МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до Ющенка з приводу розвалу НСНУ

06/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відкритий лист

Почесному Голові партії «Народний Союз Наша Україна»

Віктору Андрійовичу Ющенку
від громадськості Чернігівщини

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звернутись до Вас як Почесного Голови партії «Народний Союз Наша Україна» змушує нас кризова ситуація, що склалась на Чернігівщині в діяльності партійної організації.

Невдовзі після перемоги Майдану, з лютого 2005 року, в Чернігівській області почались дивні та незрозумілі дії з боку тих, хто, прикриваючись Вашим ім‘ям, посів державні керівні посади в регіоні, а пізніше, використовуючи владні важелі впливу керівні посади і в структурах нової партії «Народний Союз Наша Україна»

З того часу область охопили такі явища, як переділ бізнесу, захоплення сфер впливу в різних структурах. В цьому процесі довелось відчути беззаконня як представникам бізнесу, так і громадськості.

Все це тісно пов’язано з ситуацією, що склалася в лавах обласної організації партії «Народний Союз Наша Україна». При формуванні її структур було зроблено все, аби відсторонити активістів громадських організацій. Керівні структури НСНУ в регіоні були сформовані здебільшого з осіб, залежних в різний спосіб від обласного керівництва партії. По суті це стала штучна, «кишенькова» структура у власності обмеженого кола осіб, нової т.зв. «партноменклатури», що за фантастично короткий термін довели до різкого падіння її авторитету серед населення. Ані “партією Майдану”, ані “партією Президента” НСНУ не стала. Не стала вона і носієм та уособленням національно-демократичних прагнень українців.

Характерним є те, що під час виборів 2006 р. формування списків кандидатів в депутати всіх рівнів здебільшого відбувалося кулуарно, а місця у списках стали предметом торгів, хабарництва і корупції. Крім того обласне керівництво НСНУ з невідомих причин віддавало перевагу та підтримку то одному, то іншому кандидату в мери Чернігова від інших партій, приймаючи ці рішення кулуарно і не враховуючи думки однопартійців. В результаті таких прорахунків та непослідовності на даний час МІСТО ЗАЛИШИЛОСЬ БЕЗ МЕРА. У багатьох однопартійців виникає закономірне питання: невже в НСНУ на всю область немає ані кадрового потенціалу, ані достойних людей, щоби висунути на таку відповідальну і ключову посаду власного кандидата?

Є всі факти стверджувати, що виборча кампанія 2006 року будувалась без визначення стратегії та залучення активу громади, навіть із членів НСНУ. Результати виборів в Чернігівській області (переважно п’яті та четверті місця до рад різних рівнів) показали, що населення не довіряє партії. По суті, НСНУ програла вибори, відповідальність за що несе її керівництво.

В будь-якій відкритій структурі після цього мали б бути зроблені відповідні висновки. Проте у нас цього не відбулося. Більше того, оскільки після поразки на виборах в обласній парторганізації посилились невдоволення діями свого керівництва, було розпочато відверті «чистки» в організації. Почалися безпідставні звільнення з виконкомів активних, досвідчених працівників, тільки тому, що вони мають стійку і принципову позицію. Чим далі, такі свавілля партійного керівництва посилюються. Без попереджень та відповідних обгрунтувань фабрикуються документи на виключення зі списків кандидатів в депутати, «не свої» в будь-який спосіб виводяться з керівних структур організації.

Ми мимоволі приходимо до висновку, що по суті партії в прямому розумінні цього слова у нас не існує. Є лише привласнений обмеженим колом осіб бренд «партії Президента», який ці особи використовують для вирішення власних, приватних інтересів. Не даремно в народі НСНУ вже прозвали «партією номенклатури» та порівнюють з КПРС.

Все це змушує нас вкотре задатись питанням: а чи дійсно це та партія, яку, як ми сподівались, народив Майдан?

Це питання ми вже неодноразово задавали самі собі, та керівництву партії. Нас запевняли, що з часом все владнається, а тому не варто виносити на зовні наболілі питання в передвиборчий час, бо це зашкодить “справі Майдану”, партії та Віктору Андрійовичу. От і дочекались, що на виборах НСНУ потерпіла фактичну поразку, надана можливість реваншу антидержавницьким силам.

Ситуація на Чернігівщині, якщо не буде вчасно виправлена, може стати характерним прикладом, а може й застереженням щодо кризи в партії. Напевно саме тепер назріла потреба внутрішньопартійної дискусії щодо подальшого її розвитку. Адже від того, чи буде вчасно подолано цю кризу, залежить майбутнє „Нашої України”, а можливо і всієї країни.

З огляду на це ми звертаємось до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, як до Почесного Голови партії та нашого лідера: чи може влаштовувати така ситуація в партії, яка є зараз? Чи дійсно партія в такому стані спроможна втілити ідеали Майдану?

Два роки тому, ми, представники громадських організацій Чернігівщини, об’єдналися, щоб підтримувати Вас на виборах Президента, бо побачили і повірили, що саме Ви обраний, щоб стати мудрим провідником Українців. Що разом з патріотичними силами, молячись за свідомість Українського народу, вдасться до цього наблизитися найближчими роками. Не втрачаємо цієї віри і тепер.

Як представники громадського сектору, ми і надалі хочемо разом з Вами активно працювати задля демократичної розбудови і зміцнення України, задля розвитку регіону. Проте, ми сумніваємось, чи можливо це надалі робити в структурі партії «Народний Союз Наша Україна» при тій ситуації, що склалася тепер.

Нам дуже важливо знати, якої Ви думки, шановний Вікторе Андрійовичу, щодо такої ситуації в партії. Чи така ситуація тільки в нашій області. Саме сьогодні для нас це є вкрай важливим!

З повагою, Члени обласної організації ВО “За Україну! За Ющенка!”
та члени партії «Народний Союз Наша Україна»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua