МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Громадянської мережі ОПОРА

07/12/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Ми є свідками загострення та некерованості політичної ситуації в Україні, що формує відповідний внутрішній та зовнішній економічно – політичний імідж.

Події 2004 року стали каталізатором процесу формування якісного ментального переродження українця. Світова громадськість нарешті перестала ідентифікувати Україну як країну третього світу, а кожен з нас відчув зародження нового громадянина, що здатен брати відповідальність за долю держави на себе.

На жаль, майже за два роки після демократичних перетворень, ми знову змушені констатувати загрозу відродження та реваншу кучмізму з подальшою деградацією політичної системи як такої. Український політикум виявився не готовим ні до політичної реформи, ні до системи обрання народних депутатів та депутатів місцевих рад за партійними списками, про що свідчить їх низький якісний рівень та відсутність відповідності та партійної культури.

Особливо негативним прикладом для політиків є вчинок частини СПУ на чолі з О.О.Морозом, що нівелює принципи політичної культури в Україні, свідками зародження якої ми сподівалися стати найближчим часом. Олександр Мороз, політик з тривалою та динамічною кар’єрою залишиться в історії як зрадник, який заради крісла спікера знехтував інтересами власних виборців та став безпосереднім творцем парламентської кризи.

Громадянська мережа ОПОРА закликає Президента України Віктора Ющенка, керуючись виключно Конституцією, вжити всіх заходів для подолання кризи.

Ми закликаємо всі помаранчеві сили до об’єднання заради виходу з ганебної для Парламенту та України ситуації і за спільним столом переговорів розробити план дій, керуючись виключно Конституцією України та інтересами України. Ми закликаємо відмовитися від власних політичних, бізнесових, партійних амбіцій та інтересів заради майбутнього.

Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка використати всі дані йому Конституцією та законами України повноваження задля негайного формування дієздатного Конституційного Суду.

Ми закликаємо політичні партії виявити жорстку позицію та публічно засудити тих депутатів, які перейшли до так званої „Антикризової коаліції” та зрадили власних виборців, поставивши під сумнів цілісність партії та дисципліну у партійних рядах.

Ми вимагаємо у Президента України Віктора Ющенка захистити інтереси народу та цінності демократії і не подавати на затвердження Верховній Раді України кандидатуру Віктора Януковича як представника кучмістського режиму, проти якого ми разом у 2004 році виходили на Майдан, відстоюючи незалежність України та зміну системи антинародної влади, безпосереднім представником якої є Янукович.

Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка об’єднати всі проукраїнські політичні сили та громадські об’єднання навколо ідеї захисту суверенітету України особливо у період, коли антиукраїнські політичні сили намагаються захопити владу у країні антиконституційним шляхом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua