МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВР ратифікувала протокол про кіберзлочинність(л)

07/26/2006 | Soft
Верховна Рада ратифікувала Додатковий протокол до Конвенції про кіберзлочинність, який стосується криміналізації дій расистського та ксенофобного характеру, вчинених через комп'ютерні системи.

Положеннями цього Додаткового протоколу передбачається, що кожна країна, яка приєднається до цього протоколу, має в своєму національному внутрішньому законодавстві передбачити кримінальну відповідальність за такі дії, як розповсюдження або іншим чином надання громадськості доступу до расистського та ксенофобного матеріалу, як погроза через комп'ютерні системи, і що ця сама погроза пов'язана щодо певної групи осіб чи ознаками раси, кольору шкіри, національними або етнічними походженнями.

В тому числі має бути встановлена відповідальність за поширення через комп'ютерні системи будь-якої інформації, яка виправдовує дії, пов'язані із вчиненням геноциду, а також встановити кримінальну відповідальність за різні форми співучасті в цих діях, такі як пособництво і підбурювання.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради у своєму висновку зауважило, що ратифікація протоколу за нинішніх обставин суперечитиме положенням Закону "Про міжнародні договори України" та зазначило, що виконання даного міжнародного договору потребує внесення змін до чинного Кримінального кодексу. Йдеться, зокрема, про визнання злочинами низки визначених у протоколі діянь.

Профільний Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав можливість ратифікувати згаданий Додатковий протокол, а відтак, після цього внести необхідні зміни щодо посилення кримінальної відповідальності за згадані дії.

Додатковий протокол до Конвенції про кіберзлочинність, який стосується криміналізації дій расиського та ксенофобного характеру, вчинених через комп'ютерні системи було ратифіковано 271-им голосом "за".

http://portal.rada.gov.ua/control/uk/publish/article/news_left?art_id=72807&cat_id=33449

Відповіді

 • 2006.07.26 | ukr_girl

  щось нагадуе часи СРСР!

  Тодi теж забороняли вдома друкарськи машинки.
  Ще там-
  ... встановити кримінальну відповідальність за різні форми співучасті в цих діях, такі як пособництво і підбурювання.

  Дуже складно вiдрiзнити полiтичну агiтацiю вiд пособництва чи підбурювання. Тим паче, тiки до "співучасті".
  Чи не повертаемось до часiв КДБ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua