МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конкретное предложение по языку для госслужащих

06/02/2006 | Kohoutek
Чтобы не было никакой предвзятости. Все госслужащие обязаны знать госязык (в т.ч. военнослужащие сверхсрочной службы, сотрудники МВД, налоговой администрации, милиции, СБУ и т.д.). В стране уже создаётся независимая система тестирования - в этом году проводится эксперимент, а в ближайшем будущем минобраз обещает сделать тестирование обязательным и всеобщим. Вот в рамках этого самого тестирования (анонимного, беспристрастного) необходимо проверять и знание госязыка для принятых на госслужбу - от налогового инспектора до премьер-министра включительно. В мае месяце ежегодно каждый новопринятый на службу обязан сдать тест. Тот, кто не наберёт баллов хотя бы на "удовлетворительно", получает возможность пересдать на следующем тестировании, через год. Тот, кто не сдаст во второй раз, увольняется за профнепригодность. Тот, кто уже сдал этот тест по окончании школы или при поступлении в ВУЗ, освобождается от повторного тестирования, кроме случаев переаттестации. Ничего нового придумывать не надо, всё делается точно так же, как для выпускников школ, в те же сроки.

Там, где введён региональный язык, местные советы могут обязать служащих местного уровня сдать тесты и по этому языку.

Лица, занимающие выборные должности (депутаты, мэры, президент), не подлежат обязательному тестированию.

Відповіді

 • 2006.06.02 | Tatarchuk

  Підтримую та пропоную також

  Для держслужбовців - ввести оклад 100% як оплату праці людини, яка володіє державною мовою (в регіонах також регіональною/ними). Коли людина не володіє мовою, то 25% або 50% окладу надається його спеціальному замові який веде прийом та заповнює папірці на державній мові. Звісно ж, що вичитувати ту сумму з окладу профнепригодного чиновника.
  А також - премії взагалі не надавати за умови неволодіння мовою.
  До речі, це не моя знахідка. а швейцарська практика (там в них фізично мало хто може всі чотири мови справно знати).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | шкіпер

   Re: Підтримую та пропоную також

   Це по-перше задатно складно, по-друге - не має сенсу. Бо держслужбовець ПОВИНЕН володіти державною мовою. Якщо він нею не володіє, він має час на вдосконалення своїх знать. Но для чього людину надо заохочювати, а не штрафувати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Tatarchuk

    Re: Підтримую та пропоную також

    шкіпер пише:
    > Це по-перше задатно складно,

    Це дуже просто. Людина сама формує власну зарплату через власні мовні амбиції або здібності. Виявлено, що знання кількох мов дає інтелектуальні преференції. Отже, розумніши (хоч трохи) будуть заробляти більше (хоч трохи) ;)

    > по-друге - не має сенсу. Бо держслужбовець ПОВИНЕН володіти державною мовою. Якщо він нею не володіє, він має час на вдосконалення своїх знать. Но для чього людину надо заохочювати, а не штрафувати.

    Самі собі протирічите. Оклад виплачують коли людина на 100% відповідає вимогам. Штрафування і є нормою, яка передає надлишок коштів за те, чого людина не вміє, тому, хто вміє це робити за неї.


    От якби я пропонував сплачувати премії за знання - то було б заохочення. (До речі, це я теж пропоную).

    Кушнарьов теж недавно сказанув: "от якби доплачували за знання української, то її б вже весь ПІСУАР вивчив" :) Може, так і зробити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | шкіпер

     Re: Підтримую та пропоную також

     Tatarchuk пише:
     > шкіпер пише:
     > > Це по-перше задатно складно,
     >
     > Це дуже просто. Людина сама формує власну зарплату через власні мовні амбиції або здібності.

     Я про справжне життя, а не про уявне. По-перше це буде важно адмініструвати. По друге - куди подіти толмачя, через 2-3 місяці, коли чиновник скаже, що вже оволодів мовою в достатньому для роботи обсязі? Маячня це, як на мене.

     Заохочити можно влаштування навчання. Штрафи нам до чього? Ви збираетесь через це поповнювати бюджет? ;) Якщо не зміг вивчити, не штрафи повинен платити, а звільнити місце.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | Tatarchuk

      Re: Підтримую та пропоную також

      шкіпер пише:
      > Я про справжне життя, а не про уявне. По-перше це буде важно адмініструвати. По друге - куди подіти толмачя, через 2-3 місяці, коли чиновник скаже, що вже оволодів мовою в достатньому для роботи обсязі? Маячня це, як на мене.

      А він никуди і не піде, бо його патрон так і не вивчить "ту кляту мову" ;) адже він сплачує такий собі налог (це не штраф) за те, що "я вот сколько лєт живу, нікахда єйо не понімал і понімать не буду". В мусульман колись був такий собі закят - податок за те, що не збираєшся жити по шаріату :)

      > Заохочити можно влаштування навчання. Штрафи нам до чього? Ви збираетесь через це поповнювати бюджет? ;) Якщо не зміг вивчити, не штрафи повинен платити, а звільнити місце.

      Оте і буде справжньою ідеаліазцією. В кожному конкретному випадку вам казатимуть6 "так, іван петорвіч не знає мови та не збирається її вчити, але він є дуже цінний кадр, папа в нього був дуже сильний кадр та ваапчє йому до пенсії трохи залишилося, всєго пять лєт какіх-то".
      Друга відговорка буде - "замінити не нак кого".
 • 2006.06.02 | Albes

  А вот и не выйдет :)

  И знаете почему ?
  Потому, что наши правители и суды не считают военнослужащих и работников милиции "госслужащими". Более того, они их вообще считают рабами даже без права на труд в нарушение ст. 43 Конституции Украины.
  Не верите ?
  Можете посмотреть Постанову ВСУ № 13 1999 года. А могу и решения нескольких судов выложить (последнее такое решение было принято Апелляционным судом Одесской области 23 мая 2006 года по делу Пенова к В/ч А-3571).
  Правда, боюсь их комментировать. Боюсь, что не сдержусь и выскажу об этих судьях всю правду без прикрас. И меня забанят на ВФ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | Хвізик

   кляті модератори. геть залякали чоловіка

   > Можете посмотреть Постанову ВСУ № 13 1999 года. А могу и решения нескольких судов выложить. Правда, боюсь их комментировать. Боюсь, что не сдержусь и выскажу об этих судьях всю правду без прикрас. И меня забанят на ВФ.
 • 2006.06.02 | Мтм

  Повна хвігня.

  Не згодний з вами. В Києві практично всі знають українську мову (при цьому в побуті користуються російською). У Львові кого тестувати?????Може в Луганську і треба вводити тестування....але....по-перше, це додаткові гроші з бюджету, а, по-друге, з цим буде повна профанація, тестування буде нагодою отримати додаткові хабарі тим, хто тестує. Достатньо того, як у нас на права водія здають.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | Tatarchuk

   Re: Повна хвігня.

   Нехай здає іспити в прямому ефірі.
   Це буде чудесне ток-шоу з величезною аудиторією та купою реклами. Кожний захоче побачити, як його мер або начвідділснабкультурмасроботпросвєтответствработнік мучається, шарить очима та дістає шпаркгалки :lol:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Мтм

    Re: Повна хвігня.

    Ви кого маєте на увазі?
    Що стосується пересічних держслужбовців, то їм треба, як полякам, проходити практику десь в ЄС у масовому порядку, як працювати з "людями", або тестуватися на відсутність хамства, агресивності і вміння ввічливо всміхатися відвідувачам і підлеглим.
    А мучитися у нас буде той, кого треба буде отім "начвідділам" випихнути, або з кого буде треба щось здерти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Tatarchuk

     а також іспити на комунікативність та дізлексику

 • 2006.06.02 | ЧитачНеСлухач

  Замало знати... треба тим і користуватись...

  Від того, що клерк (взагалі-то, там десь, для тестування) знає українську на "задовільно" - не є ні холодно, ні тепло... якщо прийшовши до цього "знатока" в справі, не отримаю "обслуговування" відповідною мовою.
  Замало ЗНАТИ правила дорожнього руху, їх треба б і ВИКОНУВАТИ.
 • 2006.06.02 | Sych

  Чьот я нє понял останній абзац. Пояснітє логіку пліз.(-)

  Kohoutek пише:

  > Лица, занимающие выборные должности (депутаты, мэры, президент), не подлежат обязательному тестированию.
 • 2006.06.03 | пан Roller

  Язык гослужащих треба проверять ЖОПА-й.. (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua