися" оточення Ющенка, щоб вибити з під нього опору, яка могла б його захищати, і контролювати Юлію Володимирівну та її оточення. Якими методами це буде робитися – нам вже відомо на прикладі так званого "корупціного скандалу", що спалахнув на початку вересня 2005 року перед самою відставкою уряду і начебто без жодного впливу Тимошенко. І хоча прокуратура, СБУ і суди не знайшли потім жодних доказів корумпованості Порошенка, Трєт’якова і Мартиненка - на їх публічній політичній кар’єрі можна сміливо ставити жирний біло-червоний хрест, трохи схожий на серце чи "галочку" с бюлетені. Саме тоді Юлія Володимирівна почала розкручувати тему "любих друзів", і ні разу за станні пів-року не зрадила цій своїй тактиці методичного "мочилова" оточення Ющенка. Поки рейтинг Ющенка у народі високий, Юлія Володимирівна, буде усіляко підкресювати прихильність до нього особисто, але усіляко шпиняти "любих друзів". Ще пара таких скандалів - і від "оточення Ющенка" не залишиться й одної-двох осіб, яких би Ющенко міг призначити на відповідальні посади, не вляпавшись при цьому у багно підозр у корупції.

Далі більше. Рейтинг Тимошенко-прем’єра буде зростати не менш активно, ніж рейтинг Тимошенко-опозиціонера (дякувати, уваги телекамер ніколи не бракуватиме). "Нецікаві" люди Ющенка поступово вимиватимуться з державних посад, на їх місця будуть приходити люди Тимошенко, нехай і не такі професійні, але "свої" і "цікаві" – вмілі у публічному освітленні своїх дій і останніх подій у державі. А у НСНУ-шників з публічністю проблеми як були завжди, так і залишилися понині. Такох неважко буде "допомогти" телеканалам більше "симпатизувати" Кабміну і його головіа. Навіть не потрібні будуть, навіть, ні цензура, ні корупція - є і більш "чисті" схеми. Наприклад, Кабмін красиво і чесно віддає НЗФ Коломойському, а вдячний Коломойский - абсолютно легально купує "1+1" до наступних виборів, і його вдячність починає просто аж випромінюватися з екранів загальнонаціонального телеканалу.

Результат для Ющенка і НСНУ - майже той самий: занальнонаціональної ганьби вже не буде, навіть буде "почесне" третьє місце на парламентських, а голове - на президентських виборах 2009 року (після Тимошенко і Януковича). Юлія Володимирівна - ще публічно на прощання поцілує його перед телекамерами, поплескає по плечу: "Ти ж не образився, Вітя?! Все по-чесному..."

Ось такий Ющенко має вибір. І в тому, і в іншому випадку – поступова політична смерть. І в тому, і в іншому випадку, поступове скорочення впливу на процеси в державі. Навіть терміни "настання кінця" як в одному, так і в іншому випадку - майже однакові. Дещо відрізняються тільки соціально-економічні наслідки для держави і умови персональної пенсії. Такий вже закон історій: "месія" завжди має стати жертвою (навіть, якщо його беруть у "лапки"). А надія, що його мине "сія чаша", – то лише ілюзія...

Відповіді

 • 2006.05.03 | andriko

  Дивно

  Кого вибирали президентом України? Чому вибирали? За що голосували? Останнім часом сильно помінялися "цінності"? Хто зараз керує державою? Чому Ви взагалі це написали?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.03 | Сергій Кабуд

   виглядає що Ющенко надурив країну скориставшися патріотичною

   риторикою

   він має за це заплатити, це 50 міліонів обдурених.

   Ющенко вже зараз є політичний труп, безініціативний, не здатний на лідерство, клоун
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.03 | andriko

    Все одно - дивно :)

    Я не поділяю Ваш погляд на ситуацію, але (!!!) откровення багатьох прихильників все ще діючого все ще президента - дивують, мо' вони намагаються виправдати "каркання" мацковскіх паліттехнолагов доби ПР - "ви єшо пожалєєтє"???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.03 | Сергій Кабуд

     думаю Ющ і був таким а ще після отруєння і від ейфорії 2004

     дещо розгубився і не відбувся лідером нації. Це факт. Ющенко мав має і буде мати значні повноваження якими він міг би користатися для реформування системи, але цього не зробив. Нічого не зробив.


     Він в будьякий момент може стати лідером якщо хоче і здатний. всі умови залишилися.Так(! :) ), це буде важко і конфліктно і можливо дуже небеспечно для нього і його дітей, але це єдиний вихід якщо він не збирається назавжди лежати в політичній домовини і роскладатися на атоми як це зараз з ним відбувається вже другий рік.
  • 2006.05.03 | Dworkin

   Я це написав не для того...

   andriko пише:
   > Кого вибирали президентом України? Чому вибирали? За що голосували? Останнім часом сильно помінялися "цінності"? Хто зараз керує державою? Чому Ви взагалі це написали?

   Я це написав не для того, щоб нав"язувати читачеві відповіді на ці птання. А скоріше, щоб кожен ними задався і сам на них відповів. Судячи з реакції (Вашої і не тільки) - написав правильно :)
 • 2006.05.03 | Мартинюк

  Це "траєкторія" Коштуніци.

  А може й не траєкторія а політична технологія по повільному виштовхуванню з політики тих хто в якийсь момент став національним авторитетом.

  До речі Ви звідкись це передрукували чи написали самі?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.03 | Сергій Кабуд

   я б до статтів це втулив?(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.03 | Мартинюк

    То ж треба впевнитися в тому хто автор

    Бо в заголовку стоїть знак передруку (/)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.03 | Сергій Кабуд

     то знак статті, думаю пан Дворкін написав сам, він може

     там ще й помилки які свідчать що не вичитувалося
  • 2006.05.03 | Dworkin

   Писав я. (-)

   Мартинюк пише:
   > До речі Ви звідкись це передрукували чи написали самі?
  • 2006.05.04 | технолог

   Re: Це "траєкторія" Коштуніци.

   Мартинюк пише:
   > А може й не траєкторія а політична технологія по повільному виштовхуванню з політики тих хто в якийсь момент став національним авторитетом.
   Не треба шукати чоловічі яйця у чоловічій кімнаті, якщо їх там немає.
   Яка там технологія, якщо людина банально обісралась та мовчить, як у тому анекдоті про те, ким буде немовля...
   За рік не виявилось ніякої людської гідності, все віддалося на розграбування кумам, які навіть уявити собі не змогли, що вони обрані на 5 років, почали відразу нахабно і брудно розхапувати країну.
   Навіть інстинкт самозбереження не зпрацював...
   От і отримали - рік тому 60% довіри владі, а потому - 13%, при цьому відкиньте ті декілька відсотків, які голосують за владу за традицією, отоді буде реальна підтримка на рівні виборчого бар'єру...
   І навіть на те, щоб вести себе по-людськи після поразки, не хватає ні гідності, ні розуму, ні елементарної пристойності...
   Політична сила, яка прийшла до фінішу виборів третьою, за всіма канонами, мовчить у тряпочку та низенько кланяється своїм союзникам, які запрошують у коаліцію, а не кишки мотає всій країні.
   Кому хто подобається чи не подобається треба було розповідати до 26 березня 2006 року, а тепер будемо приймати результати голосування такими, якими вони є.
   І трошки треба думати, що робити далі...
   >
   > До речі Ви звідкись це передрукували чи написали самі?
 • 2006.05.03 | пан Roller

  Все верно. Чем раньше ,тем лучше. У каждого есть два выстрела(-)

 • 2006.05.03 | Tarasevych

  В Ющенка є ще один варіант - не робити ЮВТ прем'єром

  Я дотримуюсь думки, що найкращий вихід для всіх - це помаранчева коаліція із прем'єром від БЮТу, але не Тимошенко

  Мені здається, що це шанс на другій термін для Ющенка (чого я йому бажаю). Частиною коаліційного договору повинна бути процедура, як коаліція опрацьовує негативну інформацію про своїх членів перед оприлюдненням.

  Трошки гірший варіант - це тримати статус-кво протягом року - двох, а потім переобрати парламент
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | SpokusXalepniy

   Начертанный план Дворкина плох только одним...

   Он плох тем, что его прекрасно понимают и осознают в аапарате президента. Да и сам он - президент - всё понимает.
   В этом смысле, если бы будущее зависело от него самого, от Ющенко, то конечно же он выбрал бы путь объединения с БЮТ и Морозом.

   И совсем не потому, что тихая, спокойная президентская смерть лучше позорной (если переметнуться к ПРУ).
   Совсем не из-за этого. Просто сделать окончательный и решительный шаг, вступив в Регионы, влечет за собой обязательно и второй пункт - стать новым Кучмой. А этого он не может, т.к. личные - "тряпичные" - качества не позволяют.

   Итак. И хочется, и колется... туда - нельзя, а сюда - мама не даёт.

   Есть ещё третий, не менее плачевный выход. Он всем известный.
   Идти на коалицию с Юлей-премьером, выбить для себя ВСЕ силовые ведомства, а потом начать топить премьера как не топила ещё ни одна оппозиция. Вот здесь ветер с Востока нам поможет. ПРУ будет занята настоящим делом, для крутых парней, а всю инфу, то есть за информационное обеспечение - будет отвечать президент с НСНУ.

   Тогда выходит вариант, который для Юли по-круче Кучмы будет.

   Ирония судьбы заключается в том, что они все вместе - крутые (по-круче Кучмы, которые) - всё равно начинают писать кипятком в алебастр, когда им на ушко произносят слово "Тимошенко". Потому что их инстинкт самосохранения подсказывает, что их же собственный опыт политической борьбы, если его применить против Юли, каждый раз даёт сбои. Никак не удаётся предвидеть что ещё она затеяла. А неизвестность - вселяет ужас. :)

   Но всё же... этот последний шанс они попробуют воплотить в жизнь. А тут и настоящие цены на газ от России подоспеют... Что ни говори - есть шанс.

   P.S.
   Особенно в восторге будет народ. Когда ещё увидишь такое - чтобы президент с командой + силовики + оппозиция работали против своего премьера?!

   P.P.S.
   Смешно, но ведь и Юля всё это понимает. И естьже в конце концов предел человеческих возможностей. Лезть с ножом на паровоз... Она же не мечтатель. Она прагматик.
   Поэтому, думаю, что она может продать себя (как премьера) за две должности силовиков (Генпрокурор и начальник СБУ) при условии, что главным милиционером остаётся Луценко.
   Вот это будет в нынешней обстановке примерно равный обмен.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | Сергій Кабуд

    не розуміють вони нічого. низький рівень. це факти

    Юля так само чмо з управлінців.

    Нам важко собі уявити що в тих головах, вони уроди всі були.
    А зараз додалося ще й жадоба міліардів, а в Юлі може справжнє прагнення влади з людським обличчям.

    Але суть така, що голови їхні працюють фігово, особливо на стороні Ющенка купка інтелектуальних невдах

    Цікаво що серед причин заміни посла США в Україну називають

    НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ посольства яка проявилася в

    1. значно завишеної оцінками посольства популярноссті Ющенка як кандидата в президенти а також

    2. посольство Хербста не інформувало Вашінгтон адекватно про політичну активність народу України, яка кульмінувала під час Помаранчової революції


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua