МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поки ПР блокує Раду, Мороз руйнує коаліцію.(/)

06/29/2006 | Мартинюк
От скажіть що нема співдії у Мороза з ПР - спочатку разом нашатир лили і блокували трибуну аби не прийняли присягу конституційних суддів, тепер поки ПР барикадують двері в Раду, Мороз вирішив потоптатися по існуючих домовленостях. Цікаво сам, чи з чиєїсь намови?
Чи Морозу просто потрібна слабенька фігура на посаді голови ВР, в надії що він її колись таки і змінить?

===============================================================

Мороз просить ”Нашу Україну” замінити Порошенка


Лідер СПУ Олександр МОРОЗ просить фракцію «Наша Україна» замінити кандидатуру на посаду голови Верховної Ради України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це О.МОРОЗ заявив в інтерв`ю журналістам.

Він зазначив, що останнім часом широкого розголосу набув його виступ на загальних зборах коаліції щодо кандидатури Петра ПОРОШЕНКА на посаду голови Верховної Ради України. У зв’язку з цим О.МОРОЗ підготував заяву, яку б хотів сьогодні оприлюднити.

В заяві наголошується, що висунення кандидатури на посаду голови Верховної Ради України, згідно з розподілом сфери відповідальності у коаліційній угоді, належить виключно фракції «Наша Україна». «Це незаперечний факт і не викликає ніякого сумніву», - сказав лідер СПУ. Він також зазначив, що це підтверджує і необхідність зміцнення коаліції на принципах, погоджених БЮТ, «Нашою Україною» і СПУ.

О.МОРОЗ наголосив, що поважає П.ПОРОШЕНКА як політика і ефективного менеджера з блискучою загальною фаховою підготовкою, «він не раз це підтверджував за роки нашої співпраці, і, сподіваюсь, що мої аргументи з приводу ситуації ним будуть сприйняті, найперше, як приклад демократизації суспільних відносин в Україні».

О.МОРОЗ нагадав, що Президент України Віктор ЮЩЕНКО неодноразово наголошував на необхідності розмежування бізнесу і влади, і в цьому відношенні Соціалістична партія України підтримує Президента, оскільки це відповідає програмним засадам соціалістів. «В суспільній свідомості постать Петра ПОРОШЕНКА нерозривно пов’язана з крупним бізнесом, і це потрібно мати на увазі», - зауважив лідер соціалістів.

Також О.МОРОЗ зазначив, що вся країна пам’ятає минулорічний вересневий конфлікт, який завершився відставкою уряду Юлії ТИМОШЕНКО і голови РНБО П.ПОРОШЕНКА. На думку О.МОРОЗА, в основні цього конфлікту був суб’єктивний фактор – особистісні взаємини між двома фігурантами цього конфлікту. «Тому прихід ТИМОШЕНКО і ПОРОШЕНКА на посади відразу реанімує конфлікт, несе загрозу стабільності влади, ефективності коаліції з усіма наслідками для держави, суспільства і конкретного громадянина, дезавуювання цього конфлікту у сьогоднішній спосіб нічого не змінить в суспільній свідомості, і буде постійно присутня недовіра до влади», - сказав голова Соцпартії, додавши, що коаліція повинна цього уникнути на стадії формування структур влади.

О.МОРОЗ також зауважив, що існує ще багато ризиків призначення П.ПОРОШЕНКА на посаду голови парламенту. «Знаю, що у фракції «Наша Україна» є досить авторитетних депутатів на цю найвищу посаду, і соціалісти проголосують за неї безумовно, ще раз підтверджуючи, що єдність коаліції для нас є виключно важливою», - сказав він. Разом з тим О.МОРОЗ зауважив, що наполягання на кандидатурі П.ПОРОШЕНКА піддає сумніву позицію частини «Нашої України» щодо єдності коаліції, або існування коаліції в нинішньому форматі.

О.МОРОЗ прогнозує, що найближчі дні буде відповідь на це запитання. Він ще раз підтвердив, що його позиція залишається незмінною, і він виклав її щойно.

При цьому О.МОРОЗ зазначив, що це його позиція, і він не може сьогодні поширювати її від імені фракції. Водночас, за його словами, це питання обговорювалось на засіданні фракції, і йому здається, що у його однопартійців така ж сама позиція.

Відповідаючи на запитання журналістів, що буде, якщо «Наша Україна» не погодиться замінювати кандидатуру П.ПОРОШЕНКА, О.МОРОЗ порадив почекати, на його думку, “можливо вони і пристануть на пропозицію соціалістів”.

Відповідаючи на запитання, яка кандидатура спікера, на думку соціалістів, є найоптимальнішою, О.МОРОЗ зауважив, що це право «Нашої України»: «Яку запропонують, аби вона не була пов’язана з бізнесом і не порушувала ті принципи, на основі яких формувалася влада, коаліція, робились заяви Президента під час виборів і на Майдані, і робили ми, що передбачено нашою передвиборчою програмою», - сказав він.

Відповіді

 • 2006.06.29 | Мартинюк

  А соціалісти таки грають разом із Регіонами (л)

  УНІАН
  [29.06.2006 10:31]
  Соціалісти не хочуть голосувати в іншому приміщенні


  Завтра о 9.00 лідери фракцій Верховної Ради спробують знову домовитись щодо розблокування роботи парламенту.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це в інтерв`ю журналістам повідомив лідер СПУ Олександр МОРОЗ.

  О.МОРОЗ зазначив, що сьогодні на засіданні Тимчасової президії не вдалося узгодити позиції, а кожна сторона висловила свою аргументацію. О.МОРОЗ зауважив, що головуючий на засіданні Олександр ТУРЧИНОВ (БЮТ) вимагав, щоб Партія регіонів розблокувала парламентську трибуну, оскільки в них сьогодні немає жодних регламентних підстав для такого блокування.

  Зараз, за словами О.МОРОЗА, вся аргументація “регіоналів” будується «на домислах і чутках, і предмету для блокування немає», оскільки більшість ще навіть не почала розгляд питань, пов’язаних з призначенням керівництва парламенту і уряду.

  Лідер СПУ висловив сподівання, що, врешті-решт, буде знайдено вихід, і справа не буде доведена до розпуску парламенту. Поки що, за словами О.МОРОЗА, йде третій день 30-денного терміну, після якого Президент матиме право розпустити парламент.

  О.МОРОЗ прогнозує, що сьогодні засідання парламенту не буде.

  Він підкреслив, що соціалісти за жодних обставин не підуть до іншого приміщення і працюватимуть виключно в стінах парламенту.

  Як повідомляв УНІАН, 27 червня "регіонали" заблокували парламентську трибуну, президію, а також приміщення, де встановлені комп`ютери із системою "Рада".

  У такий спосіб опозиційні депутати протестують проти передбачуваного пакетного голосування за кандидатури на посади прем`єр-міністра і спікера.

  Відповідне голосування збираються провести сьогодні “Наша Україна”, БЮТ та Соцпартія. На пост голови парламенту висувають Петра ПОРОШЕНКА, у прем’єри - Юлію ТИМОШЕНКО.  постiйна адреса статтi:
  http://www.unian.net/ukr/news/news-159075.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua