МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дідовщина

06/14/2006 | Костянтин Климчук
Не заросте бур'яном народна пам'ять.

В Фастівському районі існує традиція – на свято Трійці вшанувати пам'ять Січових Стрільців, полеглих в боях за незалежність України. Їхня могила знаходиться в селі Дідовщина, неподалік від Фастова.
Цього року схилити голову перед героями нашої держави приїхали представники місцевої станиці ОУН-УПА та делегація з Білої Церкви в складі Української Народної Партії та інших політичних сил та громадських організацій. В тихому куточку місцевого цвинтарю приспустилися в скорботі державні і партійні прапори. Священники греко-католицької церкви відправили панахиду по загиблим воякам, які поклали своє життя на вівтар Вітчизни. Після відправи розпочався жалобний мітинг. Ведучий мітингу пан Володимир Підопригора розказав про започаткування цієї традиції, голова Фастівської станиці політичних репресованих пан Іван Приступа розповів як була знайдена могила невідомих героїв. Всі присутні були обурені тим, що на цьому заході були відсутні представники місцевої влади а також керівники Фастівського району, на даному факті загострив увагу голова БМО УНП Олександр Мельник. Директор фастівського музею на колесах пан Анатолій Корчак закликав до єдності в боротьбі за українську ідею. Голова Білоцерківської МГО „Молода Просвіта” Костянтин Климчук розказав про відновлення могил Січових Стрільців на території Республіки Польща, в яких брали участь білоцерківці, а також зазначив про необхідність пошуку і відновленню цих святих для кожного українця місць. Керівник Білоцерківського ВУТ „Просвіта” поет Володимир Іванців прочитав вірш, присвячений всім загиблим героям України. Закінчився мітинг виконанням патріотичних пісень і гімном України.
Сьогодні, коли піднімають голови промосковські реваншисти, коли на сході і півдні нашої держави приймаються протизаконні рішення про статус російської мови, коли влада в Криму фактично вже не належить Україні, нам необхідно брати приклад з видатних і невідомих борців за незалежність нашого краю й зробити все, щоб Україна не зникла з мапи світу.

Голова Білоцерківської „Молодої Просвіти” Костянтин Климчук


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua