МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міністерство освіти України анулює ліцензії 20-22 приватних ВНЗ

06/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Міністерство освіти та науки України найближчим часом має намір анулювати ліцензії в 20-22 приватних ВНЗ, що здійснюють неякісне навчання студентів. Про це на прес-конференції в Києві заявив в.о. міністра науки та освіти Станіслав Ніколаєнко.

"Якщо університет перебуває в одній кімнаті й при цьому навчає 3 тис. студентів, то цей ВНЗ працювати не буде. Не можна обманювати батьків, які платять гроші", - сказав він.

"Нещодавно анулювали ліцензію ВНЗ, в якому на кафедрі права викладали 20 осіб. З них лише 1 був юрист, інші - зоотехніки, лікарі й так далі. Після закриття ВНЗ викладачі влаштовували пікети та писали скарги до ООН, але ми вважаємо, що такого в країні бути не повинно", - додав Ніколаєнко.

За його словами, останнім часом на Україні були позбавлені ліцензії більше 100 приватних ВНЗ.

А під час звіту про свою діяльність на посаді міністра Станіслав Ніколаєнко заявив, що у вищих навчальних закладах України рівень корупції за останні два роки знизився до 9,7% з 23%.

"Серйозним кроком для зниження корупції став перехід на систему з використанням тестових технологій. Крім того, додатковим фактором зниження корупції стане зовнішнє тестування випускників середніх шкіл", - сказав Ніколаєнко. Разом з тим в.о. міністра відзначив, що в боротьбі з корупцією Міністерство освіти та науки не грає визначальної ролі.

"Працює система Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України. В 2005 році за фактом корупції у ВНЗ було порушено 350 справ. Скільки справ доведено до суду - це питання прокуратури", - пояснив він.

Крім того, на думку Ніколаєнко, зниженню рівня корумпованості у вищих навчальних закладах сприяли апеляційні та громадсько-контрольні комісії. "Істотним фактором в цій сфері може стати й створення студентського самоврядування. Я звертаюся до батьків - не давайте та не платіть хабарів. Це теж дозволить не стимулювати розвиток корупції", - підкреслив в.о. міністра освіти та науки України.

Освітній портал

Відповіді

  • 2006.06.16 | star

    Ставки в міністерстві зростають :)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua