МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про "об'єднання" України

07/21/2006 | Moro
Спершу нагадаю дещо.

В совітські і постсовітські часи Донецьк і Дніпропетровськ трактувалися як "кузніци кадров" - були постачальниками кадрів до високої номенклатури в Москві і Київі. Наприклад Брежнєв, Рижков, Щербицький... Кучма, Звягільский, Лазаренко, Тимошенко, Янукович...

Очевидно, то не було випадковим - а відображало високий ступінь концентрації економічної потуги в цих двох центрах.

Тк само є і зараз. Не випадково, що найнепримиримішим ворогом Януковича є Тимошенко(я зараз чисто про економіку; питання етики, політики залишаю поза дужками) - це відображає природню конкуренцію між Донецьком і Дніпром.

Що би хто не кричав - особливо з Пісуару - реально майже ніхто в самій Україні не зацікавлений у розпаді України - і в першу голову донецькі, які - в разі такого сценарію - стають з найбільшої і потенційно дуже сильної європейської держави України - невідомо чим з невідомо яким статусом на невизначений історичний термін з повною де-факто політичною залежністю від РФ і неодмінною втратою власного бізнесу на користь олігархів від РФ же.

Мова йде про інше - про переформатування ВСІЄЇ України "під себе" - під власний бізнес, під власні "понятія".

І - по факту - виходить так, що тут сперечаються дві моделі такого переформатування - по-донецьки - що видно явно, і по київсько-дніпропетровськи - що не так явно видно, тим більше, що в цій парі йде конкуренція за впливи поміж собою.

До київсько-дніпропетровського полюсу притягується, очевидно, західна і центральна частина України, до донецького - умовно південно-східна, умовно, ба навряд чи Харків, Крим чи Одеса у сильному захопленні від перспектив панування донецьких - надто з огляду на їх специфічний стиль. Скоріше вони - "папучітчікі" донецьких, і скоріше підставові їх економічні та політичні інтереси значно ближче до Київа та Дніпропетровська.

Отож - "об'єднання" - переформатувування України однаково буде.
Важливо "під кого", "ким", і "як" - вибираємо стиль життя. До сьогодні "хитрий" дніпропетровський стиль перегравав брутальний донецький. Переграє мабуть і зараз - бо ПО ФАКТУ - донецкі зараз виступають від імені чіста канкрєтна сібя, а "дніпропетровські" - по факту - уже майже за всю Україну.

Відповіді

 • 2006.07.21 | Мірко

  Re: Про "об'єднання" України

  Моро пише

  >Що би хто не кричав - особливо з Пісуару - реально майже ніхто в самій Україні не зацікавлений у розпаді України - і в першу голову донецькі,<

  Якщо віриш що вони не на службі Єдиної і Неділимої. Чому, пане Моро, вже пісьля зради Мороза вони знов винесли "язикове" питання, і питання ЄЕПУ та співпраці з Москвої. Це вже не передвиборні обіцянки. Це плян дії уряду.

  >які - в разі такого сценарію - стають з найбільшої і потенційно дуже сильної європейської держави України<

  Далеко їм до того.

  >- невідомо чим з невідомо яким статусом на невизначений історичний термін з повною де-факто політичною залежністю від РФ<

  З повною інтеграцією у РФ.

  >і неодмінною втратою власного бізнесу на користь олігархів від РФ же.<

  Це не акціома. Зможуть продовжувати свою діяльність у стилі до котрого звикли. Бо таки в Европі інші правила гри, до яких вони ніяк ніколи не пристосуються.

  Небезпечна фантазія, пане Моро. Не здіймайте бронижилет, і не закопуйте автомат назад у вазонок. You ain't seen nothin' yet.
  Подивіться на світову ситуацію. Війни в Ливані, Іраку, Афґанистані, Сомалії, а за тиждень в Сирії, - у непередбачливої Америки руки звязані. Думаєте Путін на місці тупцюватиме?
  [Памятаєте 1956 - Суезька криза одночасно із Мадярською революцією? Про Східну Европу їм легко забути коли грозить їхному Ізраєлю.]


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua