МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міністр освіти - корупціонер? (/)

06/24/2006 | NI_ZRADI
МІНІСТР ОСВІТИ — КОРУПЦІОНЕР?
Три українські видавництва «Просвіта», «Навчальна книга» та «Наш час» подали позов до Міністерства освіти. Вони стверджують, що право друкувати за державні кошти підручники для школярів отримали друкарні, наближені до міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.
За повідомленням каналу НТН, позов розглядатиметься у Шевченківському районному суді Києва.
«Ціна питання — 150 мільйонів гривень державних коштів. Позивачі вимагають повторного проведення тендеру», — зазначає канал.
За словами друкарень, це не перший такий випадок: за останні півтора року найбільшу частину держзамовлення отримало видавництво «Генеза». Зокрема, на підручник з історії для п’ятого класу із розділами про «Помаранчеву революцію».
Як відомо, раніше Рахункова палата заявляла, що із 90 мільйонів гривень для комп’ютеризації сільських шкіл більшу частину коштів Міносвіти витратило не за цільовим призначенням.
Джерело: "Українська газета Плюс"
http://ukrgazeta.plus.org.ua/article.php?ida=495

Відповіді

 • 2006.06.24 | Оцей

  Re: Міністр освіти - корупціонер? (/)

  соціаліст... Може просто помста з біку несунів за те що Мороз намагався свою золоту акцію розыграти?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.24 | igrot

   Re: Міністр освіти - корупціонер? (/)

   Питання з тендерами в МОН - то є велика проблема. Чиновники МОНУ тримають в своїх руках мільйони, якщо не мільярди на підручники, комп‘ютерну техніку, наукові дослідження тощо. І останнє слово за Міністром. Міністр залишив всіх ключових замів, а цьому одна відповідь - свої, бо керував відповідним комітетом і ...
   Прибрати ці "шпарки" - це віддати матеріальне забезпечення на регіональний рівень, як пропонував, наприклад, будучи віце-прем‘єром, Семиноженко. Зараз, коли впроваджується тестування, взагалі відмінити грифування підручників. А кошти передавати для дітей їз малозабеспечених сімей. Бо якщо порівнювати книги за новими стандартами і попередніми, то вони майже не відрізняються. При цьому є величезний попит на багато підручників, яких просто не вистачає і мова йде про старшокласників. Навіщо друкувати нові - але це приробіток для МОНУ.
 • 2006.06.25 | catko

  мороз і так поганий. але ключ "за повідомленням донецького НТН"Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua