МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Несподіване застосування розподілених мережевих технологій

06/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Губернатор штату Техас (США) запропонував поставити на кордоні телекамери, підключені до інтернету. Будь-яка людина зможе спостерігати, що відбувається в прикордонній зоні і подзвонити в поліцію по спеціальному безплатному номеру, коли що-небудь здасться підозрілим.

Ця ініціатива належить до низки заходів по зміцненню кордону і боротьбі з нелегальною міграцією, які зараз вживаються в США. Крім законодавчих проектів, групи добровольців патрулюють кордон і зводять загорожу на території приватних ранчо.

Телекамери з загальним доступом - це нова поліцейська технологія. Раніше повідомлялося про аналогічний проект в Лондоні (Велика Британія). На відміну від техаського проекту, там зображення з камер спостережень на вулицях міста буде транслюватися по спеціальній телевізійній кабельній мережі. Лондонці, які приймають цей телеканал, можуть дзвонити в поліцію в разі порушень чи злочинів, які вони помітили. Перевага нової технології в тому, що значно збільшується кількість спостерігачів і стає можливим в реальному часі слідкувати за подіями в цілому місті (зараз це роблять охоронці в основному охоронці закладів з допомогою кількох камер, які знімають околиці будинку чи торговий зал). Лондон відомий як єдине велике місто в світі, де масово використовуються камери спостереження на вулицях.

Крім очевидних переваг, оглядачі відзначають не менш очевидні недоліки тотального масового спостереження. Перш за все, страждає приватність окремого законослухняного громадянина: всі його переміщення, скажімо, між барами чи квартирами коханок стають більш доступними для всіх бажаючих. На свій захист техасці кажуть, що їхній проект, на відміну від лондонського, спрямований на зовнішню безпеку країни. З іншого боку, ніхто не дає гарантій, що як тільки технологія буде відпрацьована, вона не почне використовуватись і всередині країни, наблизивши антиутопію про тотальну поліцейську державу. Також частина оглядачів вважає, що зросте ксенофобія: всі сидять і шукають на екрані мексиканця.

Ще з іншого боку, подібні технології можуть стати основою для самоорганізованих мереж: коли "в разі чого" люди дзвонять не (тільки) в поліцію як в єдиний центр, а задіюють мережеві засоби реакції.

Відповіді

 • 2006.06.04 | stefan

  нмд при використанні веб-камер

  чи то на кордоні, чи в місті - якщо громадськість слідкує за порядком.
  це набагато більше плюсів, ніж мінусів(бари, коханки та ін.)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.04 | afterstep

   Особливо важливо відслідковувати коханок...

   На хвильку задумайтеся - які ресурси потрібні для трансляції прикордонної зони?
   Чи не простіше пересадити 3/4 депутатів, що мають там свої митниці, - і державі прибуток від конфіскованого майна, і решта боятимуться?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua