МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Здача 150 мандатiв - це розпуск автоматом?

07/18/2006 | Oles
Пояснiть менi - здача 150 мандатiв - це розпуск автоматом?

Якщо так, то за чим дiло стало? БЮТ + частина НУ складають i ми бек iн бiзнес... Чи нi?

Відповіді

 • 2006.07.18 | Предсказамус

  Сомнительно. В Конституции этого нет

 • 2006.07.18 | Oles

  Вiдповiдь

  Лідер фракції "Наша Україна" Роман Безсмертний вважає, що ідея БЮТ щодо складення депутатських повноважень 150-тьма депутатами не має механізмів практичного втілення.

  "Ідея не нова, але вона не має технічної розв'язки", - сказав Безсмертний журналістам в кулуарах парламенту у вівторок.

  Також він нагадав слова спікера Верховної Ради Олександра Мороза про те, що замість 150-ти депутатів, що відмовились від мандатів, згідно з рішенням ЦВК, прийдуть наступні сто п’ятдесят депутатів у передвиборчих списках.

  "Те положення Конституції (про саморозпуск) діє у випадку формування Верховної Ради на початковому етапі. Таким чином воно не може бути технічно застосовано під час діяльності Верховної Ради", - зазначив він.

  "Українська правда"
 • 2006.07.18 | Faargenwelsh

  ні, це не так, бют дуже помиляється


  по-перше, на їх місце приходять наступні по списку (тобто це треба буде зробити якмінімум двічі);

  по-друге, йдеться про 151ого депутата, а не про 150;

  по-третє - і найголовніше - відповідно до конституції, ст. 82, "Верховна Рада України є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу." обрання, а не наявності. а обрали якраз всіх 450. так що це дуже спірне питання.

  прямої заборони на роботу парламенту, в якому немає третини конституційного складу, в конституції взагалі нема.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.07.18 | alx_1904

  Да, но есть оказ. маааленькое условие - ответ Мороза (л)

  >Председатель Верховной Рады Украины Александр Мороз считает заявление о готовности сложить депутатские полномочия ответственным шагом. Об этом, как передает корреспондент ForUm’а, он заявил, выступая с парламентской трибуны.

  >«Но это ничего не решет, так как вместо 150 придут следующие 150, которые есть в избирательных списках следующих партий», - пояснил Александр Мороз.

  >Кроме того, по его словам, необходимо, чтобы сессионный зал проголосовал за лишение этих депутатов мандатов.
  http://for-ua.com/ukraine/2006/07/18/110020.html

  А учитывая что БЮТ пошёл в комитеты и вицеспикеры - юля БОИТСЯ роспуска, она переиграла и сгорела.
 • 2006.07.18 | Faargenwelsh

  але спровокувати розпуск парламенту бют може.

  їм просто треба заблокувати трибуну до 26ого липня. думаю, в такому випадку пасічник все-таки розпустить, як і обіцявся в своєму зверненні.
 • 2006.07.18 | AxeHarry

  розпуск автоматом - це коли береться автомат (можна Шмайсер)...

 • 2006.07.18 | Oles

  Вихiд є? Дубль-2

  Есть два пути роспуска ВР - Князевич
  18.07.06 // 12:05

  На сегодня существуют два правовых пути, которые могут привести к лишению Верховной Рады легитимности, а следовательно к роспуску парламента.

  Как рассказал в интервью УНИАН народный депутат, член фракции «Наша Украина», который и до сих пор остается членом ЦИК Руслан Князевич, первый путь заключается в том, что 150 народных депутатов могут написать заявления о сложении депутатских полномочий, но в этом случае их заявления должны быть поддержаны 226 голосами - то есть большинством. По словам Князевича, это маловероятно, поскольку большинство за это не проголосует, или проголосует только за отдельных депутатов.

  Вместе с тем, считает Князевич, есть более действенный путь, когда народный депутат пишет заявление о выходе из фракции и, в соответствии с Конституцией, начинает действовать норма прямого действия – императивный мандат – которая сводится к тому, что по решению руководящего органа партии или блока он лишается депутатского мандата. По логике закона о выборах народных депутатов, ЦИК должен зарегистрировать народными депутатами следующих по списку этой партии или блока лиц. В то же время, перед этим можно провести межпартийный или партийный съезд, на котором принять решение об исключении из списка всех кандидатов в народные депутаты.

  Князевич утверждает, что БЮТ это уже сделал, и Апелляционный суд подтвердил легитимность такой процедуры. Это означает, что, в соответствии с законом о выборах народных депутатов, новые фамилии в список внесены быть не могут, а значит места, освобожденные из-за сложения депутатских полномочий, останутся вакантными до конца каденции парламента.

  В соответствии со ст. 82 Конституции, если в парламенте нет 2/3 депутатов, полномочия которых подтверждены, он не может быть легитимным. Тогда у Президента появляется право на роспуск парламента.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.18 | пан Roller

   Баба с воза, кобыле легче.

 • 2006.07.18 | Нестор

  Здача 151 мандату - це однозначно роспуск ВР

  Для цього є всі юридичні підстави за умови виключення зі списку всіх депутатів НСНУ і БЮТ, які не пройшли до парламенту та наступний добровільний вихід 151 депутата зі своїх фракцій.

  Тільки для цього потрібна рішучість Ющенкаю А її нема. Вірніше є рішучість на творення неформальної ширки. Якби рішучість Ющенка була, то не потрібно було б всіх цих фокусів. Ющенко міг би просто зачекати до 25 липня і розпустити парламент одним розчерком пера. Цілком законно. Проте Ющенка більше цікавить скликання Конституційного суду для повернення собі повноважень. :(

  Так що Юля просто озвучує нездійсненні фантастичні сценарії
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.18 | tomcat

   Помилка. Для цього треба впевненiсть у перемозi на перевиборах..

   .. а цього якраз немає. бо як у багатьох у 2004р було сподiвання що "бандити сидiтимуть у тюрмах", так i зараз все ще вiрять у "покращення життя вже сьогоднi"
 • 2006.07.19 | ukr_girl

  Опыт-критерий истины. Чтоб узнать надо сдать!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua