МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відозва НРУ щодо злочину проти кримськотатарського народу

05/17/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У ці дні виповнюються 62 роки з дня кульмінації вчинення злочину проти кримськотатарського народу з боку комуністичної влади - насильницької депортації кримських татар з історичної батьківщини. З півострова було депортовано 200 тисяч кримських татар. Через місяць така ж доля спіткала місцевих болгар, вірмен, греків — всього 38 тисяч осіб. Ще раніше, у 1941 році, виселили з Криму 50 тисяч німців, які тут проживали півтора століття.

Незалежна українська держава відновила справедливість – кримські татари отримали можливість повернутися на свою історичну батьківщину.

Але й до цього часу держава не змогла остаточно розв'язати питання, пов'язані з поверненням кримських татар на рідні землі. Пекучою залишається ціла низка невирішених політико-правових і соціально-економічних проблем, пов’язаних з облаштуванням та відновленням прав депортованих.

Так і не ухвалено базового закону, направленого на повне відновлення політичних, економічних та культурних прав кримськотатарського народу. Відсутність законодавчого врегулювання проблем кримськотатарського населення не вирішує сукупність наслідків, пов'язаних зі злочинною депортацією 1944 року.

Залишається вибухонебезпечною ситуація навколо наділення репатріантів землею. Попри те, кримські татари складають більш ніж чверть сільського населення АРК, у Земельному кодексі України складні аспекти кримськотатарської проблеми не враховано. Для індивідуального будівництва житла виділено менше половини земельних ділянок від потреби.

Проблемою залишається збереження національної спадщини та відродження культури кримських татар. Люди фактично позбавлені у достатній мірі засобів масової інформації, книжок і підручників на рідній мові, в порушення Конституції АРК, владою автономії не забезпечене навіть право на освіту кримськотатарських дітей рідною мовою.

В той же час, ряд політичних сил у Криму, замість консолідації кримської спільноти задля розвитку регіону, штучно створюють напругу в суспільстві, спекулюючи на специфічних місцевих умовах. Більше того, не рідко доводиться чути в окремих «політиканів», і не завжди – громадян України, відверті заяви сепаратистського характеру.

Враховуючі складність проблеми адаптації репатріантів, Народний Рух України неухильно домагатиметься розробки та прийняття Верховною Радою України нормативних актів, які б враховували їх інтереси та вирішували проблеми політико-правового, соціально-економічного та культурного характеру.

Ми вважаємо, що історична пам’ять про криваве лихоліття, через яке пройшли депортовані народи, повинна застерігати всіх нас від безвідповідальних спроб протиставлення інтересів різних груп населення.

В українському суспільстві мають назавжди усталитись демократичний устрій та належна повага до таких соціальних цінностей, як життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека до співвітчизників, незалежно від етнічного походження та конфесії.
Рух упевнений, що, усвідомивши трагічність минулого, всі люди, які проживають на Кримському півострові, об'єднаються в своїй вірі в краще майбутнє, в прагненні побудувати суспільство, де не буде місця міжнаціональному розбратові, ворожнечі та беззаконню.

Голова Народного Руху України Борис ТАРАСЮК
18 травня 2006 р.
м. Київ

Відповіді

 • 2006.05.17 | Рудий Панько

  Re: Відозва НРУ щодо злочину проти кримськотатарського народу

  От дуже мене таки цікавить, яке право має кримсько-татарський народ на землю, що омита кровю та сльозами українських полонених і рабів, яких нащадки сьогоднішніх "безземельних", зганяли з усієї України до свого поганського Кримського Хамства. Колись вимели тую наволочь зі Криму, а вона тепер знову хоче повернутись?!

  Може все ж таки будемо поважати гідність українськго народу, і поверенемо кримських татар на їх "этнічні землі" - у Сибір, куди їх так вдало відправив Сталін.

  Якщо є якась історична справедливість, то вона у тому, щоб кримсько-татарський народ продовжував спокутувати свої гріхи перед українським народом десь на теренах Сибірщини, а не відкривав грабіжницікі готелі у Криму.

  А говорити за те, що сьогоднішні татари "білі і пухнасті" - може або дурень, або сволота. Це так само, як говорити за чесноти пана Януковича і про те, що зараз це демократ та порядна людина.

  ..тьху.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.17 | ОРИШКА

   Re: Відозва НРУ щодо злочину проти кримськотатарського народу

   Рудий Панько, якого хріна роздуваєте ворожнечу? Яким це чином сьогодняшні люди винні у тиренні Роксолан? Що, клепки повибивало? Такі дурні речі і провокують вякі зі сходу України. Язика помийте.
  • 2006.05.17 | Tatarchuk

   Re: або дурень, або сволота

   Рудий Панько пише:
   > От дуже мене таки цікавить, яке право має кримсько-татарський народ на землю, що омита кровю та сльозами українських полонених і рабів, яких нащадки сьогоднішніх "безземельних", зганяли з усієї України до свого поганського Кримського Хамства. Колись вимели тую наволочь зі Криму, а вона тепер знову хоче повернутись?!

   Рудий пАнко, мені дуже шкода. Османська імперія і справді мала в нас в Кафі переваолчний пункт, та торгували вони там всіма полоняними без розбору - поляками, угорцями, черкесами та німцями також. То ви йдіть до всіх тих та домовьтеся з ними, на які частки поділити наши "борги". До речі, ми вам навіть будемо виплачувати репарації - навіть джерелоназову. Отже, держава Україна, Узбекістан та РФ на трьох сплачують кожному колись депортованому ПЯТЬ гривень на місяць. Це ж цілий долар. Ми кримчани охоче скинемо кожен по тому грошику аби вилікувати персонально Вас у Ваший улюбленій кліниці.

   > Може все ж таки будемо поважати гідність українськго народу, і поверенемо кримських татар на їх "этнічні землі" - у Сибір, куди їх так вдало відправив Сталін.

   Перепрошую Рудий Панко, - це входить до того ж курсу лікування, - ми згодні всім Кримом туди поїхати. але ж ви як генератор ідеї маєте поїхати туди пешим та пересвідчится, чи все там нормально, чи достатньо нам там буде погано. Гадаю, що років десять Вам особисто б вистачило, бо все що зверху - то вже не по ваший психіці, не витримали б.

   > Якщо є якась історична справедливість, то вона у тому, щоб кримсько-татарський народ продовжував спокутувати свої гріхи перед українським народом десь на теренах Сибірщини, а не відкривав грабіжницікі готелі у Криму.

   Молодец. Красавець. Грабіжницькі готелі в Криму - в руки кримськотатарського народу. Ваши б слова та вашому богові довухів.

   > А говорити за те, що сьогоднішні татари "білі і пухнасті" - може або дурень, або сволота. Це так само, як говорити за чесноти пана Януковича і про те, що зараз це демократ та порядна людина.

   Ну то проявіть вже всій інтелект до кінця і скажить, що ми не білі і пухнасті, а чорні та лисі. (Це так само буде точно як ваши думки про Януковича)

   > ..тьху.

   Ще які звуки життєдіяльності можете продукувати?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua