МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Донецькі позакривали вугільні розрізи?

07/20/2006 | Moro
Щойно повернувся з Олександрійщини(Кіровоградська область).
Мама мія! - враження - в порівнянні з рідною Волинню - ще ті. Практично всі заводи - стоять. 6 соток землі поряд з Олександрією(під дачу) коштують страшну суму 500(!) гривень.
З трудом уявляю, що твориться далі на схід - надто в шахтарських містечках, де шахти "градообразующіє".
Місцеві розповідали, як за прем'єрства Януковича позакривали розрізи бурого вугілля, а заїжджі донецькі козачки порізали крокуючі екскаватори на металолом.

Відповіді

 • 2006.07.20 | Skapirus

  Підтверджую. Я сам з Олександрії

  Хоча я й не бував у Донбасі, але відчуваю, що Олександрійщина (центр України, Кіровоградщина) якраз і є частина Донбасу. Екс-мер міста Цапюк пройшов до ВР по списку ПР, в районі всі голосують за ПР, машина промивання мізків працює дуже добре. Раніше у нас був розвинений вугільновидобувний регіон, багато шахт та розрізів, спочатку почали закривати шахти (напр., одна "Світлопільська" могла працювати не менше 20 років), а потім розрізи, а потім і до вуглепереробних підриємств добралися. Чому ж ні? Виділялися кошти для закриття "нерентабельних" шахт, дуже вигідний бізнес - і кошти на закриття "розпиляти", і метал з шахт роздерибанити. Все собі в кишеню. Доходить до маразму: ми живемо на вугільних пластах, до яких кілька десятків метрів (інколи навіть не більше 10!). А нам привозять "угольок" з Донбасу, бо бач, на нашій брикетній фабриці вибухнув котел чи труби вночі хтось порізав. На наш брикет остання ціна була 350 грн, а з Донбасу возили сміття по 500 грн. На зиму треба щонайменше 2 тони, зарплати по 200-300 грн, та й ті не платять.

  Ситуація дуже погіршилася за часів прем"єрства бандюковича, коли на керівні ланки в "Олександріявугілля" були приставлені хлопчики-позвоночники на крутих тачках. На жаль, той досвід олександрійців нічому не навчив, як голосували у нас за банду, так і голосуватимуть. Дуже вже гарно ті розповідають, а народу "шари" хочеться.

  Можу написати ще чи дати лінки про стан Олександрії в наших новинах.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.21 | Олексій.

   Такаж ситуація з занепадом екноміки і на Херсонщині.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua