МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Таки спрацювали! Журналіст Юрій Чумак добився в суді

06/08/2006 | Тестер
Журналіст виграв у Ющенка три гривні
www.ПРАВДА.com.ua, 08.06.2006, 10:33
Журналіст Юрій Чумак добився в суді визнання неправомірними дій президента Віктора Ющенка щодо невчасного надання інформації.

Про це повідомляє 5 канал.

Суд визнав неправомірною бездіяльність Ющенка у тому, що він вчасно не відповів журналісту на прохання надати назви і вихідні дані документів, на яких чинний і попередній президенти поставили гриф "Не для друку".


Суд зобов'язав виплатити з державного бюджету 3 гривні 40 копійок. Саме таку суму зазначив у позові журналіст.

Однак представник мас-медіа не задоволений і має намір подавати позов до Апеляційного суду, бо все-таки хоче отримати назви закритих документів.

В Україні існує правозахисний альянс Майдан, який 10 років веде кампанію за розкриття всіх незаконно засекречених офіційних документів.

За нової влади правозахисники добились оприлюднення назв спочатку 96 постанов уряду Януковича, а відтак 295 актів всіх урядів України починаючи з 2001 року.

Правозахисники відзначають, що, якщо президент Кучма видав близько 900 актів з таким грифом, прем`єр Янукович близько ста, то президент Ющенко 44, прем`єр Тимошенко 15, прем`єр Єхануров жодного.

Правозахисники домоглися також офіційного визнання Мін`юстом протиправності обмежувальних грифів, не передбачених закододавством.

Українська правда


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua