МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фінт вухами

08/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відозва Народного Руху України до українських патріотів у зв’язку з підписанням Універсалу національної єдності


Вибори Президента України 2004 року стали тріумфом демократії в Україні та відкрили перед нашою державою нові можливості щодо побудови вільної, демократичної України, яка живе за європейськими цінностями. Разом з тим, ці вибори розділили українське суспільство, а парламентські вибори 2006 року тільки поглибили цю тріщину.

Перед політичною елітою постав серйозний виклик – знову об’єднати суспільство та визначити стрижневий курс розвитку України у внутрішній та зовнішній політиці, незалежно від зміни урядів, Президента чи парламенту. Український політикум повинен був визначитися і дійти консенсусу щодо проблем, які роз’єднували суспільство і почасти були штучно йому нав’язані. За кілька днів українські політики з різними ідеологічними і життєвими принципами повинні були зробити те, чого не вдавалося зробити за 15 років української незалежності, - виробити національну платформу, навколо якої об’єднається суспільство.

Розуміючи нагальну потребу в досягненні суспільного, політичного консенсусу та подоланні парламентської кризи, Президент України В.Ющенко запропонував формат «круглого столу», за яким зібралося керівництво держави, голови парламентських фракцій, представники громадськості.

В ході роботи «круглого столу» вималювалися два можливі сценарії розвитку подій:

1) призначення позачергових виборів Верховної Ради, а відтак – поглиблення розколу політичних еліт і суспільства;

2) вироблення формули переведення політичних сил із шляху деструктивної роботи до захисту національних інтересів України.

Народний Рух України обрав другий шлях розвитку подій. Ми керувалися не вузькопартійними чи популістськими намірами, Рух як і завжди зайняв послідовну позицію захисту державних інтересів України та інтересів українського народу. Народний Рух України підтримав зусилля Президента України В.Ющенка у збереженні незмінного внутрішнього та зовнішнього курсу розвитку України в інтересах народу і держави.

Політичні еліти повинні були переступити через власні партійні амбіції заради об’єднання суспільства. Окремим політичним силам довелося навіть кардинально змінити положення передвиборчих програм, з якими вони йшли на вибори. Враховувати потрібно також, що блок «Наша Україна» не отримав на парламентських виборах загальнонаціональної підтримки, а помаранчева коаліція, до якої ми щиро прагнули і робили все можливе для реалізації цієї мети, не відбулася через зраду, недовіру та особисті амбіції окремих її творців. Це є політичні реалії, з яких потрібно виходити при виборі того чи іншого сценарію розвитку подій.

Результатом важкої і тривалої роботи «круглого столу» став Універсал національної єдності, який засвідчив об’єднання політичних еліт щодо стратегії розвитку України. Цей документ повернув на шлях консенсусу теми української мови, унітарності держави, європейської і євроатлантичної інтеграції, економічного розвитку, створення ринку землі – все те, що виборювали і утверджували рухівці впродовж років української незалежності. Разом з тим, марно шукати в Універсалі 100% задоволення програмових приписів однієї з сторін, оскільки досягнення згоди і порозуміння – це шлях компромісів.

В сьогоднішніх умовах ще зарано давати оцінки ефективності чи неефективності Універсалу національної єдності – тільки час розставить усі акценти. В той же час, українці в черговий раз пройшли тест на європейськість. Ми довели, що в українській державі проблеми вирішуються не силою і зброєю, а мистецтвом компромісів і досягненням порозуміння. Українські політичні еліти пройшли шлях, який у свій час проходила Іспанія, Австрія, Польща та майже всі країни центральної і східної Європи, які сьогодні є повноправними членами ЄС і НАТО.

Виконання положень Універсалу можливе лише за умови створення у Верховній Раді України Коаліції національної єдності та об’єднання всього українського народу навколо цієї мети. Ми готові взяти на себе відповідальність щодо реалізації положень Універсалу національної єдності.

В той же час, Народний Рух України заявляє, що не буде виконувати роль «парасольки», під якою положення Універсалу національної єдності можуть зводитися нанівець.

Ми будемо жорстко вимагати виконання кожного пункту Універсалу та не дозволимо зрушити з обраного шляху на подальшу демократизацію, покращення добробуту народу, європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Народний Рух України ініціює створення інституту громадського контролю щодо виконання Верховною Радою та Урядом положень Універсалу національної єдності.

Підтримаймо Універсал національної єдності та об’єднаймо Україну і український народ навіки!

Слава Україні!

Голова Народного Руху України Борис Тарасюк

---------------------------------------------------
Майдан-Інформ, вважаючи, що читачі за останній час набули достатнього досвіду у діагностиці політичного цинізму, майже не коментуватиме це. Скажімо тільки, що після їхнєукраїнського голосування за кандидатуру Януковича, гасло "Слава Україні!", з яким йшли на смерть за Вільну Україну справжні герої, звучить, м'яко кажучи, дещо неприродньо

Відповіді

 • 2006.08.04 | archim

  Re: Фінт вухами

  Ну і хто говорив що НРУ ніколи не ввійде в коаліцію до Януковича?
 • 2006.08.04 | kzm

  Re: Фінт вухами

  Круглий стіл - безумовно, подія визначна. Дійсно, час покаже.
 • 2006.08.04 | Альберт

  Re: Фінт вухами

  Пішов нахуй ти, твій універсал, твій президент і твій прем'єр урка!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.05 | Vinny

   Re: Фінт вухами

   Всі вони зрадили Майдан, його дух, коли голосували за цю ублюдкову конституційну рехворму від іуди мороза у грудні 2004. Пам'ятаємо це! А зрада бзджоляра - закономірна. Йому випадково до рук упала влада тоді і він не знав просто, що з нею робити. Про це писав сам Квасьневський!
 • 2006.08.05 | S.D.

  Это даже не цинизм

  Это политическая проституция гомосексуальной направленности. И - пропаганда гомосексуальной политической проституции. Пропаганда и восхваление таких вещей, как "корректировка предвыборной программы" после выборов должна быть под запретом, как растлевающе действующая на нормальных граждан.
 • 2006.08.05 | странник

  Re: Фінт вухами

  Читал и плакал. В Рух что-ли записаться? Богатыри!))))))))
  Интересно, что Рух не просрал за 15 лет??
 • 2006.08.05 | klepton

  Бугага

  афтар жжот.
 • 2006.08.05 | Albes

  Господа националисты, а ведь Тарасук над вами постебался

  в полный рост : http://www.maidan.org.ua/static/news/2006/1154713212.html

  Свои выводы из всей этой ситуации давать пока не буду. Остыньте, переживите это, подумайте, а потом и поговорим спокойно о национальной идее Украины и тому подобном.

  Модерам : Прошу прощения. Не заметил эту ветку и создал сначала свою. Теперь удалил и постинг перенес сюда.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.05 | ОРИШКА

   Re: Господа националисты, а ведь Тарасук над вами постебался

   Тарасук - круто!!!

   Лучше - Тарасукко!
  • 2006.08.08 | Timeo

   Re: Господа националисты, а ведь Тарасук над вами постебался

   Albes пише:
   > Свои выводы из всей этой ситуации давать пока не буду. Остыньте, переживите это, подумайте, а потом и поговорим спокойно о национальной идее Украины и тому подобном.

   Албезе, кілька днів тому пан Ющенко В.А., людина, яку багато хто вважав чесною та порядною і яка саме себе такою називала - "постєбался", як ви пишете, над усіма, хто йому вірив.

   Охолоньте, переживіть це, подумайте, а потім ПОГОВОРІМО СПОКІЙНО ПРО ЧЕСНІСТЬ ТА ПОРЯДНІСТЬ як такі?
 • 2006.08.05 | Мірко

  Фе Тарасюк за посаду кіхтями тримається

  Як кіт дошки в час повіні.
 • 2006.08.05 | Степан

  Україна. Компроміс з комунобандитами.

  Слабкою (а може вміло закладеною) циглиною в мурі української державності виявилася фігура Ющенко. Слабкий матеріал, як компроміс між зрадником і повією.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.05 | один_козак

   Що могло (реально) бути альтернативою?

   Я думаю, що Ющенко і все, з ним пов'язание, тільки тому й було можливо, що він є такий, як він є. Інакше - "Кучма-3" і прівєт, славянє.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.08 | Степан

    Придивіться уважніше. Ющенко і є Кучма-3.

    Ось це і є справжній фінт вухами.
 • 2006.08.08 | Riesenschnauzer

  Це якийсь натяк на те, що Тарасюку відомо більше. ніж кажуть всі

  інші. Типу того, що насправді все йде за планом, все гаразд, камради, слава Україні та все таке інше.

  Єдиного не збагну, що вони об'єднують, яку націю?..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua