МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І чому ми ніяк не можемо помітити успіхів міліції?

06/22/2006 | Майдан-ІНФОРМ
За повідомленням Департаменту ДСБЕЗ, від початку року в учбових закладах України виявлено 356 злочинів у сфері службової діяльності, у т.ч понад 170 злочинів, пов’язаних з хабарнитцвом. Задокументовані суми отриманих посадовцями-освітянами хабарів – від 100 доларів США до кількох тисяч ЄВРО.

Повідомляється, що в результаті проведених оперативно-розшукових заходів з попередження та викриття фактів хабарництва у навчальних закладах держави працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України протягом минулого тижня затримали за хабарництво низку службовців ВУЗів та середніх-спеціальних закладів.

Зокрема, за вчинення хабарництва порушені кримінальні справи:

- стосовно завідуючого однієї з кафедр Харківської державної зооветиринарної академії, який вимагав і отримав хабара в сумі 2 тисячі доларів США за “допомогу” у вступі до академії;

- викладача Сумського державного університет, який отримав від 24 студентів хабарі за зарахування контрольних робіт та виставлення позитивних оцінок на екзамені;

- старшого викладача Тернопільського державного педагогічного університету – від 23 студентів-заочників за успішну здачу державного екзамену.

Аналогічні факти задокументовано оперативниками ДСБЕЗ у Вінницькому державному аграрному університеті та Мелітопольській технічній школі Державного комітету України по водному господарству. За даними фактами порушено кримінальні справи.

Залишається загадкою, чому за дивним збігом обставин, попри всю нашу активність та повідомлення до міліції, нам ніяк не вдається стати свідками успішної роботи правоохоронців, торжества справедливості і т. ін.

Наприклад, 20 лютого 2006 року ми повідомили, що в Київському національному університеті культури і мистецтв за хабарництво заарештовано два проректори – Іван Штефан та Олександр Скнарь. У першого докази хабарництва знайшли у кабінеті. Обидва побували у СІЗО. Однак через місяць повернулися на свої робочі місця. Олександр Скнарь так і займає посаду проректора, Івана Штефана перевели на трохи нижчу посаду. Він тепер очолює один з інститутів в системі КНУКіМ.

Тим часом в “Кульку” процвітає хабарництво, яке приймає неприховані форми як під час вступного, так і під час навчального процесу, коли кожен бажаючий студент може через декана купити собі сесію. Однак, після того, як “співочий ректор” Михайло Поплавський влаштував розслідування, яким чином інформація про арешт його проректорів потрапила на “Майдан”, а студенти побачили після цього щасливе повернення Івана Штефана, якого в них на очах з закрученими за спину руками міліціонери забрали прямо з робочого місця, вони вже не хочуть допомагати правоохоронцям боротися зі злочинністю. Бо твердо переконані, що такими діями з ризиком для себе лише сприятимуть перерозподілу хабарів між викладачами та міліціонерами.

На жаль, поки що заперечення цих студентських думок ми бачимо лише у прес-релізах МВС України. Але чомусь саме наша практика з цими прес-релізами різко дисонує. Напевно, теорія ймовірності тренується саме на нас.

Відповіді

 • 2006.07.05 | Merry

  Re: І чому ми ніяк не можемо помітити успіхів міліції?

  звертаюсь до активних помічників міліції з пропозицією-краще активно "сдавать" тих,хто плате.Якщо мають гроші, нехай платять на контракті офіційно-ось така собі " чистка ".А, з якою метою ви так підло поступили з викладачами?Я навчаюсь, але ще не платила,хіба так важко вивчити?А якщо не маєш в голові розому, то навіщо "пертися"?А за таких праевдників за кутком ,як ви , нормальні студенти не мають можливості подякувати викладачам за надані знання,подарувати квіти ,бо "друзі чекають" хто на "новенького".Краще навчайтеся,а не починайте життя з закону" обгадь ближнего".Успіхів!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.05 | andriko

   О,"подякувати викладачам за надані знання" (C)(TM), продовжуйте

  • 2006.07.05 | Михайло Свистович

   Re: І чому ми ніяк не можемо помітити успіхів міліції?

   Merry пише:
   > звертаюсь до активних помічників міліції з пропозицією-краще активно "сдавать" тих,хто плате.

   Зверніться з таким проханням до тих, кому платять.

   > Якщо мають гроші, нехай платять на контракті офіційно-ось така собі " чистка ".

   Платять за оцінки, а не за навчання.

   > А, з якою метою ви так підло поступили з викладачами?

   Садити хабарників це підло?

   > А за таких праевдників за кутком ,як ви , нормальні студенти не мають можливості подякувати викладачам за надані знання,подарувати квіти ,бо "друзі чекають" хто на "новенького".

   До чого тут квіти, коли викладачі тупо виманають хабаря і занижують оцінки тим, хто не платить або завищують тим, хто платить? Коли можна взагалі не вчитись а купити сесію?

   > Краще навчайтеся

   Це до кого? Бо на Майдані всі давно вивчились.

   > а не починайте життя з закону" обгадь ближнего"

   Так це не ми, а ближній сам себе обгадив. Ми - лише дзеркало.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua