МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз: поважаю П. Порошенка як політика і ефективного менеджера

07/12/2006 | Мінор
http://www.spu.org.ua/index.php?ni=1304&st_type=2&lang=ua&PHPSESSID=47c3f91750da786287f9980a3b4019f5

ЗАЯВИ


29.06.2006 11:39


Щодо ситуації з обранням голови парламенту// Заява голови СПУ Олександра Мороза

В засобах масової інформації жваво коментуються мої міркування щодо кандидатури на посаду керівника Верховної Ради України, критичні зауваження на адресу П. Порошенка. В зв’язку з різними за змістом коментарями вважаю за необхідне висловити наступне.
1. Висунення кандидатури на посаду Голови Верховної Ради України згідно з розподілом сфер відповідальності в коаліції демократичних сил належить фракції “Наша Україна”. Це незаперечний факт, і в мене він не викликає ніякого сумніву. Тим самим ще раз підтверджую потребу зміцнення коаліції на принципах, погоджених БЮТ , “НУ”, СПУ.
2. Я поважаю П. Порошенка як політика і ефективного менеджера з блискучою загальною і фаховою підготовкою. Він не раз це підтвердив за роки нашої співпраці.
Сподіваюсь, що мої аргументи з приводу ситуації ним будуть сприйняті найперше як приклад демократизації суспільних відносин в Україні.
3. Президент України В.Ющенко не раз наголошував на необхідності розмежування бізнесу і влади. В цьому відношенні Соціалістична партія безумовно на боці Президента.
В суспільній свідомості постать П. Порошенка нерозривно зв’язана з крупним бізнесом. Це треба завжди мати на увазі.
4. Вся Україна добре пам’ятає минулорічний вересневий конфлікт, який завершився відставкою Кабінету Міністрів Ю. Тимошенко і відставкою П. Порошенка з посади Секретаря Ради безпеки і оборони. Конфлікт мав яскраво суб’єктивну , персональну основу.
Прихід П.Порошенка і Ю. Тимошенко на ключові посади відразу реанімує відомий конфлікт, внесе загрозу стабільності влади, єдності коаліції з усіма наслідками для держави, влади і народу України. Дезавуювання цього конфлікту будь-яким способом не змінює суспільну думку, вона зберігатиме недовіру до влади, з чим не можна не рахуватись.
5. Можна приводити додаткові аргументи щодо ризиковості представлення кандидатури П. Порошенка на посаду голови парламенту. Не вважаю потрібним на них посилатись.
Знаю, що у фракції “Наша Україна” є досить авторитетних депутатів на високу посаду, за яких соціалісти проголосують одностайно, утверджуючи єдність коаліції демократичних сил на благо народу України.
Наполягання на кандидатурі П. Порошенка в коментованій ситуації піддає сумніву позицію частини фракції “Наша Україна” щодо єдності коаліції в нинішньому складі, і знаходження приводів для зміни її формату.
Фракція СПУ ретельно аналізуватиме всі обставини ситуації, що склалася, і прийме оптимальне рішення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua