МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Радіозвернення Ющенка

07/08/2006 | Moro
Шановні співвітчизники!

Дорога українська громадо!

Цього тижня події в парламенті показали, наскільки вразливою є українська демократія. Вразливою до політичних ігор та інтриг.

Протягом трьох місяців формування коаліції ми виробили засади нової демократичної політичної культури. Тепер вони повинні стати правилом для українських політиків.

Перед нами ще не один раз поставатимуть виклики. Супроти них, на сторожі демократії стоїть Конституція.

Я беру до відома рішення Верховної Ради про обрання спікера.

Разом з тим, я вважаю, що не може бути Голови Верховної Ради поза коаліцією. Тому я ініціював політичні консультації з усіма фракціями парламенту.

Моя позиція щодо ситуації у Верховній Раді така:

Перше. Треба відмовитися від емоцій. Депутати мають визначитись зі складом коаліції. Відповідно до законодавства, вони повинні представити її програму і формат роботи.

Мені потрібно бачити дієву коаліцію, з якою я буду працювати.

Друге. На цю більшість покладено відповідальність за ефективну роботу парламенту і уряду. Я відповідно реагуватиму на її діяльність або бездіяльність.

Третє. Для формування уряду залишається три тижні. На розгляд Президента коаліція має подати кандидатуру прем’єр-міністра. Однак я подам її в парламент лише тоді, коли буде відновлено діяльність Конституційного Суду.

Четверте. Сьогодні моя позиція залишається незмінною: реваншу кучмізму не буде. Країна рухатиметься до Європейського Союзу. Обраний внутрішньо- і зовнішньополітичний курс залишається незмінним.

Ми не звернемо зі шляху, який обрали. Наші політики вчаться тому, чого не вміли – домовлятися чесно, відкрито і відповідально.

Ми формуємо нову культуру відносин, яка закладається навіки. Тільки пройшовши цей шлях, ми можемо бути спокійні за наше майбутнє.

Стародавні римляни казали: бути мудрим – означає бачити не лише те, що поруч, але і передбачати майбутнє.

Відтак:

Україна очікує від парламенту продуктивної і результативної роботи.

Україна очікує від своїх лідерів порозуміння і конструктивного діалогу.

Я залишаюся прихильником такого діалогу.

Запрошую усі відповідальні політичні сили до його невідкладного продовження.

Дякую за увагу.

http://www.president.gov.ua/news/data/25_9311.html

Відповіді

 • 2006.07.08 | Пані

  Нормально, може отямиться нарешті...

  Це набагато краще, ніж вчорашні мямлі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | ОРИШКА

   Re: Нормально, може отямиться нарешті...

   ОБЪЯСНИТЕ, КАК он может не допустить ПМ без КС!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.08 | Moro

    Очєнь просто

    "На розгляд Президента коаліція має подати кандидатуру прем’єр-міністра. Однак я подам її в парламент лише тоді, коли буде відновлено діяльність Конституційного Суду."

    І все. Колізія? - ну звертайтесь до конституційного суду. Само того, який ви маєте затвердити спочатку.
   • 2006.07.08 | Пані

    Re: Нормально, може отямиться нарешті...

    ОРИШКА пише:
    > ОБЪЯСНИТЕ, КАК он может не допустить ПМ без КС!!!

    Елементарно. От не допустить і все. Без КС їм нема куди на нього скаржитися. А з КС він може 1. відмінити нах політреформу, 2. багато чого іще.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.08 | Shooter

     Re: Нормально, може отямиться нарешті...

     Пані пише:
     > ОРИШКА пише:
     > > ОБЪЯСНИТЕ, КАК он может не допустить ПМ без КС!!!
     >
     > Елементарно. От не допустить і все. Без КС їм нема куди на нього скаржитися. А з КС він може 1. відмінити нах політреформу, 2. багато чого іще.

     От пункт 1 - найсуттєвіший.

     І тоді можна очікувати переформатування коаліції в ВР.

     Доречі, ця вимога виглядає на дзвіночок НУшникам, які намилили лижі, падаждать чуток.
    • 2006.07.08 | SpokusXalepniy

     Отож. Елементарно.

     Пані пише:
     > ОРИШКА пише:
     > > ОБЪЯСНИТЕ, КАК он может не допустить ПМ без КС!!!
     > Елементарно. От не допустить і все. Без КС їм нема куди на нього скаржитися. А з КС він може 1. відмінити нах політреформу, 2. багато чого іще.
     Отож - елементарно: ВР оберуть прем"єра і все. Без КС президенту нема куди на них скаржитись.

     Обрання прем"єра Верховною радою без ПРОЦЕДУРНОГО (тобто - формального) подання президентом точно таке [нібито] порушення Конституції, як і відмова процедурного подання президентом обраного коаліцеєю прем"єра. Причини неподання, тобто причини порушення президентом цього процедурного питання не має значення.

     Більш того, я би сказав, що неподання президентом кандидатури від коаліції більш вагоме, ніж обрання Верховною Радою прем"єра без такого подання. Бо вони це можуть зробити у випадку, наприклад, недієздатності президента, а президент порушити процедурну норму не може ні в якому випадку. А в цьому конкретному, так ваабще! Бо це шантаж, який до того ще й створює прецедент, який подальше будуть використати в набагато більш небезбечніших обставинах.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.08 | Пані

      В Президента зараз силовики

      Так що все вирішується елементарно. Якщо вони будуть пробувати здійснювати владу нелігітимним прем`єром - то тим краще! Для прускаів буде гіршим результат перевиборів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.08 | SpokusXalepniy

       Все нібито вірно. Якщо б ще не "нібито"..

       Пані пише:
       > В Президента зараз силовики. Так що все вирішується елементарно. Якщо вони будуть пробувати здійснювати владу нелігітимним прем`єром - то тим краще! Для прускаів буде гіршим результат перевиборів.
       Для ПРУсаків будуть гіршими результати виборів? Це в порівнянні з ким? З Ющенковцями? Чи з Кім Чен Іром? Якщо друге, то я згоден.

       Легітимність вживання силових методів повиннна забезбечуватись легітимністю ДІЙ президента, за яки ці методи вживаються. Але ви, як я розумію, погодились, що нелегитимність неподання прем"єра з боку президента, така ж сама, як нелегітимність обрання прем"єра без такого подання. Тобто, в разі використання силовиків ПРАВДА не буде на боці президента, а БУДЕ на боці коаліції, бо хоч оби сторони порушують, але силові заходи вживає одна сторона (сітуація 1993р. в Москві, з Думою) - вона й відповідає за базар.

       Крім того, силовики, які зараз нібито з президентом, ще повинні виконувати його накази, окрім того, що бути разом. :) Більш того, передбачую, що вони таки будуть виконувати (!!!), але так формально, що краще було б, щоб вони порушували виконання. У вас є сумніви до таких "здібностей" з боку силовиків?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.08 | Пані

        Ніяких НІБИТО

        SpokusXalepniy пише:
        > Пані пише:
        > > В Президента зараз силовики. Так що все вирішується елементарно. Якщо вони будуть пробувати здійснювати владу нелігітимним прем`єром - то тим краще! Для прускаів буде гіршим результат перевиборів.
        > Для ПРУсаків будуть гіршими результати виборів? Це в порівнянні з ким? З Ющенковцями? Чи з Кім Чен Іром? Якщо друге, то я згоден.
        >
        > Легітимність вживання силових методів повиннна забезбечуватись легітимністю ДІЙ президента, за яки ці методи вживаються. Але ви, як я розумію, погодились, що нелегитимність неподання прем"єра з боку президента, така ж сама, як нелегітимність обрання прем"єра без такого подання.

        Ні, не погодилася.

        > Тобто, в разі використання силовиків ПРАВДА не буде на боці президента, а БУДЕ на боці коаліції, бо хоч оби сторони порушують, але силові заходи вживає одна сторона (сітуація 1993р. в Москві, з Думою) - вона й відповідає за базар.

        Правда на боці коаліції не буде. Якби ця коаліція створилася без кидка Мороза - то може. А зараз... жодна падла будь якого коліру в Україні не вірить, що Мороза банально не купили за бабло. Яка там правда?


        >
        > Крім того, силовики, які зараз нібито з президентом, ще повинні виконувати його накази, окрім того, що бути разом. :) Більш того, передбачую, що вони таки будуть виконувати (!!!), але так формально, що краще було б, щоб вони порушували виконання. У вас є сумніви до таких "здібностей" з боку силовиків?

        Для того, щоб новий ніби уряд здійснював владу це ЙОМУ, новому, треба захопити кабмін, пошту, телеграф і телефон. А не навпаки. Тому силовики можуть виконувати тільки функції ОБОРОНИ.

        І все це ні в Харкові чи Донецьку відбувалося б, а в Києві, влітку. Без морозів. Там стільки б народу на Майдан туристами зібралися...

        Ферштейн різницю в громадському сприйнятті?
  • 2006.07.08 | Предсказамус

   Зато очень сильно смахивает на "НУ-ПРУ"

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.08 | Пані

    Ні. Натяків поки на це нема

    Але НУ+ПРУ треба валити передовсім нам
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.08 | Mykyta

     Натяків нема - є прямим текстом

     http://pravda.com.ua/news/2006/7/7/44142.htm

     Водночас Ющенко наголосив, що демократичні політичні сили не мають просто переходити в опозицію, а повинні "вести важкі переговори, боротися, але мати вплив на ухвалення рішень".

     "Якщо ми будемо спостерігати і казати, що вони погані, а ми горді в опозиції – це не той шлях. Пасивною опозицією відбуватися – це 5 років віддати в нікуди", - сказав він.
     ----------

     Ну хіба що вважати, що він це ляпнув перебуваючи під враженням. Але я так не вважаю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.08 | Пані

      Це було ВЧОРА

      Сьогодні тон помінявся на протилежний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.08 | Shooter

       Re: Це було ВЧОРА

       Пані пише:
       > Сьогодні тон помінявся на протилежний.

       Не бачу я зміну тону. Принципово.

       Хоча відміна рехворми, як на мене, - єдиний реальний спосіб не дати посипатися НУ та розвалити к єбєням КРС. Побачимо - чи піде Ющ на це.
      • 2006.07.08 | Mykyta

       Так, я знаю що вчора

       > Сьогодні тон помінявся на протилежний.

       Думаю, що помінявся лише тон, але не плани (щоб вдерти побільше впливу в коаліції). Хотів би помилитись, але думаю Ющ заставлятиме НУ йти навіть в ролі наймитів до прусаків (неважливо яка при цьому буде риторика). Він щиро вірить, що так буде краще.

       В будь-якому випадку, чекати залишилось недовго.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.08 | Пані

        Re: Так, я знаю що вчора

        Mykyta пише:
        > > Сьогодні тон помінявся на протилежний.
        >
        > Думаю, що помінявся лише тон, але не плани (щоб вдерти побільше впливу в коаліції). Хотів би помилитись, але думаю Ющ заставлятиме НУ йти навіть в ролі наймитів до прусаків (неважливо яка при цьому буде риторика). Він щиро вірить, що так буде краще.

        Там є кому вплинути на нього в протилежному напрямку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.08 | Mykyta

         І кому ж, наприклад?

         Це я не прискіпуюсь, цікаво просто хто там в нього такий авторитет.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.07.08 | Пані

          Без коментарів

          Може ще й явки, адреси та паролі?
    • 2006.07.08 | Shooter

     Микита правий - НУ+ПР виглядає цілком реально

     На жаль.
 • 2006.07.08 | tomcat

  Треба органiзувати мiтинг на пiдтримку демократii та ВАЮ...

  бо ВАЮ - (як це не неприємно для деяких Модераторiв) зараз головна перепона на шляху до РЕВАНШУ.
 • 2006.07.08 | Роман ShaRP

  Лучше б уже застрелился.

  Опять блеяние, правда с некоей попыткой изобразить рык, - но кто в это поверит. Идет туда же, куда и предыдущие обращения.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | ОРИШКА

   А судді в нас хіба вже не продаються?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.08 | Альберт

    А гроші хіба в ПРУсачків - безкінцеві?

    Все останне, шо було - пішло на підкуп Мороза... Та декотрих "БЮТівців" (ша, крєвєткі, знаю про що кажу, в Україні не тільки Київ).

    Але схоже - "вклади поверненні не будуть, бо хабар відсотків не дає".

    Луценко ж поки що міністр, чи не так? 8)))))

    "Я ТАК думаю!"... ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.08 | ОРИШКА

     Re: А гроші хіба в ПРУсачків - безкінцеві?

     Послухайте, ви заінтригували так, як і коханий на початку женихівства. Чи можете назвати, що вам Одна Баба Сказала про імена? Кушнарьов - не зміг. Невже зафіксували???
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.08 | Альберт

      Ви дуже мені лестите!

      Хоча - і Кушнарьову теж. І теж дуже!

      Я навіть не можу одразу сказати, кому більше і чим саме.

      Скажімо так - за ніякі радощі світу я б не став навіть поруч із Кушнарьовим, і дякувати Богові, що це майже неможливо! Бо - душа дорожча, навіщо мені той чорт?

      Та Бабка Що Казала має чоловічу стать, але імен і вона не знає. Це просто були кулуарні балачки проміж керівників місцевих осередків, котрі власне теж майже нічого не знають - і не сьогодні...

      Я ж написав - "я ТАК думаю"! Тобто - не можна затівати таку ризикову гру не маючи усіх козирів на руках. От і пригадав, що ... і взагалі!!! Може чув, може вигадав!! Отак! І не інтригуйтеся зайве - бо коханий іще вдастся до ревнощів, і доведеться пояснювати, що Ви невинна. :jap:

      Не дезінформуйтеся, будь-ласка. Шукайте більш достеменні джерела - і у більш аторитетних авторів, ніж Ваш покірний слуга. Тільки благаю - запобігайте цікавитись у Кушнарьова та йому подібним, кому де і як хто давав гроші. Набагато краще вже дбати про незасмучене кохання - "я ТАК думаю!" ;)
  • 2006.07.08 | fahid

   И И.О преза стал бы Мороз....

 • 2006.07.08 | Mykyta

  А чи не зарано прусаки радіють?


  > Третє. Для формування уряду залишається три тижні. На розгляд Президента коаліція має подати кандидатуру прем’єр-міністра. Однак я подам її в парламент лише тоді, коли буде відновлено діяльність Конституційного Суду.

  Якщо Ющ наполягатиме на свому, то КС таки буде створено - в них нема іншого виходу. Після цього подається оскарження політреформи. Зрозуміло, що ціна питання величезна і в хід піде все, в тому числі і підкуп суддів (прусакам тут не впєрвой). Треба знайти порядних суддів КС, які погодяться на співпрацю з органами і акуратно задокументувати факт підкупу. Після перегляду народом запису по ТБ, цю гоп-компанію можна сміливо відправляти туди, звідки вони і повиходили.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | Shooter

   Думаєм в унісон

   http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1152381589&first=1152382926&last=1152367312

   Все від стійкости потенційних чмошників в НУ та БЮТ залежить

   Якщо до СРаКи перебіжить мінімум + плотно поработать з "обіженими" социками (не всі ж вони отримали крісло Голови ВР та кілька десятків лімонів баксів) та пошукати перебіжчиків у фракції ПРУ - серед такої кількости атмарожених мала би бути і пара тверезомислячих - то ще не відомо, чи Яник набере завітних 226.

   + "навісити" над ВР загрозу роспуску (яка навіть в разі успішної СРаКи буде постійною), В БУДЬ-ЯКОМУ випадку відміняти реХВорму через КС.
 • 2006.07.08 | Shooter

  Доречі, хід з КС - розумніший, ніж виглядає на перший погляд

  Фактично, це може стати першим серйозним випробуванням для СРаКи.

  Достатньо БЮТ та НУ не брати участи в голосуванні - приводів можна придумати 20 або просто тупо не реєструватися.

  І тоді я би подивився як КПУ та СПУ, фактично, валили реХВорму (ПРУ би голосували - їм то одинаково)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua