МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкриття пам'ятного погруддя голові Проводу ОУН Андрію Мельнику

07/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В неділю 23 липня в селі Воля Якубова Дрогобицького району відкрите пам'ятне погруддя славетного уродженця цього села, голови Проводу ОУН Андрія Мельника.

Учасниками урочистого відкриття пам\'ятника були екс-президент УНР в екзилі М.Плав\'юк, представники родини А.Мельника, представники громадсько-політичних організацій, обласної та місцевої влади.

На урочистість прибули також представники ВО „Свобода” з Дрогобича та Трускавця, які долучилися до спорудження пам\'ятного погруддя визначного українського військового і політичного діяча.

Виступаючи, Олег Тягнибок зазначив: „На превеликий жаль, що заходи пов\'язанні з вшанування героїв ЗУНР, Української Народної Республіки, визвольної боротьби ОУН-УПА, влада й далі проводить на регіональному, провінційному рівні, оскільки й далі вважає Україну правонаступницею УРСР.”

„...якщо б Андрій Мельник сьогодні був серед нас, якщо б він формував своє політичне оточення, свій партійний список, то очевидно, що він не допустив, щоб у ньому були присутні комуністи, кагебісти та кучмісти. Саме тому ВО ”Свобода„ вимагає негайного проведення люстрації і очищення влади.”

Довідка:

Андрій Мельник (12.12.1890 - 1.11.1964)

Визначний український військовий і політичний діяч, полковник Армії УНР, один з найближчих співробітників Є. Коновальця. Народився у с. Воля Якубова Дрогобицького повіту на Львівщині.

В 1914-16 Мельник командував сотнею Легіону Українських Січових Стрільців на австрійсько-російському фронті. В січні 1918 року став одним з організаторів Куреня Січових Стрільців у Києві. З 19.12.1918 Мельнику було присвоєно військове звання отаман Армії Української Народної Республіки

Після загибелі Є.Коновальця 11.10.1938 став головою Проводу Українських Націоналістів. На початку 1940 очолив одну з фракцій організації. В роки німецької окупації України Мельник послідовно відстоював ідею створення української незалежної держави, за що потрапив під арешт, а з 26.02.1944 був ув'язнений в концтаборі Заксенхаузен. Після звільнення у 1945 жив у Німеччині та Люксембурзі. Помер у Клерво (Велике герцогство Люксембург), похований у м. Люксембург.

Відповіді

 • 2006.07.25 | Joseph

  Re: Відкриття пам'ятного погруддя голові Проводу ОУН Андрію Мельнику

  Тепер вже стало зрозумілою помилка Майдану 2004. Не було проведено люстрації, внаслідок чого большевики скористались слабкістю президента і близькі до реваншу. Переконаний, що а ні Мельник, ні Бандера такого не допустили би.
 • 2006.07.25 | аналітик ОУН

  Re: Відкриття пам'ятного погруддя голові Проводу ОУН Андрію Мельнику

  Відкриття погруддя полковника Мельника є визначною подією ! Нажаль відкривав цей пам,ятний знак законспірований полконик КГБ Микола Плав,юк , а для людей непоінформованих Президент УНР в екзилі.
  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > В неділю 23 липня в селі Воля Якубова Дрогобицького району відкрите пам'ятне погруддя славетного уродженця цього села, голови Проводу ОУН Андрія Мельника.
  >
  > Учасниками урочистого відкриття пам\\'ятника були екс-президент УНР в екзилі М.Плав\\'юк, представники родини А.Мельника, представники громадсько-політичних організацій, обласної та місцевої влади.
  >
  > На урочистість прибули також представники ВО „Свобода” з Дрогобича та Трускавця, які долучилися до спорудження пам\\'ятного погруддя визначного українського військового і політичного діяча.
  >
  > Виступаючи, Олег Тягнибок зазначив: „На превеликий жаль, що заходи пов\\'язанні з вшанування героїв ЗУНР, Української Народної Республіки, визвольної боротьби ОУН-УПА, влада й далі проводить на регіональному, провінційному рівні, оскільки й далі вважає Україну правонаступницею УРСР.”
  >
  > „...якщо б Андрій Мельник сьогодні був серед нас, якщо б він формував своє політичне оточення, свій партійний список, то очевидно, що він не допустив, щоб у ньому були присутні комуністи, кагебісти та кучмісти. Саме тому ВО ”Свобода„ вимагає негайного проведення люстрації і очищення влади.”
  >
  > Довідка:
  >
  > Андрій Мельник (12.12.1890 - 1.11.1964)
  >
  > Визначний український військовий і політичний діяч, полковник Армії УНР, один з найближчих співробітників Є. Коновальця. Народився у с. Воля Якубова Дрогобицького повіту на Львівщині.
  >
  > В 1914-16 Мельник командував сотнею Легіону Українських Січових Стрільців на австрійсько-російському фронті. В січні 1918 року став одним з організаторів Куреня Січових Стрільців у Києві. З 19.12.1918 Мельнику було присвоєно військове звання отаман Армії Української Народної Республіки
  >
  > Після загибелі Є.Коновальця 11.10.1938 став головою Проводу Українських Націоналістів. На початку 1940 очолив одну з фракцій організації. В роки німецької окупації України Мельник послідовно відстоював ідею створення української незалежної держави, за що потрапив під арешт, а з 26.02.1944 був ув'язнений в концтаборі Заксенхаузен. Після звільнення у 1945 жив у Німеччині та Люксембурзі. Помер у Клерво (Велике герцогство Люксембург), похований у м. Люксембург.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua